اعلام نام شش سینمای پرخطر

اعلام نام شش سینمای پرخطر ایمن رها: معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به فهرست 243 ساختمان بسیار پرخطر در تهران، اظهار داشت: 6 سینمای قدیمی تهران در این لیست قرار دارند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمود قدیری با اشاره به اینكه این شش سینما اكثرا جزء سینماهای قدیمی هستند كه تائیدیه سازمان آتش نشانی را نگرفته اند، اظهار داشت: اماكنی كه موفق به دریافت تائیدیه این سازمان نشده باشند، ناایمن هستند.
وی با اشاره به اسامی این سینماها اظهار داشت: سینما تماشا، شاهد، سروش، ایران، پایتخت و صحرا سینماهایی هستند كه بعضی از آن ها سابقه پلمب هم دارند و موارد ناایمنی آن ها اغلب به علت فرسودگی، فاقد سیستم اطفاء حریق، حوزه بندی حریق و... است و در فهرست بناهای پرخطر به معاون دادستان عرضه شده اند.
معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در مورد وضعیت فعلی این سینماها، توضیح داد: سینما تماشا، ایران و صحرا اقدامات لازم برای تأمین ایمنی را شروع كرده اند اما در مورد سایر سینماها اقدام خاصی انجام نشده است.
وی در مورد ایمنی سینماهای تازه ساخت در شهر تهران، اظهار نمود: كمیسیون ماده 5 با مشاركت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشكیل و در آن نمایندگانی از فرمانداری، اداره اماكن، وزارت مسكن و شهرسازی، نماینده اتحادیه سینماداران، نماینده وزارت ارشاد، شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی حضور دارند و در آن تمام سینماها پیش از بهره برداری از ابعاد مختلف بررسی و در حوزه ایمنی به سازمان آتش نشانی ارجاع می شوند.
به قول قدیری در تقسیم بندی سازمان آتش نشانی این سینماها به علت اینكه رجوع كنندگان تدریجی وارد سالن شده، اما در هنگام حادثه، جمعیت یكباره از آن خارج شده و فضاهای آن تاریك، ناآشنا و دارای شیب است، جز اماكن پرخطر محسوب می شوند.
معاون حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تصریح كرد: سینماهای قدیمی به علت چوبی بودن پایه های صندلی ها، وجود فوم در تشك صندلی ها، نوع كفپوش و بناهای فرسوده ناایمن هستند.1397/04/12
21:20:47
5.0 / 5
4980
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی