مدیرعامل شركت داروسازی سها تشریح كرد

در تامین ارز مواداولیه داروها مشكلی نداریم، توقف صادرات دارو به عراق و افغانستان

در تامین ارز مواداولیه داروها مشكلی نداریم، توقف صادرات دارو به عراق و افغانستان ایمن رها: مدیرعامل شركت داروسازی سها با اشاره به اینكه این شركت ۱۰۳ قلم دارو را تولید می كند، اظهار داشت: در شرایط فعلی با مشكلی در زمینه تأمین ارز برای واردات مواد اولیه دارویی مواجه نشده اند؛ ما پرداخت نقدی ملزومات جانبی داروها به شركت ها مشكل نقدینگی را بوجود آورده است.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، كامران یوسفی در نشست خبری كه امروز برگزار گردید در مورد وضعیت های این شركت اظهاركرد: وظیفه ذاتی ما تولی دارو برای رفع نیازهای درمانی كشور است و ما حدود ۱۰۳ نوع دارو را در شركت داروسازی سها تولید می نماییم كه شامل تمام دسته های دارویی است.

مدیرعامل شركت داروسازی سها با اشاره به اینكه داروسازی سها دو كارخانه در چهارباغ و وردآورد دارد، اظهار داشت: در كارخانه وردآورد، داروهای مایع و هورمونی تولید می گردد.

وی همینطور اظهار داشت: خطوط تولیدی ما كاملا فعال است و تلاش ما بر این است كه وقفه ای در فرآیند تولید دارو به وجود نیاید. تمام تلاش ما این است كه ارزی كه بانك مركزی در اختیار ما می گذارد را با كمترین هزینه صرف واردات نیازهای اصلی خود نماییم اما با این وجود نیاز داریم كه ارگان های دیگر هم به ما كمك نماید و دستگاه هایی مانند وزارت بهداشت و بانك مركزی زمینه های دریافت مطالبات ما از شركت های پخش و سایر بخش ها را فراهم آورد. چونكه تأمین بعضی از الزامات ما از داخل كشور هم اكنون برای ما سخت تر از واردات شده است.

وی افزود: بعنوان مثال برای تامین ملزومات جانبی تولیدات دارویی مانند جعبه و كارتن، مجبوریم كه نقدی این هزینه را پرداخت نماییم و این مسئله ما را با كمبود نقدینگی مواجه كرده است. آنها هم مواد اولیه خویش را نقدی تامین می كنند و ازاین رو به ما هم نقدی می دهند از همین رو ما با مشكل زیادی در زمینه این هزینه ها مواجه می شویم.

مدیرعامل شركت داروسازی سها در ادامه اظهار داشت: بعضی از مطالبات ما مربوط به شركت های پخش است چونكه بیمارستان های طرف قرارداد قادر به پرداخت هزینه های خود به این شركت ها نیستند از همین رو دریافت هزینه ها با مشكل مواجه می گردد.

مدیرعامل شركت داروسازی سها با اشاره به اینكه در تامین مواد اولیه مشكلی وجود ندارد اظهار داشت: الحمدالله در این زمینه مشكلی نداشتیم و بخشی از مواد اولیه ما در گمرك وجود دارد كه در حال ترخیص است.

یوسفی در مورد سهم شركت داروسازی سها از تولید داروی داخلی اظهار داشت: ما ۱۲ درصد از سهم ۹۶ درصدی تولید داروی داخل را بر عهده داریم و تنوع محصولات تولیدی ما زیاد است. ما پروانه تولید ۱۰۳ نوع دارو را داریم كه شامل داروهای بیماری های قلبی- عروقی، گوارشی، روانگردان، اسكلتی- عضلانی و سایر دستگاه های دارویی است كه تولید می نماییم.

وی با اشاره به صادرات دارویی اظهار داشت: قبل از این ما به كشور افغانستان و عراق صادرات دارو داشتیم اما با عنایت به سیاست های كنونی كشور خط صادراتی ما متوقف شده است.

وی اضافه كرد: حجم صادرات ما به كشورهای افغانستان و عراق ۵ تا ۶ درصد تولید بود كه بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار ارزآوری تخمین زده می گردد.

مدیرعامل شركت داروسازی سها در مورد نیازهای این شركت داروسازی به مواد اولیه اظهار داشت: ۴۰ درصد از مواد اولیه ما برای ۱۰۳ قلم دارو از منابع خارجی تامین می گردد.

یوسفی در مورد تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: خوشبختانه تابحال در مورد تأمین ارز مشكلی نداشتیم و مواد اولیه مورد نیاز ما هم با این ارز تامین شده است و كمبودی نداریم.
1397/06/17
15:29:07
5.0 / 5
4671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی