مدیركل حفاظت از محیط زیست خوزستان خبر داد:

شروع آب پاشی ۲ بالگرد بر آتش هورالعظیم، عملیات در خاك عراق شروع شد

شروع آب پاشی ۲ بالگرد بر آتش هورالعظیم، عملیات در خاك عراق شروع شد ایمن رها: اهواز ـ مدیركل حفاظت از محیط زیست خوزستان از شروع عملیات آب پاشی دو فروند بالگرد بر بخش عراقی هورالعظیم اطلاع داد.احمدرضا لاهیجان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: دو بالگرد روز گذشته وارد خوزستان شده و همه كارهای آنها برای شروع عملیات انجام شد.
وی اضافه كرد: روز گذشته برای شناسایی دقیق محل آتش سوزی، بازدید تالاب از نقطه صفر مرزی انجام شده كه در ارتفاع هم محدوده عراقی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.
مدیركل حفاظت از محیط زیست خوزستان خاطرنشان كرد: نقطه آبگیری تالاب برای بالگردهای آب پاش هم مشخص شد و هلی كوپتر در این نقطه برای آبگیری فرود می آید.
لاهیجان زاده بیان كرد: با هنگ مرزی ایران و استان میسان عراق هم هماهنگی های لازم انجام شده است.
وی خبر داد: امروز بامداد از ساعت ۹ هر دو بالگرد به محل اعزام و هنگ مرزی عراق هم در كنار هنگ مرزی ایران مستقر شد. همینطور عملیات آب پاشی در عراق برای اطفای حریق از بامداد امروز شروع شده است.
مدیركل حفاظت از محیط زیست خوزستان در مورد بوی مشمئزكننده ای كه در شهر اهواز انتشار یافته اظهار داشت: همین بامداد كه پرواز انجام شده بود، صدا و سیما هم در بالگرد حاضر و فیلمبرداری انجام داده است؛ مسیر دود در هورالعظیم كاملا مشخص و اینكه از سمت تالاب حركت و به اهواز رسیده است.
لاهیجان زاده افزود: این بو بطور قطع ناشی از آتش سوزی هورالعظیم بوده و علت دیگری ندارد.
وی در انتها عنوان كرد: در سوسنگرد، هویزه و شهرهای اطراف بوی دود كاملا قابل احساس و مسیر انتشار آن تا اهواز قابل مشاهده می باشد.

1397/04/31
12:59:59
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: آتش سوزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی