جنایت با رویای مهاجرت از کشور

جنایت با رویای مهاجرت از کشور به گزارش ایمن رها، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ دختر نوجوان که با رویای مهاجرت مبادرت به ارتکاب قتل خواهر و مادر یکی از دختران نوجوان کرده بودند، اطلاع داد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار علی ولیپور گودرزی در رابطه با جزئیات این خبر اظهار داشت: اردیبهشت ماه سال جاری، رسیدگی به پرونده قتل یک مادر و دختر نوجوان با قرص برنج در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که در جریان بررسی هایی که همکاران من در این پرونده انجام داده بودند مشخص شد دختر بزرگ این خانواده با انگیزه مالی با همدستی دوست صمیمی اش دست به جنایت زده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره شناسایی دوست این دختر و دستگیری وی، افزود: این فرد در جریان بازجویی ها اظهار داشت که با دختر بزرگ خانواده دوست صمیمی بوده و بنابراین هم برای درس خواندن و آزمون کنکور این اواخر زیاد به خانه شان رفت و آمد داشته است. دراین میان این دو نفر با رؤیاپردازی هایی که داشتند با یکدیگر تصمیم گرفتند اعضای خانواده اش را با سم به قتل برسانند و سپس تمام اموال را تصاحب و در نهایت از ایران مهاجرت کنند.

وی ضمن اشاره به ادامه اظهارات متهم اظهار داشت: این دو نفر در همین راستا هم به خیابان ناصرخسرو رفته و آرسنیک غیر مجاز خریده اند. بعد از آن به خانه رفته و سم را به اعضای خانواده خورانده اند، اما متوجه شدند که سم اثری نشده و در واقع فروشنده جنس تقلبی به آنان فروخته بود. دو نفر بار دیگر به بازار تهران رفته و این دفعه قرص برنج خریدند. در شب حادثه با شگردهای مختلف و از پیش طراحی شده با کمک دختر خانواده، قرص برنج را به خانواده این دختر خوراندند که اقدامشان سبب مرگ مادر و دختر خانواده شد اما پدر خانواده جان سالم به در برد.

ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه متهمان بعد از ارتکاب جنایت عذاب وجدان شدیدی گرفته و بسیار ترسیده بودند، اظهار داشت: گرچه دو متهم تلاش در نرمال سازی شرایط داشتند اما از جانب پلیس دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با عنایت به حساسیت موضوع، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با روش های علمی و بهره گیری از شیوه های کشف نوین جرم هویت فردی را که در خیابان ناصرخسرو به این دو دختر ۱۸ساله قرص برنج فروخته بود، شناسایی نمودند و سر انجام ظهر روز گذشته مخفیگاه مرد قرص فروش را شناسایی کرده و در یک عملیات منسجم موفق به بازداشت او شدند.

وی ضمن اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، اظهار داشت: متهم بعد از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتاً به شش مرتبه فروش انواع قرص های مرگبار همچون قرص برنج به دو دختر ۱۸ساله در خیابان ناصرخسرو اعتراف کرد. همینطور در بررسی های بیشتر هم مشخص شد که این دو دختر جوان در گذشته با شگردهای مختلف ۹ بار به جان اعضای خانواده در تهران و شمال کشور سوءقصد کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: با صدور قرار قانونی از جانب مرجع قضایی، متهمان جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

وی همینطور در انتها تصریح کرد که توزیع و خرید و فروش قرص برنج در سطح کشور ممنوع می باشد و با عنایت به این که از سال ۱۳۹۰ قرص برنج از طرف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کالای ممنوعه اعلام شده است، خرید و فروش و استفاده از آن هم مشمول مجازات است.
1403/04/18
12:46:37
5.0 / 5
118
تگهای خبر: پلیس , حادثه , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی