احتمال هر لحظه آتش سوزی در بازار ارومیه

احتمال هر لحظه آتش سوزی در بازار ارومیه ایمن رها: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه اظهار داشت: خطر وقوع آتش سوزی واحدهای تجاری و بازار هسته مركزی شهر ارومیه را تهدید می كند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، ابراهیم شاد قوشچی با اشاره به خطر وقوع آتش سوزی در هسته مركزی شهر بخصوص در بافت فرسوده شهری، بیان كرد: خطر وقوع آتش سوزی بافت فرسوده شهری و واحدهای تجاری شهر را تهدید می كند؛ تمام اخطارهای لازم برای پیشگیری از وقوع آتش در مكان های كه احتمال وقوع آتش زیاد است صادر گردیده است.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به وضعیت نامناسب بازار ارومیه از نظر ایمنی، اظهار نمود: بازار ارومیه با مشكلاتی از نظر ایمنی مواجه می باشد كه سیم كشی فرسوده این بازار جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی بصورت مرتب توسط آتش نشانی و میرات فرهنگی استان رصد می گردد.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب پاساژ نیكخواه ارومیه اظهار نمود: متاسفانه پاساژ نیكخواه از نظر ایمنی وضعیت مناسبی ندارد و در این خصوص هم اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از بروز حادثه چون آموزش كسبه، نصب كپسول های آتش نشانی، رصد سیم ها برق و تعویض آنها و همینطور بازدیدها مكرر صورت می گیرد اما با این وجود خطر همچنان باقی است.
شاد قوشچی با اشاره به انجام تعداد 326 فقره ماموریت آتش نشانی طی 3 ماهه اخیر، بیان كرد: از تعداد 326 فقره ماموریت آتش نشانی شهرداری ارومیه طی سه ماه اخیر سال جاری 270 مورد مربوط به حوادث داخل شهر و 33 مورد مربوط به حوادث خارج از شهر است.
وی با اشاره به اینكه بیشترین سهم ماموریت های آتش نشانی را آتش سوزی قطعات خالی شهر، واحدهای آپارتمانی و تصادفات جاده ای به خود مختص كرده است، خاطرنشان كرد: این قطعات خالی به دلیل پوشیده بودن با علف های خشك سبب گسترش آتش به سایر نقاط می شوند.
شاد قوشچی عنوان كرد: هم اكنون حوادثی چون گیر افتادن در آسانسور در واحد های مسكونی روز به روز در حال افزایش می باشد.
وی با اشاره به افزایش آتش سوزی منازل بیان كرد: دلیل عمده وقوع آتش سوزی منازل بیشتر سهل انگاری شهروندان است.
به قول رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه هم اینك میانگین زمان رسیدن ماموران آتش نشانی به محل عملیات در داخل شهر كمتر از 4 دقیقه و در خارج از شهر كمتر از 15 دقیقه است.1397/06/12
20:50:16
5.0 / 5
4620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی