رییس پلیس راهور تهران خبر داد

افزایش ساعت اجرای طرح ترافیك در تهران، اجرای ارشادی طرح جدید تا 31 اردیبهشت

افزایش ساعت اجرای طرح ترافیك در تهران، اجرای ارشادی طرح جدید تا 31 اردیبهشت ایمن رها: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تشریح جزئیات اجرای طرح جدید ترافیك در تهران از افزایش دو ساعته زمان اجرای طرح ترافیك تهران از دهم اردیبهشت ماه اطلاع داد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا مهماندار در نشست خبری بامداد امروز خود در مورد اجرای طرح ترافیك جدید تهران اظهار نمود: بنابر اعلام مسئولان شهرداری طرح ترافیك جدید در تهران از 15 اردیبهشت ماه اجرایی خواهد شد و آنطور كه به ما اطلاع دادند سهمیه سازمان ها توزیع شده و افرادی كه دریافت دریافت مجوز دارند هم در سایت ثبت نام كرده اند.

وی با اشاره به اینكه در طرح ترافیك جدید تهران محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد تغییری نكرده است، اظهار داشت: اما زمان اجرای طرح ترافیك تغییر كرده و از 6: 30 بامداد شروع شده و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: ازاین رو ساعت اجرای طرح ترافیك دو ساعت افزایش یافته است.

مهماندار اضافه كرد: در ساعت اجرای طرح زوج و فرد تغییری تولید نشده است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره روش اجرای ارشادی طرح ترافیك هم اظهار داشت: افرادی كه تا 31 اردیبهشت ماه و حداكثر برای یكبار وارد محدوده طرح ترافیك شوند برایشان پیامكی صادر شده و از آنها خواسته می گردد كه تا 31 اردیبهشت با رجوع به سایت اقدام به پرداخت عوارض كنند تا جریمه نشوند اما اگر چنین كاری را نكنند جریمه خواهند شد.
مهماندار با اشاره به اینكه طرح ترافیك و زوج و فرد در روز پنجشنبه و جمعه و روزهای تعطیل اجرا نخواهد شد، اظهار داشت: البته لغو طرح ترافیك در ایام پنجشنبه فعلا موقتی است؛ چون كه آنطور كه مدیران شهرداری به ما گفته اند مشكلات ترافیكی دراین روز وجود ندارد و ما هم به صورت آزمایشی این طرح را اجرا می نماییم. اما اگر با مشكلات ترافیكی روبرو شویم ممكن است اجرای طرح ترافیك دراین روزها هم از سر گرفته شود كه فعلا و از 15 اردیبهشت طرح ترافیك و زوج وفرد پنجشنبه ها اجرا نمی گردد.
وی درباره افراد ساكن در محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد اظهار داشت: برای رفاه حال ساكنان چنانچه در سایت ثبت نام كرده و اعلام نموده باشند كه ساكن این محدوده هستند می توانند بامداد ها تا پیش از ساعت 8: 30 از محدوده خارج شده و عصرها تا بعد از ساعت 17 وارد این محدوده شوند.
رییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اینكه هم اكنون مبلغ جریمه ورود به طرح ترافیك 20 هزار تومان است اظهار داشت: هم اكنون با عنایت به اینكه زیرساخت ها آماده نیست جریمه ورود به این طرح روزانه همان 20 هزرا تومان است و علاوه بر آن افرادی كه جریمه می شوند باید عوارض استفاده از طرح را هم پرداخت كنند اما در آینده با تكمیل زیرساخت ها به ازای هر ساعت، متخلفان 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.
وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره نصب دوربین ها در خروجی های طرح زوج و فرد و طرح ترافیك اظهار داشت: ما یك سری دوربین در داخل محدوده طرح داریم و البته بعضی از دوربین ها در خروجی ها كافی نبود كه تعدادی از جانب شهرداری تأمین شده و در حال تست و آزمایش است.
مهماندار درباره شرط ورود به طرح محدود ترافیك و زوج و فرد هم اظهار نمود: شرط این است كه شهروندان حداكثر شارژ یك روز كامل یعنی 36هزار تومان برای شهروندان عادی را در حسابشان داشته باشند و افراد دارای سهمیه هم باید حداقل یك میلیون تومان در حسابشان موجودی باشد.
مهماندار با اشاره به اینكه مباحث مربوط به دریافت عوارض و نظایر آن مربوط به شهرداری است و ربطی به پلیس ندارد، اظهار داشت: از نظر پلیس طرح ترافیك تغییر چندانی با طرح های دیگر ندارد و تغییر آن در عوارض و غیره است.
وی در پاسخ به سوالی در باره معاینه فنی هم خاطرنشان كرد: تمامی خودروهای سال 92 و 2014 وقبل از آن نیازمند دریافت معاینه فنی هستند. ازاین رو اگر فاقد معاینه فنی باشند از جانب دوربین های محدوده زوج و فرد و دیگر دوربین ها به ازای هر روز 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.
رییس پلیس راهور تهران در مورد زمان مجاز معاینه فنی خودروها و اینكه ماه تولید خودرو هم لحاظ می شود؟ اظهار داشت: تنها سال لحاظ می گردد. ازاین رو چه خودرویی كه در فروردین 92 شماره گذاری شده و چه در انتها اسفند 92 شماره گذاری شده باشد، جز خودروهای سال 92 حساب شده و باید معاینه فنی دریافت كند.
وی درباره موتور سیكلت های برقی كه گفته می گردد رانندگی با آن نیازمند گواهینامه نیست، اظهار نمود: طبق قانون هرگونه وسیله نیازمند گواهینامه است و فقط دوچرخه ها نیازی ندارند.
مهماندار در پاسخ به سوال دیگری كه آیا طرح فعلی نقص دارد؟ اظهار داشت: این طرح به صورت قطع نقص هایی دارد اما باید نقصها آن بررسی و رفع گردد و شهروندان بدانند اگر نقص منجر به نقض حقوق شهروندی شود حتما جلوی آن خواهیم ایستاد و اجازه نقض حقوق شهروندان را نخواهیم داد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاكید بر اینكه استاندارد موتورسیكلت ها باید ارتقاء پیدا كند اظهار داشت: متأسفانه به شكل بی حسابی موتور سیكلت تولید شده و درحال حاضر بدون حساب موتور سیكلت های شهرستان بیش از 3میلیون موتورسیكلت در تهران تردد می كند و از جانب دیگر شیوه ساخت و طراحی موتور سیكلت ها هم نباید به گونه ای باشد كه امكان پرش از جدول برایشان فراهم گردد.در حالی كه ما در كشورهای پیشرفته شاهد این هستیم كه طراحی موتورهای سیكلت اینگونه نیست.
سردار مهماندار در خاتمه از طراحی طرحی برای عرضه به شورای ترافیك تهران اطلاع داد و اظهار داشت: در این طرح نسبت به ساماندهی موتور سیكلت ها اقدام خواهد شد اما هم اكنون هیچ برنامه ای برای اجرای طرح ترافیك موتور سیكلت ها نداریم.
1397/02/10
14:45:19
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: پلیس , جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی