سرقت دو برادر در پوشش دستفروش، انتشار تصاویر با مجوز پلیس

سرقت دو برادر در پوشش دستفروش، انتشار تصاویر با مجوز پلیس ایمن رها: دو برادر در پوشش دست فروشی اقدام به سرقت گوشیهای تلفن همراه می كردند.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سرهنگ احمد نجفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو برادر اطلاع داد كه در پوشش دستفروش و به بهانه فروش ساعت و ادكلن اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپ زنی می كردند.
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر اظهار داشت: در مورخه ۲۱ فروردین وقوع یك فقره سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپ زنی به كلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام گردید. با حضور مأمورین در محل سرقت، مالباخته در اظهاراتش عنوان كرد: ساعت ۰۹: ۳۰ در حال عبور از خیابان فهیمی – نرسیده به بلوار اباذر بودم كه یك جوان كت و شلواری با پیراهن قرمز و موهای بلند قهوه ای رنگ با رجوع به من مدعی فروش ساعت، عطر و ادكلن شد ؛ بنده عدم تمایل خود جهت خرید را اعلام نموده اما این جوان با اصرار و خواهش از من درخواست ثبت شماره تماسش در گوشی تلفن همراهم را نمود تا هر زمانی كه قصد خرید عطر، ادكلن و یا ساعت داشتم با او تماس گرفته و او هم با قیمتی مناسب نسبت به تهیه سفارش من اقدام نماید ؛ به اصرار این شخص، گوشی تلفن همراه خودم را جهت ثبت شماره تماس از جیب خارج كرده بودم كه به محض در آوردن گوشی، ناگهان این شخص كه تا آن لحظه تصور می كردم واقعا دست فروش است، اقدام به قاپیدن گوشی كرد و در ادامه با پژو ۴۰۵ نقره ای رنگی كه منتظر او ایستاده بود، با نفر دوم كه راننده ماشین بود از محل متواری شد.
سرهنگ احمد نجفی، در مورد روند دستگیری متهمین عنوان داشت: در ادامه ی تحقیقات از مالباخته، كارآگاهان موفق به شناسایی یك دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای به شماره انتظامی ایران۱۰/***ق۴۳ شدند ؛ با شناسایی مالك پژو ۴۰۵ نقره ای، كارآگاهان اطلاع پیدا كردند كه این خودرو چندی قبل و به صورت قولنامه ای چندین نوبت خرید و فروش شده است كه نهایتا آخرین خریدار خودرو در شهرستان شهریار – منطقه فردوسیه شناسایی شد.
با شناسایی تصویر آخرین خریدار خودرو به نام "سعید. ت" ( ۲۵ ساله ) از جانب مالباخته، كارآگاهان با بررسی سوابق این شخص اطلاع پیدا كردند كه سعید از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت به همین شیوه و شگرد است و آخرین بار هم در استان خراسان رضوی – شهرستان مشهد به افترا سرقت به شیوه فوق دستگیر و روانه زندان شده است.
همزمان با شناسایی "سعید. ت" بعنوان یكی از سارقین، صاحب اصلی خودرو پژو ۴۰۵ با رجوع به پایگاه دوم پلیس آگاهی عنوان داشت كه در زمان مالكیت خودرو اقدام به نصب سیستم مكان یاب ( GPS ) بر روی خودرو شخصی اش نموده است ؛ بلافاصله با بهره گیری از سیستم مكان یاب موجود بر روی خودرو، كارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد خودرو متهمین در منطقه مسعودیه شده، با حضور در منطقه مسعودیه اقدام به شناسایی خودرو مذكور كرده و در صورتی كه "سعید. ت" به همان شیوه و شگرد و در پوشش فروش عطر و ادكلن قصد انجام سرقتی دیگر را داشت، وی و برادرش به نام "غلام. ت" ( ۲۷ ساله ) را در مورخه ۱۰ اردیبهشت و دقیقا در زمان ارتكاب سرقت دستگیر كردند.
سرهنگ كارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمین به خبرنگار مهر اظهار داشت: " با عنایت به دستگیری متهمین در صحنه ارتكاب سرقت، شناسایی تعدادی از شكات و مالباختگان، اعتراف صریح متهمین و نهایتا پراكندگی مناطق ارتكاب سرقت در شهر تهران، هماهنگی های لازم با بازجو شعبه ۱۵ دادسرای ناحیه ۵ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این دو متهم انجام شده است ؛ بنابراین از كلیه شكات و مالباختگانی كه موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می گردد تا جهت طرح و پیگیری شكایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی در جنت آباد – خیابان شاهین شمالی رجوع نمایند ".

1397/02/31
15:28:37
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: پلیس , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی