رویكرد آموزش در نیروی انتظامی

رویكرد آموزش در نیروی انتظامی به گزارش ایمن رها رئیس مركز عملیات بازرسی ناجا با اشاره به اینكه داشتن مهارت، حرف اول را در انجام بهتر ماموریت ها می زند، رویكرد آموزش در ناجا را مهارت محوری عنوان نمود.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار" فرامرز اخلاقی" در مراسم شروع به كار هیئت نظارت و بازرسی ناجا از قرارگاه جهادی تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح كرد: در آموزه های دینی و مباحث علمی، همواره به امر آموزش تاكید شده و در توان رزم و آمادگی جسمانی مورد تاكید مقام معظم رهبری و فرمانده ناجا هم آموزش حرف اول را می زند.
وی اضافه كرد: اگر سازمانی را به شكل یك درخت تشبیه كنیم، ریشه این درخت آموزش است كه میوه و ثمره آن هم بستگی به ریشه آن دارد.
این مقام مسئول عنوان داشت: همانطور كه اگر ریشه محكم باشد درخت هم تنومندتر شده و میوه و ثمره خوبی را هم به بار می دهد، اگر سازمانی هم بخواهد مقتدر و پویا شود، بایستی عناصر آن دارای مهارت و آموزش های لازم باشند.
سردار اخلاقی، رویكرد آموزش در بیشتر سازمان ها را دانش محوری عنوان نمود و اضافه كرد: رویكرد نیروی انتظامی در آموزش برخلاف سازمان های دیگر به علت نوع ماموریت های آن مهارت محوری است.
رئیس مركز عملیات بازرسی كل ناجا، موضوعات مهم مورد توجه در نظارت بر قرارگاه جهادی تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان را مربوط به دفاع شخصی، آمادگی جسمانی، توان رزم و عملیاتی كاركنان و مهارت در تیراندازی با عنایت به قانون به كارگیری سلاح عنوان نمود و اظهار داشت: در این موضوعات از تمامی ماموران در پلیس های تخصصی آزمون های لازم گرفته می گردد.
سردار اخلاقی، ارزیابی میزان توانمندی كاركنان، تولید تحرك و پویایی در میان كاركنان، حساسیت مسئولان ناجا به امر آموزش، تولید هماهنگی بین نیروهای صف و ستاد، بهبود ارتقای دانش و مهارت كاركنان و كاهش هزینه در انجام ماموریت ها را همچون مهمترین دستاوردهای قرارگاه جهادی تربیت و آموزش ناجا از زمان راه اندازی آن تابحال عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه این نوع بازرسی ها و ارزیابی های دوره ای سبب خدمت رسانی بهتر و بیشتر ماموران انتظامی استان به مردم می گردد اضافه كرد: با زحمات مسئولان انتظامی استان و مدیریت سردار معصوم بیگی ان شاء الله شاهد تحول خوبی در ارتقای آموزش و مهارت نیروهای فرماندهی انتظامی استان اصفهان خواهیم بود.
اهتمام جدی پلیس اصفهان به آموزش كاركنان
سردار مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان در ابتدای این مراسم اظهار داشت: آموزش مبحث بسیار مهمی برای پیشرفت و تعالی سازمان هاست و بدون شك مسیر بالندگی و پویایی هر سازمانی از شاهراه آموزش عبور می كند.
وی آموزش را باعث بهره وری و كاهش هزینه در سازمان ها عنوان نمود و تصریح كرد: مقام معظم رهبری همواره از آموزش بعنوان یكی از اولویت های اصلی در نیروی انتظامی یاد كرده اند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینكه آموزش نقش محوری و اساسی در همه سازمان ها ایفا می كند، خاطرنشان كرد: البته در محیط نیروی انتظامی به علت تنوع ماموریت ها می بایست به مبحث آموزش متفاوت تر از دیگر سازمان ها پرداخته شود.
وی اضافه كرد: براین اساس با تدابیر فرمانده نیروی انتظامی و پیگیری سردار جانشین فرمانده ناجا قرارگاه جهادی تربیت و آموزش افتتاح شد و امروز شرایط آموزش در این نیرو بهتر از گذشته است.
سردار معصوم بیگی تصریح كرد: فرماندهی انتظامی استان در گذشته و سالیان اخیر به صورت جدی به مبحث آموزش كاركنان پرداخته و در دوره جدید فرماندهی هم این امر با اهتمام مضاعف تری پیگیری می گردد.
این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینكه هر چقدر در میدان آموزش تمرین و عرق ریخته شود در میدان نبرد خون های كمتری ریخته خواهد شد تصریح كرد: بحمدالله با آموزش هایی كه به كاركنان عرضه شده شاهد موفقیت های بسیار خوبی در ماموریت های انتظامی استان بودیم.
 

1396/09/18
00:44:39
5.0 / 5
5260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی