رئیس پلیس پایتخت عنوان كرد

دستگیری ۱۴۷ سارق حرفه ای پایتخت، درخواست از خودروسازان برای نصب GPS

دستگیری ۱۴۷ سارق حرفه ای پایتخت، درخواست از خودروسازان برای نصب GPS ایمن رها: رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۱۴۷ سارق، جاعل و كلاهبردار در عملیات پلیس آگاهی اطلاع داد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در سومین طرح دستگیری سارقان سطح شهر تهران كه قبل از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی به مرحله اجرا درآمد اظهار نمود: در طرحی كه طی روزهای اخیر از جانب پلیس آگاهی به اجرا درآمد سارقان حرفه ای كه به صورت باندی مبادرت به سرقت، جعل، كلاهبرداری و... كرده بودند شناسایی و بعد از هماهنگی با مقام قضایی ۱۴۷ نفر از آنان دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینكه ۵۷ درصد از این افراد سابقه دار بودند، اظهار داشت: افراد دستگیر شده جزو سارقان حرفه ای هستند.

رحیمی با اشاره به اینكه این افراد در قالب ۳۹ باند فعالیت می كردند، خاطرنشان كرد: ۱۷ باند از این ۳۹ باند در حوزه سرقت به عنف و كیف قاپی، پنج باند در حوزه سرقت مغازه و منزل و ۱۵ باند هم مبادرت به سرقت خودرو داخل خودرو كرده بودند كه تنها یكی از باندهای سرقت خودرو تا كنون به بیش از ۵۳ فقره سرقت اعتراف كرده است.

رحیمی با اشاره به اینكه دو باند هم در حوزه جعل و كلاهبرداری فعالیت داشتند اظهار نمود: جزئیات فعالیت این باندها هم اطلاع رسانی خواهد شد.

خودروهای داخلی باید به GPS تجهیز شوند

رحیمی در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا پراید همچنان پرسرقت ترین خودروی كشور است یا خیر؟ اظهار داشت: متاسفانه در تهران همین خودرویی كه گفتید بیشترین آمار سرقت را دارد.

وی با اشاره به اینكه نصب GPS روی خودروها یكی از لزوم هایی است كه حتما باید مورد توجه خودروسازان داخلی قرار بگیرد، اظهار داشت: متاسفانه خودروهای داخلی ما مشكلات جدی در حوزه ایمنی دارند و ما در پیگیری های خود به دنبال این هستیم تا به منظور كاهش سرقت این خودروها دستگاه های GPS روی این خودروها نصب شود.

رحیمی درباره سرقت تلفن همراه هم اظهار داشت: درخواست ما از شهروندان این است كه با عنایت به افزایشی كه در قیمت تلفن همراه هم داشتیم اولا حتما از گوشی تلفن همراه خود مراقبت كرده و هم هنگام خرید حتما سریال گوشی را یادداشت كنند. چون كه ما در فهرست هایی كه تهیه كرده ایم با ثبت سریال گوشیهای همراه مبادرت به ردیابی و كشف آن خواهیم كرد.

رحیمی همینطور از اجرای طرح های مشترك برای ساماندهی موتورسیكلت سواران با همكاری شهرداری اطلاع داد و اظهار داشت: در این خصوص طرح های ویژه ای داریم كه بزودی جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

افزایش سرقت های خرد و كاهش سرقت های عمده

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش سرقت های خرد در تهران امسال اطلاع داد و اظهار داشت: البته در سرقت های عمده، سازمان یافته و سرقت های خاص كاهش چشمگیری داشته ایم. از جانب دیگر كشفیات ما هم هشت درصد افزایش داشته است.

رحیمی درباره میانگین سنی سارقان دستگیر شده در اجرای این طرح هم اظهار داشت: میانگین سنی این افراد حدود ۳۰ سال است.

رحیمی در پاسخ به سوالی درباره رسیدگی به پرونده های كشف نشده سرقت در سال های گذشته هم اظهار داشت: تمام افرادی كه در پلیس آگاهی و كلانتری های ما تشكیل پرونده داده اند پرونده شان در دستور كار ما قرار دارد و به آن رسیدگی می گردد.

وی درباره سرقت خودروها هم اظهار داشت: بعضی از خودروهای سرقتی از جانب سارقان اسقاط می گردد.

آغاز طرح امنیت شبانه در تهران

رئیس پلیس پایتخت همینطور از آغاز طرح امنیت شبانه تهران از اوایل این هفته اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح با كمك پلیس آگاهی، راهور، پلیس پیشگیری و دیگر پلیس های تخصصی در سطح شهر تهران ادامه داشته و ما در پارك ها و نقاط مختلف شهر هم حضور داریم. همینطور طرح های امنیت محله محور را هم با جدیت ادامه خواهیم داد.
1397/05/23
12:51:21
5.0 / 5
4653
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی