گزیده مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز یكشنبه

گزیده مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز یكشنبه ایمن رها: تولید گشت هایی برای برخورد با سارقین و اوباش، وضعیت لایحه محیط بانان، ارسال تعرفه های پزشكی پیشنهادی ۹۷ به دولت، اهدای محافظه كارانه خون و تخلیه مدارس ناایمن بخشی از مهم ترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی ایسنا، امروز (یكشنبه ۱۹ آذرماه)، حدود ۷۰ خبر منتشر كرده كه مهم ترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:
فرمانده سپاه تهران خبر داد: تولید گشت هایی برای برخورد با سرقت و اوباش
صبح امروز سردار یزدی، فرمانده سپاه تهران با حضور در جلسه بیست وهشتم شورای شهر تهران، بر ضرورت توجه جدی همه دستگاه ها به صدمه های اجتماعی پایتخت تاكید كرد و از تولید گشت های جلوگیری از وقوع سرقت و برخورد با اوباش در تهران اطلاع داد.
شورای شهر پنجم از مصوبه برج باغ عقب نشینی نمی كند
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران هم ظهر امروز در نشست خبری كه به منظور تشریح عملكرد ۱۰۰ روزه شورای شهر پنجم برگزار شد؛ در مورد نقش همشهری در مافیای كاغذ، دستاورد حضور نجفی در هیات دولت، سرانجام مصوبه برج باغ و... توضیحاتی را ارائه نمود.
او با اشاره به اینكه شورای پنجم از مبحث برج باغ عقب نشینی نكرده است، اظهار داشت: كمیسیون های تخصصی در مورد اصلاح این مصوبه ساعت ها كار كارشناسی انجام داده و در نوبت ورود به صحن علنی شورای شهر است. در این طرح اعلام شده كه روند ساخت و ساز در باغات متوقف شود و طرح جایگزین به شورای عالی شهرسازی عرضه شود كه امیدواریم این مهم محقق شود.
رئیس كمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران: اختیارات شورا متناسب با وظایفش نیست
در همین جلسه، ابراهیم امینی، رئیس كمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران از نبود اختیارات لازم برای انجام وظایف توسط اعضای شورای شهر گلایه نمود و اظهار داشت: متاسفانه شورا ابزار لازم برای نظارت را ندارد و بازوان محاسباتی در شهرداری نداریم كه ببینیم بودجه كجا مصرف می گردد.
فرمانده یگان محیط زیست: محیطبانان می ترسند از اسلحه استفاده كنند
خبرنگار سرویس محیط زیست ایسنا امروز گفت وگویی با سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست داشت كه طی آن محبت خانی نسبت به روند تصویب لایحه محیط بانان انتقاد كرده و اظهار داشت: همه باید تلاش كنیم كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی زودتر لایحه حمایت از محیط بانان را به صحن علنی ببرد و به تصویب برساند. زیرا شواهد و مشكلاتی كه محیط بانان با آن دست به گریبان هستند نشان داده است حفره و ضعفی در قانون حمایت از محیط بانان وجود دارد كه اصلی ترین نتیجه آن محدود شدن محیطبان برای حفاظت از محیط زیست است كه سبب صدمه رسیدن به آن می گردد.
تدوین پیوست محیط زیستی برای باشگاه ها/ آغاز فاز سوم برنامه مدیریت سبز در فدراسیون ها
افزون بر این امروز در سرویس محیط زیست گفت وگویی با رضا شجیع، سرپرست دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان انتشار یافته است. او از آغاز فاز سوم برنامه ها در زمینه توسعه مولفه های مدیریت سبز در فدراسیون های ورزشی و ادارات كل ورزشی سراسر كشور اطلاع داد و اظهار داشت: كلیه فعالیت های دفتر محیط زیست در قالب تفاهم نامه ای است كه بین سازمان حفاظت محیط زیست و و وزارت ورزش و جوانان منعقد شده و انتظار می رود در این دوره هم سازمان مواد تفاهم نامه را با جدیت دنبال كند.
تشكیل مركز منطقه ای گرد و غبار
كاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست امروز در یك برنامه تلویزیونی ضمن تشریح دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در سومین مجمع محیط زیست سازمان ملل با تاكید بر اینكه باید مبحث گرد و غبار را به یك مساله جهانی تبدیل كنیم، از تشكیل مركز منطقه ای گرد و غبار اطلاع داد.
درمان دانش آموزان شین آباد تا ۱۵ سال دیگر ادامه دارد/وزارت بهداشت كمك كند
در سرویس سلامت ایسنا، خبری انتشار یافته كه مربوط به دانش آموزان شین آبادی است. امروز محمدجواد فاطمی، رئیس هیات مدیره جمعیت حمایت از بیماران سوخته در نشستی خبری جمعیت حمایت از بیماران سوخته كه در بیمارستان حضرت فاطمه (س) برگزار شد، ضمن اشاره به هزینه های بالای درمان سوختگی در كشور، آخرین وضعیت درمان دانش آموزان شین آبادی را توضیح داد و كمك وزارت بهداشت و ریاست جمهوری در این زمینه را خواهان شد.
ارسال تعرفه های پزشكی پیشنهادی ۹۷ به دولت/ویرایش كتاب تعرفه ها توسط سازمان نظام پزشكی
علیرضا اولیایی منش رییس دبیرخانه و دبیر شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به ویرایش كتاب ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت از جانب سازمان نظام پزشكی بعنوان یكی از مصوبات جلسه شورایعالی بیمه سلامت، در عین حال از پیشنهاد تعرفه ای شورای عالی بیمه سلامت برای خدمات تشخیصی درمانی سال ۹۷ و ارسال آن به دولت اطلاع داد.
"سهم درمان تامین اجتماعی" به "خزانه" می رود/تنهایی دویدن كار را به جایی نمی رساند
دكتر سید حسن هاشمی - وزیر بهداشت در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی كشور ضمن اشاره به چالش های طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: قرار شده سهم درمان تامین اجتماعی در یك حسابی در خزانه متمركز شود؛ ازاین رو این سازمان موظف است اعتباراتی كه مربوط به درمان است به نسبتی كه به حساب واریز می شود، بین دستگاه ها توزیع كند.
"اهدای خون"، محافظه كارانه می شود
دكتر علی اكبر پورفتح الله - مدیرعامل سازمان انتقال خون، در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: اهدای خون محافظه كارانه و مدیریت خون بیماران را از مهم ترین اقدامات این سازمان طی چهار سال آینده دانست.
آمارهای تكان دهنده از وضعیت ایمنی مدارس پایتخت
امروز عباسعلی باقری - رییس آموزش و پرورش شهر تهران در حاشیه اجرای انعقاد تفاهم نامه طرح فاز دوم طرح مدرسه آماده در گفت وگو با ایسنا، از ناایمن بودن ۷۰۰ مدرسه از ۲۵۰۰ مدرسه دولتی پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت كه این مدارس باید تخریب و بازسازی شوند.
تخلیه مدارس ناایمن و پرخطر تهران/ آمار دقیقی از مدارس خالی نداریم
همچنین امروز داریوش پورناصری - مدیركل نوسازی مدارس استان تهران در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه منكر مشكلات مدارس فرسوده سطح تهران نیستیم، اظهار داشت: مشكلات این مدارس با استفاده از مرمت و تعمیر رفع می گردد و اگر زمانی به شرایط بحرانی برسند، بطور قطع به آموزش و پرورش اجازه نمی دهیم از این فضاها برای پذیرش دانش آموزان استفاده كند.
لایحه «مقابله با خشونت علیه زنان» در مراحل پایانی
در سرویس خانواده، امروز معصومه ابتكار - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گزارش ۱۰۰ روز عملكرد این معاونت را شرح داد و در گفت وگو با ایسنا، مهم ترین اقدام این معاونت در ۱۰۰ روز نخست عملكرد دولت دوازدهم را سیاستگذاری در حوزه زنان دانست و اظهار داشت: پیگیری لایحه «حمایت از حقوق زنان و مقابله با خشونت علیه آنها» جزو شاخص ترین اقدامات صورت گرفته به حساب می آید كه كار خیلی خوب و منسجمی در این رابطه با قوه قضاییه انجام شده و تقریبا به مراحل پایانی خود رسیده است.
وضعیت زرد و قرمز بیش از ۷۰۰ مدرسه در تهران
حیدر كلهر - معاون آموزش و مشاركت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری میان سازمان مدیریت بحران كشور و آموزش و پرورش پایتخت برای اجرای فاز دوم اجرای طرح مدرسه آماده نتایج نخست اجرای طرح مدرسه آماده در حدود ۱۰۰۰ مدرسه تهران را شرح داد.
به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش به شرح زیر است:
توصیه مفید برای درمان زخم دهان
تخلیه مدارس ناایمن و پرخطر تهران/ آمار دقیقی از مدارس خالی نداریم
فرمانده سپاه تهران خبر داد: تولید گشت هایی برای برخورد با سرقت و اوباش
"اهدای خون"، محافظه كارانه می شود
لایحه «مقابله با خشونت علیه زنان» در مراحل پایانی/ اقدامات مولاوردی را ادامه می دهم1396/09/20
01:45:46
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی