طرح بحران یار برای مدیریت بحران

طرح بحران یار برای مدیریت بحران به گزارش ایمن رها رییس سازمان مدیریت بحران كشور از شناسایی نیروهای مستقل و فعال در مدیریت بحران ها و فعالیتشان تحت عنوان بحران یار اطلاع داد.اسماعیل نجار در گفت وگو با ایسنا، درباره طرح جدید این سازمان تحت عنوان بحران یار اظهاركرد: در بحران ها و حوادث مختلف همواره افرادی حضور داشته اند كه بدون وابستگی به نهادهای مرتبط و مأموریتی اداری، اقدام به امدادرسانی و كمك به شهروندان كرده و جان خیلی از آنان را نجات داده اند.

وی با اشاره به اینكه این افراد سازمان یافته نبوده و اطلاعاتی از آنان هم در دست نبود، اظهار داشت: به منظور شناسایی این افراد به مدیران كل بحران استان های سراسر كشور ابلاغ كردیم تا تحت عنوان طرح بحران یار اقدام به شناسایی این افراد كنند تا هم از آنان به علت فعالیت ها و جانفشانی شان قدردانی كنیم و هم با شناسایی توانمندی های آنان از این پتانسیل در بحران های مختلف استفاده كنیم.

رییس سازمان مدیریت بحران كشور افزود: به عنوان مثال در ماجرای سیل استان فارس، یك راننده لودر با اقدام به موقع خود جان 14 نفر را از مرگ حتمی نجات داده وجان خودش را به خطر انداخت یا در استان كرمانشاه ما با فردی روبه رو شدیم كه در حوادث مختلف بیش از 100 نفر را نجات داده بود و وابسته به هیچ نهادی هم نبود.

نجار با اشاره به اینكه هر استان حداقل سه نفر از این افراد را باید تحت عنوان بحران یار شناسایی و معرفی كند، اظهار داشت: این طرح انجام شده و اجرای آن ادامه هم خواهد داشت. ما ضمن تقدیر از بحران یاران از آنان حمایت كرده و از پتانسیل ها و تجربیاتشان در حوادث دیگر استفاده خواهیم كرد.

 

1396/07/29
15:42:46
5.0 / 5
5197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی