اعتبار طرح ترافیك ۹۶ ساقط شد، اجرای طرح ترافیك جدید تهران از فردا

اعتبار طرح ترافیك ۹۶ ساقط شد، اجرای طرح ترافیك جدید تهران از فردا ایمن رها: بالاخره پس از كش وقوس های فراوان طرح ترافیك جدید تهران از فردا اجرایی خواهد شد تا ورود به هسته مركزی تهران برای رانندگان با محدودیت بیشتری روبرو باشد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، درماه های پایانی سال قبل بود كه شهرداری تهران طرحی جدید برای محدوده طرح ترافیك پایتخت عرضه كرد، طرحی كه مخالفان و موافقانی داشت اما به مرور زمان به تصویب رسیده و قرار شد كه در سال ۹۶ اجرایی شود، اجرای این طرح اما تا ۱۵ اردیبهشت ماه به تعویق افتاد و سرانجام بناست كه از فردا اجرایی شود و به عبارتی دیگر خودروهای سواری فاقد مجوز و هم دارندگان مجوزهای طرح ترافیك ۹۶ دیگر اجازه ورود به محدوده طرح ترافیك را ندارند و ورودشان به محدوده زوج و فرد هم به آخرین رقم سمت راست پلاك شان بستگی دارد.
سردار محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران بزرگ در این باره می گوید: از نظر پلیس طرح ترافیك جدید تغییر چندانی با طرح قبلی ندارد، اما در حوزه كاری مربوط به شهردار تغییراتی بوجود آمده كه مربوط به شهرداری است. در عین حل یكی از مهم ترین تغییرات طرح ترافیك جدید زمان اجرای طرح است كه با دوساعت افزایش از ساعت ۶: ۳۰ شروع شده و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت، اما تغییری در محدوده طرح ترافیك اعمال نشده است.
وی با اشاره به اینكه ساعت و محدوده طرح زوج و فرد هیچ تغییری نكرده است، اظهار داشت: ساعت اجرای طرح زوج و فرد هم از ۶: ۳۰ بامداد شروع شده و تا ۱۹ ادامه خواهد داشت، ضمن اینكه محدوده آن هم از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه بعثت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع) و از غرب به بزرگراه های نواب و چمران ختم می گردد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاكید بر اینكه لازم است رانندگان توجه داشته باشند كه از بامداد فردا طرح ترافیك جدید اجرایی خواهد شد، درباره اینكه گفته می گردد اجرای این طرح به شكل ارشادی صورت خواهد گرفت هم اظهار داشت: اجرای ارشادی این طرح به این شكل است كه افرادی كه تا ۳۱ اردیبهشت ماه و تنها برای یكبار وارد محدوده طرح ترافیك شوند، برایشان پیامكی صادر شده و از آنها خواسته می گردد كه تا ۳۱ اردیبهشت با رجوع به سایت اقدام به پرداخت عوارض خود كنند تا جریمه نشوند، اما اگر تا آخر این تاریخ چنین كاری را نكنند، جریمه خواهند شد و عوارض را هم باید پرداخت كنند. ضمن اینكه ورود برای بار دوم هم مشمول جریمه خواهد شد.
مهماندار درباره اجرای طرح ترافیك و زوج و فرد در ایام پنجشنبه هم اظهار داشت: در ایام جمعه و ایام تعطیل كه این طرح اجرا نمی گردد، اما در طرح جدید طرح ترافیك و زوج و فرد در روز پنجشنبه هم اجرایی نمی گردد، البته این تصمیم فعلا موقتی است و اگر آنطور كه مدیران شهرداری به ما گفته اند مشكلات ترافیكی دراین روز به وجود نیاید، آن را به شكل دائمی ادامه خواهیم داد. اما اگر با مشكلات ترافیكی روبرو شویم ممكن است اجرای طرح ترافیك در این روزها هم از سر گرفته شود، اما درحال حاضر طرح ترافیك و زوج و فرد در روز پنجشنبه اجرایی نمی گردد.
وی درباره افراد ساكن در محدوده طرح ترافیك و زوج و فرد هم اظهار داشت: برای رفاه حال ساكنان چنانچه در سایت ثبت نام كرده و اعلام نموده باشند كه ساكن این محدوده هستند، می توانند بامداد ها تا پیش از ساعت ۸: ۳۰ از محدوده خارج شده و عصرها بعد از ساعت ۱۷ وارد این محدوده شوند.1397/02/15
11:26:17
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: پلیس , جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی