انعقاد تفاهمنامه همكاری میان هلال احمر و مجمع خیرین

رییس هلال احمر: دست نیاز به سمت مردم و خیران بلند می نماییم

رییس هلال احمر: دست نیاز به سمت مردم و خیران بلند می نماییم ایمن رها: تفاهم نامه همكاری هلال احمر و مجمع خیرین كشور بامداد امروز با حضورروسای جمعیت و مجمع خیرین كشور به امضا رسید.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، علی اصغر پیوندی در این مراسم با اشاره به وظایف هلال احمر اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بر مبنای وظایفی كه اساسنامه برعهده آن گذاشته جمعیتی عام و منعفه و خیریه است كه اهدافی برای آن تعریف شده است و وظایف مختلفی را بر عهده دارد. این جمعیت در همه سالیان كوشیده تا در شرایط مختلف در جهت رفع نیازهای مردم عمل كند.

وی افزود: در زمینه امداد و نجات كه پیشانی كار ما است، معین دولت هستیم طی سالیان گذشته حوادث دردناكی را شاهد بودیم كه آخرین آن زلزله كرمانشاه بود و در این حادثه رفع مشكلات حادثه دیدگان میسر نبود مگر با كمك خیران.

وی بااشاره به حادثه خیز بودن ایران اضافه كرد: در این شرایط همیشه باید آماده باشیم تا بتوانیم در حوادث در جهت رفع نیاز مردم تلاش جدی داشته باشیم. جمعیت هلال احمر به تنهایی نمی تواند این مهم را انجام دهد و دست نیاز به سمت مردم و خیران بلند می نماییم و با كمك آنها است كه می توانیم پاسخ صحیح و منطقی در جهت رفع نیازها داشته باشیم.

پیوندی با اشاره به اینكه یكی از وظایف بزرگ هلال احمر در حوزه جوانان است و این كار را سازمان جوانان بر عهده دارد، بر مردمی بودن این مجموعه تصریح كرد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر با مردم بودن و نزدیك شدن به آنها را از اصول ذاتی خود می داند و اگر مردم ما را یاری نكنند نمی توانیم كاری نماییم. ما از مردم و برای مردم هستیم و این رابطه باید نزدیك و بیشتر شود. از سوی دیگر نیم نگاهی هم به كانون های اجتماعی قدرتمند داریم و هدف ما این است كه به آنها نزدیك شویم.

وی با اشاره به اینكه مجمع خیرین یكی از این كانون ها است، اظهار داشت: مجمع خیرین كشور در سال های گذشته خدمات بسیار خوبی در زمینه های مختلف همچون مدرسه سازی و نظام سلامت انجام داده است، سازماندهی خدمات در جهت رفع نیازهای مردم، كاری اصولی است و این هدفی است كه ما در تفاهمنامه با مجمع خیرین دنبال می نماییم. امیدواریم با این تفاهنامه شرایطی به وجود بیاید كه بتوانیم در حوادث و شرایط عادی فعالیت های خوبی انجام بدهیم.

به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا حبیب الله بوربور رییس هیات مدیره مجمع خیرین كشور هم در این مراسم اظهار نمود: مجمع خیرین به علت اینكه در استان ها و شهرستان ها دفتری نداشت دنبال شرایطی بودیم تا این امكان تولید شود و جمعیت هلال احمر قبول زحمت كرد تا مجمع را در استان ها سازماندهی كند..

به گفته بوربور، در زمانی وقتی خیرین در یك مجمع دور هم حضور داشته باشند این كار سبب می گردد از اولویت های نیاز اطلاع پیدا كنند و در این شرایط بیمارستان و مدرسه در جایی كه مناسب آن نیست ساخته نمی گردد و كارها بر مبنای اولویت پیش می رود. وقتی این مجمع تشكیل می گردد همه نهادها و ارگان هایی كه عضو آن هستند می توانند نیازها را تشخیص بدهند.

رییس هیات مدیره مجمع خیرین كشور با اشاره به كاركرد مجمع در زمان حوادث و بحران ها اظهار داشت: وقتی بحرانی رخ می دهد و آن زمان همه خیرین در استان ها می توانند با هم در ارتباط باشند و اولویت ها مشخص كرده و بر مبنای آن تصمیم گیری كنند. در زلزله كرمانشاه متوجه شدیم كه هر چه زودتر این مجموعه را فعال نماییم بهتر است و در غیر این صورت خیلی از كمك های مردم بی حساب و گاهی بیش از نیاز و بدون اولویت توزیع می گردد.

وی همینطور اشاره كرد: در بند 77 ماده یك اساسنامه هلال احمر یكی از وظایفی كه برای این مجمع مشخص شده این است كه جامعه خیرین را ساماندهی كند و از كمك بالقوه آنها بهره مند شوند.
1397/03/02
16:02:49
5.0 / 5
4794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی