سودجویی افراد از نام آتش نشان ها

سودجویی افراد از نام آتش نشان ها به گزارش ایمن رها مدیر آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، اظهار داشت: اخیراً شماری از افراد سودجو با نیت سرقت لوازم ایمنی وآتش نشانی به آپارتمان های مسكونی سطح شهر رجوع و با معرفی خود بعنوان آتش نشان و جلب اعتماد شهروندان ضمن خدشه دار كردن نام آتش نشانان وارد ساختمان شده و در فرصت مناسب مبادرت به سرقت تجهیزات ایمنی می كنند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، «حبیب موحدی» به فعالیت های این حوزه چون صدور مجوز ایمنی، ارائه آخر كار، طرح ایمنی ساختمان ها و بررسی علل و انگیزه بروز آتش سوزی ها نام برد و ادامه داد: در سال ۹۶ بالغ بر ۳ هزار و ۸۸۸ مورد صدور طرح ایمنی ساختمان ها و ۲ هزار و ۱۴۴ مورد بازدید كارشناسی و صدور آخر كار ساختمان بوده كه به ترتیب نسبت به سال قبل ۳۴ و ۳۵ درصد افزایش داشته است.
موحدی اظهار داشت: یكی از مهم ترین خدمات سازمان آتش نشانی ارائه راهكارها و روش های پیشگیرانه از وقوع حوادث در بازدید دوره ای ایمنی از تصرف ها است كه با همت كارشناسان حوزه پیشگیری این سازمان تداوم دارد.
وی ادامه داد: متأسفانه برابر گزارش های مردمی، اخیراً شماری از افراد سودجو با نیت سرقت لوازم ایمنی وآتش نشانی به آپارتمان های مسكونی سطح شهر رجوع و با معرفی خود بعنوان آتش نشان و جلب اعتماد شهروندان ضمن خدشه دار كردن نام آتش نشانان وارد ساختمان شده و در فرصت مناسب مبادرت به سرقت تجهیزات ایمنی می كنند به همین واسطه به شهروندان سفارش می نماییم در صورت مواجهه با چنین اشخاصی بعد از بررسی هویتی و حصول اطمینان از این كه این افراد از كاركنان سازمان آتش نشانی هستند، اجازه دهند از محل مورد نظر بازدید ایمنی به عمل آورند.
وی با تاكید بر این كه همه فروشندگان لوازم آتش نشانی باید دارای مجوز باشند، اضافه كرد: این امر در خصوص ارائه مجوز به صنوف معتبر در سال ۹۶ صورت گرفته كه شهروندان می توانند با رجوع به سایت سازمان آتش نشانی نسبت به بازدید و تهیه لیست كامل فروشگاه های مجاز اقدام نمایند.
موحدی با بیان این كه یكی از مهم ترین اهداف سازمان آتش نشانی در جهت پیشگیری از حوادث همانا آموزش و نقش فرهنگ سازی ایمنی هر چه بهتر برای شهروندان است، اظهار داشت: در سال ۹۶ آموزش های ایمنی و آتش نشانی برای بالغ بر ۶۸ هزار و ۹۳۰ تن برگزار گردید كه از این بین آمـوزش نونهالان و كودكان مهد كودك های رشت با تعداد ۱۴ هزار و ۷۳۰ تن رتبه اول و آموزش دانش آموزان دبیرستان و هنرستان به تعداد ۱۰ هزار و ۵۶۳ تن در ردیف دوم قرار داشتند.
موحدی به اهمیت فراگیر شدن دانش ایمنی تاكید داشت و اظهار داشت: در این راستا آموزش های مستمر در حوزه های مختلفی چون، كاركنان و پرسنل ادارات، دانشجویان، آتش نشانان داوطلب، سرای محلات و... هم برگزار می گردد.

 

1397/02/04
14:47:56
5.0 / 5
4830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی