آتش سوزی بامدادی در مجتمع تجاری بلوار ارتش تهران

آتش سوزی بامدادی در مجتمع تجاری بلوار ارتش تهران ایمن رها: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از آتش سوزی بامدادی یك مجتمع تجاری در بلوار ارتش اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه در این حادثه موردی از مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم.جلال ملكی در گفت وگو با ایسنا، درباره حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری بلوار ارتش، اظهار داشت: در ساعت 1: 28 صبح امروز یك مورد آتش سوزی در یك مجتمع تجاری در بلوار ارتش مقابل خیابان مینی سیتی به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد كه بلافاصله پنج ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، نردبان هیدرولیكی و تانكر آب به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به اینكه نخستین نیروها در مدت زمان سه دقیقه در محل حاضر شدند، اضافه كرد: آتش نشانان پس از حضور در محل مشاهده می كنند یك مغازه با وسعت 200 متر در طبقه همكف با كاربری عرضه عطر و ادكلن در یك مجتمع تجاری شش طبقه كه یك طبقه زیرزمین داشته و 60 تا 70 مغازه با كابری و متراژهای مختلف در آن وجود داشت، دچار آتش سوزی شده و كاملا شعله ور بود.

ملكی افزود: شدت حرارت به حدی بوده كه آتش به بخش هایی از مغازه های طبقه بالایی هم سرایت كرده و به سرعت در حال گسترش بود و دود بسیار غلیظی تمام شش طبقه را فرا گرفته بود. به طوریكه از پنجره های طبقه های بالایی دود به بیرون متصاعد می شد و آنقدر حبس دود و حرارت زیاد بود كه در لحظات اولیه نفوذ آتش نشانان را با سختی هایی مواجه كرده بود، اما آتش نشانان با تجهیزاتی كه در اختیار داشتند و دستگاه های تنفسی با همان وضعیت ناایمن خودشان را به كانون آتش سوزی رساندند و عملیات از چند طرف شروع شد و موفق شدند خیلی سریع آتش را در كنترل خود درآورند. گروه هایی هم در جستجو در طبقات بالایی توانستند مغازه های طبقات بالایی را كه در آستانه آتش سوزی بودند، تحت كنترل درآورند و خیلی سریع آتش خاموش شد، اما مغازه پایینی كاملا سوخت، ولی شعله ای به مغازه های پایینی اطراف سرایت نكرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار داشت: خوشبختانه در این حادثه موردی از مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و یك ساعت پس از آغاز عملیات آتش خاموش شده بود و لكه گیری شد و در انتها برای بررسی علت آتش سوزی مجتمع به كارشناسان تحویل داده خواهد شد.
1397/06/06
13:38:01
5.0 / 5
4449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی