رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران:

تریاك بالاترین كشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر، جایگاه فضای مجازی

تریاك بالاترین كشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر، جایگاه فضای مجازی ایمن رها: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اظهار داشت: تریاك همچنان بالاترین حجم كشفیات پلیس در تهران را به خود مختص كرده است.سرهنگ محمد بخشنده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به این مطلب اظهار داشت: ۵۰ تا ۶۰ درصد كشفیات پلیس را ماده مخدر تریاك به خود اختصاص می دهد.
وی اظهار داشت: هروئین و حشیش در جایگاه بعدی قرار دارند اما نگرانی ما افزایش گرایش به ماده مخدر گل است كه شاهد افزایش آن بویژه در بین جوان ها و حتی نوجوان ها هستیم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران ادامه داد: تغییری كه در الگوی مصرف مواد مخدر درحال شكل گیری است در حوزه مصرف مخدر گل كه یكی از مشتقات گیاه شاهدانه است مشاهده می گردد و گرایش به سمت استفاده از این ماده قابل توجه است و می توان گفت حدود ۱۲ درصد كشفیات ما را این ماده مخدر به خود مختص كرده است.
وی توضیح داد: این مواد جدید، چون در داخل كشور تولید می شوند، سختی های مواد سنتی را برای رسیدن به تهران ندارند، چون كه خیلی از آن ها حتی در اطراف تهران یا پایتخت تولید می شوند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: بنابراین شاهد گرایش روز افزون به این مواد هستیم كه باید جلوی آن با فرهنگسازی و آشنا كردن خانواده ها با آثار مصرف آن صورت گیرد.
سرهنگ محمد بخشنده به شبكه های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: پروسه تولید مواد مخدر جدید كاملا متفاوت می باشد و حتی توزیع آن هم آهسته آهسته به سمت شبكه های اجتماعی و فضای مجازی می رود.
وی اضافه كرد: با عنایت به تبلیغات گسترده، اثرگذاری شبكه های اجتماعی و دوره حساس آغاز جوانی، این خانواده ها هستند كه نباید از مسئولیت شانه خالی كنند و برای شناخت مواد مخدر جدید، شناخت آثار آن ها و برای فرزندانشان وقت بگذارند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران به آثار چشمگیر تبلیغات منفی درباره این مواد اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای آمار، كشفیات ما در حوزه قرص اكس و كراك به علت تبلیغات منفی حدودا به صفر رسیده است. وقتی از معتادان می پرسیم چرا دیگر سراغ كراك نمی روید می گویند چون بدن آدم كرم می زند. تاثیر این مورد به حدی بوده كه كراك الان به تاریخ پیوسته است.
سرهنگ بخشنده در خاتمه اظهار داشت: نگاه ما ورود جدی تر خانواده ها از یكسو و توجه به نقش ها و اثرگذاری های شبكه های اجتماعی برای آگاه سازی جوان ها و نوجوان هاست.

1397/01/22
14:38:35
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی