لغو پروازها به علت فعالیت آتشفشان آگونگ

لغو پروازها به علت فعالیت آتشفشان آگونگ به گزارش ایمن رها مقامات اندونزی با متصاعد شدن خاكستر آتشفشانی از كوه آگونگ در جزیره بالی برای دومین روز فعالیت فرودگاه بین المللی این منطقه را متوقف كردند.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، حجم زیادی از خاكستر سیاه و غلیظ تا ارتفاع سه كیلومتری از قله كوه آتشفشانی آگونگ كه فعالیت آن از هفته گذشته شروع شده به آسمان برخاسته است.

مقامات محلی در اندونزی روز گذشته (دوشنبه) به علت احتمال قریب الوقوع بودن یك انفجار مهیب بالاترین سطح اخطار را اعلام نمودند. از بیش از ۱۰۰ هزار سكنه مناطق اطراف آتشفشان آگونگ درخواست شده كه محل زندگی شان را تخلیه كنند.

با فعال شدن این كوه آتشفشانی فعالیت فرودگاه بین المللی بالی برای دومین روز به حال تعلیق درآمده زیرا خاكستر به موتور هواپیما صدمه وارد كرده و حتی می تواند آن را از كار بیاندازد. همینطور قدرت دید خلبان را مختل می كند.

مقامات محلی به افرادی كه در ۱۰ كیلومتری منطقه اطراف كوه آتشفشانی آگونگ زندگی می كنند، دستور تخلیه داده اند. تابحال تنها ۲۹ هزار نفر به پناهگاه ها منتقل شده اند و تعدادی دیگر از آنان به مناطق دیگر پناه برده اند.

به گزارش شبكه خبری بی بی سی، هر چند خیلی از ساكنان از تخلیه منطقه خودداری كرده و مقامات هم اخطار داده اند درصورتیكه به سرعت منطقه را ترك نكنند آنان را به اجبار از محل خارج خواهند كرد. 

1396/09/07
23:55:27
5.0 / 5
4981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی