مروری بر قتل ها و مرگ های نوروز ۹۷

مروری بر قتل ها و مرگ های نوروز ۹۷ ایمن رها: تعطیلات نوروز امسال هم با حوادث تلخ و شیرینش به آخر رسید. گرچه در طول این ایام هم رانندگی های پرخطر، خشونت های كنترل نشده، خطاهای انسانی و... اتفاقات تلخی را رقم زد و خانواده های زیادی را داغدار كرد اما بسیاری همچنان بر این باورند كه امسال تعطیلات آرامی را نسبت به سال های گذشته تجربه كرده ایم.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، روزنامه «ایران» با این مقدمه، مروری بر برخی حوادث تلخ و شیرین نوروز امسال داشته است كه در ادامه، مهم ترین مرگ ها و قتل هایی كه در این گزارش آمده را می خوانید:

مرگ جوان نخبه در اوج هیجان

آخرین روزهای سال گذشته، پسر جوان نخبه تهرانی كه برای گذراندن تعطیلات نوروزی به مازندران سفر كرده بود در جریان حادثه ای ناگوار جان باخت. «سید سینا فارابی» ۲۵ ساله، فارغ التحصیل كارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی، در حالیكه سوار بر موتور چهار چرخ غیر استاندارد اجاره ای بود دچار سانحه مرگبارشد و با واژگونی موتورش جان باخت.

۵ كشته در جاده خراسان رضوی

در حالی كه تنها دو روز تا آغاز سال جدید مانده بود، تصادف پراید و هیوندا در جاده «بجستان» به «بردسكن» واقع دراستان خراسان رضوی، پنج كشته و چهار مجروح بر جا گذاشت. هر ۵ كشته سرنشینان پراید بودند و مصدومان هم به بیمارستان انتقال یافتند.
همسركشی در اولین روز عید

نخستین روز نوروز مردی از اهالی روستای «كله شیر» استان ایلام همسرش را با شلیك گلوله به قتل رساند و بعد هم با شلیك گلوله ای به زندگی خود تمام كرد. این مرد كه بر سر اختلاف های خانوادگی با همسرش به مشاجره پرداخته بود، نیمه جان به بیمارستان انتقال یافت اما به خاطر شدت جراحت ها جان باخت.


قتل زن جوان با اسلحه شكاری

در دومین روز فروردین ۹۷، زن ۲۱ ساله ای از اهالی شهرستان مینودشت استان گلستان با شلیك اسلحه شكاری كشته شد. این جنایت ساعت ۲ صبح در روستای القجر صورت گرفت ومأموران پلیس درعملیاتی ضربتی قاتل ۲۳ ساله و همدست ۱۹ ساله اش را دستگیر كردند اما هنوزانگیزه آنها فاش نشده است.
مادر و فرزند، قربانی قاتل خاموش

قاتل خاموش در سومین روز نوروز، مادر و دختری از ساكنان روستای جنگل آباد شهرستان جیرفت واقع دراستان كرمان را به كام مرگ كشاند. زن ۲۴ ساله و دختر ۲ ساله اش به علت نشت گاز از آبگرمكن گازی در حمام، دچار خفگی شده بودند. با وجودی كه همسایگان بسرعت آنها را به بیمارستان منتقل كرده بودند اما تلاش پزشكان برای نجات مادروفرزند بی نتیجه ماند و هر دو جان باختند.


جان باختن ۵ مرد در رودخانه

پنج مرد افغان در سومین روز نوروز هنگام شنا در رودخانه «مند بخش» محله كاكی بوشهر غرق شدند كه اجساد هیچ یك از آنها با وجود تلاش های نیروهای امدادی تا روز گذشته پیدا نشد.

مرگ كشاورز بدشانس

ساعت ۸ و ۴ دقیقه چهارمین روز نوروز، كشاورز ۴۰ ساله ای در شالیزارهای جاده آمل- فریدونكنار، در برخورد با خودروی سواری جان باخت و دو زن ۴۴ و ۱۸ ساله و پسری ۶ ساله هم كه او را همراهی می كردند براثرمجروحیت به بیمارستان انتقال یافتند. این خودرو با ورود به داخل شالیزار با اعضای خانواده برخورد كرده بود.

طوفان پرحادثه شمال غرب

در چهارمین روز فروردین و بعد از وقوع طوفان سهمگین شمال غرب با سرعت ۱۲۰ كیلومتر در ساعت، تیم های امدادی آذربایجان شرقی در جریان سقوط یك پاراگلایدر در كوه های اطراف شبستر قرار گرفتند. با عنایت به صعب العبور بودن مسیر وتداوم طوفان، نیروهای هلال احمر و اورژانس برای نجات سرنشین این پاراگلایدر بلافاصله وارد عمل شدند اما سرانجام جسد او را یافته و به پایین كوه انتقال دادند.

همچنین بر اثر این طوفان كابل برق نزدیك یك گاوداری درروستای شیخ ولی هم پاره شد و درپی برخورد برق فشار قوی با نرده فلزی گاوداری، ۱۴ رأس گاو تلف شدند.

در اولین ساعات این طوفان هم قسمت هایی از دیوار، سقف و قفس حیوانات باغ وحش ارومیه فرو ریخت كه چهار قلاده گرگ، ۲ رأس میش، ۲ عدد تشی و یك بال كركس فرار كردند و برخی دیگرازحیوانات هم تلف شدند. حیوانات فراری ساعاتی بعد به دام افتادند و به باغ وحش برگردانده شدند. این طوفان سهمگین خسارت های قابل توجهی برجاگذاشت.

جسد رها شده در برغان

در اولین روزهای نوروز، مأموران گشت پلیس البرز در حوالی محله «برغان» جسد مرد جوانی را در حاشیه رودخانه پیدا كردند. جسد برای تعیین علت مرگ به پزشكی قانونی انتقال یافت و تیمی از مأموران مسئول تحقیق دراین باره شدند.
مرد خشمگین، همسر و دخترش را سوزاند

روز پنجم نوروز هم در حومه شهر «خان ببین» رامیان- استان گلستان- واقعه هولناكی رخ داد.دراین ماجرا مرد ۵۷ ساله بعد از درگیری لفظی شدید با اعضای خانواده اش، شبانه در را روی آنها قفل كرد و با ریختن بنزین همسر ۴۵ ساله و دختر ۲۱ ساله اش را در بین دود و آتش گرفتار كرده و زنده زنده سوزاند. این مرد كه با رسیدن مأموران پلیس ونیروهای امداد وهمزمان با انتقال مصدومان به بیمارستان، ادعا نمود از این اتفاق اطلاعی نداشته و بعد از شنیدن فریاد خانواده اش برای نجات آنها وارد عمل شده است. اما او سرانجام در بازجویی های تخصصی لب به اعتراف گشود و به مأموران اظهار داشت: پیش از این اتفاق با خانواده ام درگیری لفظی شدیدی داشتم. بنابراین بعد از خوابیدن آنها، در را قفل كردم و با بنزین خانه را آتش زدم. وقتی آتش به داخل خانه رسید از كارم پشیمان شدم اما در آهنی داغ شده بود و نتوانستم كاری برای نجات همسر و فرزندم انجام دهم. در این حادثه تلخ زن میانسال جان باخته و دختر جوانش با سوختگی ۹۰ درصدی تحت درمان قرار دارد. برپایه اعلام پلیس قرار داشتن خانه این مرد در زمین كشاورزی حومه شهر سبب شده بود تا كسی از ساكنان منطقه متوجه ماجرا نشود.


۳ كشته در تصادف كامیونت و سواری

تصادف یك سواری با كامیونت در محور آشخانه به جنگل گلستان سه كشته و ۲ مصدوم داشت. علت این حادثه مرگبار كه روزپنجم فروردین رخ داد در دست بررسی قرار دارد.

عروسی، عزا شد

شلیك های هوایی كه درجریان برپایی جشن عروسی در شهرستان دهدشت- استان كهگیلویه و بویراحمد- رخ داد یك نفر از مهمانان را به كام مرگ برد و ۲ نفر هم مجروح وروانه بیمارستان شدند. این حادثه غروب پنجمین روز فروردین در یكی از باغ های دهدشت رخ داد كه ضارب ازسوی پلیس دستگیر شد.

قتل در شكارگاه

نوجوان ۱۶ ساله روستایی اهل شهرستان «شازند» استان مركزی، همزمان با روز پنجم نوروز با پلیس تماس گرفت و ادعا نمود در زمان شكار پرنده ای در صحرا تیرش خطا رفته و شوهر خواهرش را بشدت مجروح كرده است. به دنبال این تماس، تیم های امداد و پلیس بلافاصله به محل اعزام شدند اما با وجود تلاش ها برای نجات جان مجروح ۳۶ ساله، موفق به نجاتش نشدند. ضارب نوجوان برای تكمیل تحقیقات و سیر مراحل قانونی تحویل پلیس شد.
دستگیری قاتل در یك ساعت

عامل قتل دو تن در شهرستان امیدیه استان خوزستان در حالیكه بعد از جنایت متواری شده بود، در كمتر از یك ساعت دستگیر شد. این جنایت ۶ فروردین به پلیس گزارش شد و تحقیقات درباره انگیزه قتل ادامه دارد.


سفر خانوادگی مرگبار در لبنان

خانواده ایرانی كه برای تعطیلات نوروز به لبنان سفر كرده بودند هنگام گرفتن عكس یادگاری كنار صخره معروف «روشه» بیروت گرفتار امواج دریا شده و به داخل آب افتادند. صیادان محلی با دیدن این صحنه برای نجات این خانواده وارد عمل شدند اما تنها توانستند پدر، مادر و یكی از دختران را نجات دهند.سرانجام با تلاش صیادان و تیم های امدادی، اجساد دو دختر ۹ و ۱۵ ساله پیدا شد و پسر ۲۳ ساله خانواده همچنان مفقود است.

پایان زندگی دو جوان در یكقدمی بیمارستان

دو پسر ۱۷ و ۱۹ ساله در ششمین روز فروردین به علت مسمومیت دارویی در كنار بیمارستان قائم شهرستان اسدآباد جان باختند. به قول فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد - استان همدان - اجساد این دو پسر زمانی پیدا شد كه تعدادی از رهگذران به وضعیت آنها در داخل پژو پارس مشكوك شده و مبحث را به پلیس گزارش كردند. تحقیقات مقدماتی نشان داد آنها مسافر بوده و به علت مسمومیت در بیمارستان تحت درمان قرارداشته اما بعد از ترخیص با رضایت شخصی، بار دیگر دچار مشكل شده و این بارقبل ازانتقال به بیمارستان جان باخته بودند.

كشف جسدی در رودخانه

روز ششم نوروز، كشف جسدی در ۵۰۰ متری رودخانه گادرشهرستان «اشنویه» -استان آذربایجان غربی- به پلیس گزارش شد. بررسی های مقدماتی نشان داد جسد متعلق به مردی اسب سواربوده كه یك روز قبل هنگام عبور از رودخانه غرق شده و اثری از او به دست نیامده بود.
قتل عام خانوادگی در «خنداب»

طی هفتمین روز نوروز، مرد ۶۰ ساله ای در یكی از روستاهای شهرستان «خنداب» استان مركزی، بعد از درگیری با همسر میانسال واعضای خانواده او، آنها را به گلوله بست و همسر، برادر زن، خواهرزن و مادرزنش را كشت وپس ازآن خویش را به پلیس معرفی نمود. تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.
تراژدی مرگ دخترك
مأموران پلیس مشهد شامگاه هفتمین روزسال جدید، جسد دختر بچه ای را داخل كیسه ای پلاستیكی در شهرك شهید رجایی كشف كردند. تحقیقات مقدماتی پلیس نشان داد دختر بچه روز سه شنبه ۷ فروردین برای خرید نان از خانه خارج و ناپدید شده بود. خانواده این كودك بعد از ساعت ها جست و جوی ناكام، ساعت ۹ شب خبر مفقود شدن دخترشان را به پلیس دادند.تا اینكه جسد دختربچه كه آثار خفگی روی گردنش مشهود بود، ساعت ۱۲ شب پیدا شد. جسد با دستوربازپرس كشیك قتل به پزشكی قانونی انتقال یافت و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
سه كشته در دو درگیری طایفه ای

درگیری طایفه ای در شهرستان های شادگان و لالی استان خوزستان ۳ كشته و ۳ مجروح بر جا گذاشت. این درگیری ها در هشتمین روز فروردین به پلیس گزارش شد. در یكی از آنها كه در شهرستان شادگان رخ داد، دو طایفه كه از اواسط سال قبل با یكدیگرمشاجره داشتند به دلایل نامعلوم بار دیگر با یكدیگر اختلاف پیدا كرده و با تیراندازی به یكدیگر مرد ۶۰ ساله و نوه ۲۲ ساله اش را به كام مرگ كشانده و یك تن را مجروح كردند. همینطور در شهرستان لالی هم دو طایفه دیگر روی هم اسلحه كشیدند كه یك نفر كشته و ۲ نفر زخمی شدند.


مرگ ۵ ایرانی در تركیه

۸ ایرانی كه اعضای دو خانواده بودند و برای تفریح به تركیه رفته بودند، در مسیر شهر بایبورد-گوموشحانه در شمال شرقی تركیه دچار حادثه شده و با سقوط خودروی سواری شان به داخل چاله ۱۰ متری فاضلاب، كشته شدند. در این حادثه ۵ تن كشته و ۲ كودك ۱۲ ساله و یك كودك ۲ ساله مجروح شدند.
كشته شدن سرنشینان پراید زیر چرخ های كامیون

در برخورد پراید و كامیونت ایسوزو كه دهم فروردین در محور اندیكا- لالی واقع در استان خوزستان رخ داد ۶ تن كشته و ۲۳ نفر مصدوم شدند. در این تصادف سهمگین یك كودك، ۲ زن و ۲ مرد در دم كشته شدند و یك مصدوم نیزدر بیمارستان جان باخت.
قتل در خیابان

صبح نهم فروردین مردی ۳۷ ساله در یكی از خیابان های شهر دهدشت، زن ۲۸ ساله ای از آشنایانش را با كلاشینكف به رگباربست. قاتل بلافاصله بعد از این جنایت دستگیر شد و تحقیقات برای كشف انگیزه اش شروع شد.


صاعقه، ۳ قربانی گرفت

عصر دهم فروردین، دختری ۱۲ ساله و ۲ پسر ۱۸ و ۲۰ ساله هنگام گردش در روستای هفت چشمه بخش كندوان میانه آذربایجان شرقی بر اثر برخورد صاعقه جان باختند.

دستگیری قاتل چوپان

عامل قتل چوپان ۴۵ ساله در شهرستان ساوه بعد از ۲۱ روز شناسایی و دستگیر شد. این جنایت كه ۱۶ اسفند ۹۶ به خاطر سرقت چند گوسفند رخ داده بود، با دستگیری یكی از عاملان جنایت وارد مرحله تازه ای شده و كوشش برای شناسایی دو همدست دیگر او ادامه دارد.
كارگر معدن زیر آوار

ریزش معدن زغال سنگ در شهرستان راور استان كرمان یك كارگر را به كام مرگ كشید و دو نفر را هم زخمی كرد. در این حادثه كه ساعت ۱۰ و ۴۷ دقیقه یازدهم فروردین رخ داد، نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند و جسد كارگر ۴۰ ساله را بیرون كشیدند. دو كارگر ۳۰ و ۴۰ ساله هم به بیمارستان انتقال یافتند.


جدال خونین در جشن ازدواج

درگیری مهمانان مراسم عروسی در شهرستان گرگان، با كشته شدن یك نفر و مجروح شدن سه تن دیگر جشن را به عزا تبدیل كرد. این حادثه شامگاه دهم فروردین رخ داد كه پس ازورود پلیس به قائله ۶ نفر دستگیر شدند.
مرگ سرباز وظیفه پلیس

راننده پراید كه در محور چناران - مشهد در حال حركت بود در نزدیكی منزل آباد(حوالی مشهد) هنگام سبقت كنترل خودرو را از دست داد و به اتاقك پلیس برخورد كرد. بر اثر این برخورد كه دوازدهمین فروردین رخ داد، راننده پراید كه با رفتن در شانه خاكی جاده قادر نبود خودرو را متوقف كند، به دو سرباز یگان امداد پلیس خراسان رضوی در مشهد و كانكس پلیس برخورد كرد كه یك نفر از آنها بر اثر شدت جراحات جان باخت.


۵۴ مصدوم در زلزله كرمانشاه

زمین لرزه ای با قدرت ۵.۳ ریشتر، دوازدهم فروردین شهرستان سرپل ذهاب را لرزاند و بیش از ۵۴ نفر را روانه بیمارستان كرد. برپایه آخرین گزارش ها شمار زیادی از مجروحان سرپایی درمان شده و تنها چند نفر از آنها در بیمارستان های سرپل ذهاب و كرمانشاه بستری هستند. مصدومان این حادثه ساكن شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین بودند.

كشف جسد كوهنورد بعد از ۷۳ روز

پیكر كوهنورد تبریزی مفقود شده بعد از ۷۳ روزجست و جو سرانجام روز ۱۲ فروردین با تلاش نجاتگران جمعیت هلال احمر و كوهنوردان هیأت كوهنوردی استان آذربایجان شرقی در ارتفاعات «می شو» پیدا شد.1397/01/14
16:27:04
5.0 / 5
5020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی