معاون پلیس راهور تهران به ایسنا خبر داد

افزایش3برابری ثبت تخلف استفاده ازموبایل در رانندگی، جریمه 100 هزارتومانی ونمره منفی برای متخلفان

افزایش3برابری ثبت تخلف استفاده ازموبایل در رانندگی، جریمه 100 هزارتومانی ونمره منفی برای متخلفان ایمن رها: معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از افزایش اعمال قانون خودروها به علت صحبت راننده با تلفن همراه در حین رانندگی اطلاع داد.


سرهنگ مسعود جبارزاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: صحبت با تلفن همراه، ارسال پیامك و اقداماتی نظیر آن همچون مواردی است كه انجام آن از جانب راننده در حین رانندگی تمركز و تسلط راننده را به شدت كاهش داده و سبب افزایش حوادث و تصادفات رانندگی بخصوص تصادف با عابران پیاده می گردد.

وی ادامه داد: در همین راستا هم قانون، صحبت با تلفن همراه را تخلف تشخیص داده و مبلغ 100 هزار تومان جریمه برای آن پیش بینی شده و ضمن اینكه صحبت با تلفن همراه، ارسال پیامك و... در حین رانندگی در سرعت های بالای 60 كیلومتر در ساعت علاوه بر جریمه 100 هزار تومانی سه نمره منفی برای خودروهای شخصی و 5 نمره منفی برای خودروهای عمومی دارد.

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بز رگ اضافه كرد: در هفته گذشته برابر آمارها اعمال قانون خودروها به علت استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی سه برابر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

جبار زاده از رانندگان خواست كه در حین رانندگی به هیچ عنوان با تلفن همراه صحبت نكرده و هم اقدام به ارسال و خواندن پیام و محتوا در تلفن همراه خود نكنند چون كه آنالیز تصافات رانندگی نشان داده است خیلی از تصادفات به علت صحبت با تلفن همراه و بی توجهی راننده رخ داده است.


1397/02/29
13:58:03
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: تصادف , جریمه , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی