نتیجه نشست بررسی سانحه اخیر از زبان معاون وزیر راه

ایمنی را رعایت نمایید

ایمنی را رعایت نمایید ایمن رها: جلسه فوق العاده كمیسیون ایمنی راه ها كه به درخواست وزیر راه و شهرسازی جهت بررسی سانحه تصادف اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تشكیل گردیده بود، به نتایج اولیه ای در زمینه بررسی این تصادف دست پیدا كرد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، مهرداد تقی زاده - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی - در این زمینه توضیح داد: طبق روال عادی جلسه كمیسیون ایمنی راه ها باید سه هفته دیگر برگزار می شد، اما با تاكید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر لزوم بررسی سریع حادثه تصادف اتوبوس دانش آموزان این جلسه ابتدایی صبح امروز و با حضور نمایندگان ۱۶ ارگان مرتبط برگزار شد.
وی با بیان این كه بررسی های ابتدایی نشان می دهد هیچ یك از سرنشینان اتوبوس به جز راننده از كمربند ایمنی استفاده نكرده اند، اظهار كرد: راننده كه كمربند ایمنی داشته امروز هیچ مصدومیت و مشكلی ندارد، در شرایطی كه دیگر سرنشینان به دلیل نبستن كمربند ضربات و برخوردهای زیادی را تحمیل كرده اند كه متاسفانه به فوت تعدادی از آنها منجر شده است.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه بسیاری از ابعاد دقیق این حادثه باید در جلسات بعدی این كمیسیون مورد بررسی قرار گیرد، عنوان كرد: مساله ای مانند سابقه راننده، سابقه تعاونی مسافربری، وضعیت جاده از نظر علائم و استانداردها و همچنین وضعیت بازدید پلیس از محل تصادف مسائلی است كه باید در طول روزهای آینده به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا در جلسه بعدی این كمیسیون بتوان اظهارنظر دقیقی در این حوزه داشت.
تقی زاده درباره نتیجه ابتدایی این نشست نیز اظهار كرد: در جریان این نشست در جمع بندی ها به این نتیجه رسیدیم كه باید سازمان های فعال و دخیل در این حوزه ایمنی را به شكلی جدی تر پیگیری كنند. از این رو یكی از مصوبات ما تولید محصولات فرهنگی بود كه در این زمینه می تواند كمك كننده باشد و در این راستا صدا و سیما به شكل رایگان این بسته ها را پخش خواهد كرد. بحث انتقال اردوهای دانش آموزی و دیگر اردوها از جاده به ریل نیز موضوع دیگری است كه مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم با بهبود زیرساخت ها امكان نهایی شدن این انتقال فراهم شود.

 

1396/06/13
21:23:45
5.0 / 5
5199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی