كلاهبرداری در پوشش شركت بازرگانی، شاكیان به پلیس رجوع كنند

كلاهبرداری در پوشش شركت بازرگانی، شاكیان به پلیس رجوع كنند ایمن رها: سرهنگ محمد نادربیگی از دستگیری شخصی اطلاع داد كه در پوشش یك شركت بازرگانی با نام پیام گستر تیرداد اقدام به كلاهبرداری از متقاضیان دریافت تسهیلات بانكی كرده است.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر اظهار داشت: در تاریخ ۱۴ اردیبهشت پرونده ای به شكایت تعدادی از مالباختگان تحت عنوان كلاهبرداری، بعد از دستگیری متهم پرونده به نام "پیام. د" توسط كلانتری ۱۰۳ گاندی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد".
شیوه و شگرد متهم در كلاهبرداری:
سرهنگ نادربیگی در توضیح شیوه و شگرد كلاهبرداری اضافه كرد: "در بررسی شكایت تعدادی از شكات و مالباختگان مشخص شد كه متهم با تبلیغ گسترده با استفاده از انتشار آگهی در جراید كثیرالانتشار و همینطور فضای مجازی در خصوص اینكه با استفاده از تأسیس شركتی قادر به تهیه تسهیلات بانكی در مبالغ مختلف با شرایط بسیار مناسب در زمینه دریافت و بازپرداخت به متقاضیان می باشد، شكات را ابتدا به دفاتر این شركت در دو منطقه میرداماد و جمالزاده دعوت كرده و در ادامه بعد از حصول توافق اولیه و طرح این ادعا كه خود شركت ضمانت و وثیقه لازم را تأمین خواهد كرد، متقاضیان را تشویق و ترغیب به پرداخت هزینه های اعلامی از جانب شركت جهت دریافت وام های مورد تقاضایشان می كرده و در ادامه به بهانه های مختلف از قبیل انجام امورات اداری، تأمین تضمینات لازم و... مبالغ مختلفی را در مراحل مختلف از آنها دریافت نموده و سپس با دادن وعده های دروغین و كذب، اقدام به خرید زمان می كرده و نهایتا یكباره و به صورت ناگهانی از محل كار خود متواری شده است ".
یكی از شكات و مالباختگان هم در توضیح شكایت خود به كارآگاهان اظهار داشت: " با استفاده از آگهی روزنامه... با آقای پیام. د آشنا شدم ؛ جهت دریافت وام ۹۰ میلیون تومانی اقدام نموده و مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم در مراحل مختلف به شركت پرداخت نمودم اما بعد از گذشت بیش از ۹ ماه، زمانیكه شركت به تعهدات خود عمل نكرد درخواست بازگشت پول خویش را نمودم ؛ ابتدا با آقای پیام. د درگیری لفظی پیدا كردم اما در ادامه وی با چرب زبانی درخواست زمان بیشتری برای انجام تعهدات شركت را نمود تا اینكه بعد از گذشت یك هفته از این ماجرا اطلاع پیدا كردم كه شركت اساسا تعطیل شده و ایشان هم پاسخگوی تماس های تلفنی بنده و سایرین نبود ".
بررسی سوابق شركت:
همزمان با آغاز تحقیقات از متهم، كارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی اسناد و مدارك شركت بازرگانی پیام گستر تیرداد اطلاع پیدا كردند كه متهم پرونده با عنایت به سابقه قبلی، ابتدا اقدام به ثبت شركت به نام همسر خود نموده است ؛ برابر اساسنامه ی ثبت شده، شركت بازرگانی صرفا مجاز به فعالیت در زمینه پخش مواد شیمیایی بوده اما "پیام. د" بدون دریافت هرگونه مجوز قانونی از بانك مركزی اقدام به انتشار آگهی در زمینه تأمین تسهیلات بانكی به متقاضیان در سطح روزنامه های كثیرالانتشار و همینطور فضای مجازی كرده است.
سرهنگ كارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان این خبر عنوان داشت: با عنایت به شناسایی بیش از ۲۰ مالباخته از زمان آغاز تحقیقات در پایگاه سوم پلیس آگاهی و با عنایت به احتمال افزایش تعداد فقرات كلاهبرداری از سایر شهروندان و مالباختگان، هماهنگی های لازم با بازجو محترم شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۶ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است ؛ بنابراین از كلیه شكات و مالباختگانی كه موفق به شناسایی تصویر متهم شده و یا توسط شركت مذكور (شركت بازرگانی پیام گستر تیرداد) مورد كلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می گردد تا جهت طرح و پیگیری شكایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر رجوع نمایند ؛ همینطور از شهروندان محترمی كه از دیگر اقدامات مجرمانه ی متهم اطلاعاتی در اختیار دارند هم درخواست می گردد تا هرگونه اطلاعات خویش را با استفاده از شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۴۹ در اختیار كارآگاهان دایره مبارزه با جعل و كلاهبرداری پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند ".


1397/02/24
13:39:28
5.0 / 5
4519
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی