تدوین سند استراتژیك تعیین نقش ناجا در تشكیل دولت اسلامی

تدوین سند استراتژیك تعیین نقش ناجا در تشكیل دولت اسلامی ایمن رها: معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از تدوین سند استراتژیك جایگاه و نقش ناجا در تشكیل دولت اسلامی اطلاع داد و اظهار داشت: ناجا همواره برای تشكیل دولت اسلامی پیشگام بوده و شایسته است همه دستگاه ها و كارگزاران سهم و نقش خویش را برای تحقق این مهم به درستی ایفا كنند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار رمضان شعبانی ساروئی اظهار نمود: تشكیل دولت اسلامی یكی از پنج گام مهم مورد اشاره از جانب مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن اسلامی است. در واقع؛ استقرار انقلاب و نظام اسلامی، تشكیل دولت و جامعه اسلامی مقدمه ساز تشكیل تمدن اسلامی است.
وی اضافه كرد: قریب به 2 دهه است كه مقام معظم رهبری نقشه راهی را برای اهداف جمهوری اسلامی ایران طراحی و معرفی می كنند.
معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، با طرح این سوال كه آیا نهادهای انقلابی در جهت تحقق اندیشه های رهبری مسئولیت دارند یا خیر ؟ اظهار داشت: پاسخ این سوال واضح و روشن است، بطور قطع نهادهای انقلابی باید بعنوان ركن ركین در جهت تحقق اندیشه های رهبری ایفای نقش كنند، اما اینكه این اقدامات باید در چه چارچوب و دكترینی تعریف، تدوین و اجرایی شود، مهم و حائز اهمیت است.
سردار شعبانی ساروئی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه موثر ناجا در تحقق دولت اسلامی، اظهار نمود: ناجا متولی تامین نظم و امنیت در كشور است، اما یك رویكرد حداكثری هم متوجه نیروی انتظامی است و آن نقش پلیس در تحقق دولت اسلامی است. این مسئولیت زمانی ملموس و پررنگ تر است كه مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی بعنوان یك سازمان انقلابی یاد و كاركنان ناجا را مجاهدان فی سبیل الله معرفی كردند.
دبیر همایش علمی " نقش و جایگاه نیروی انتظامی در تحقق دولت اسلامی مبتنی بر منظومه فكری مقام معظم رهبری (مدظله العالی)"، بیان كرد: در نیروی انتظامی این رویكرد وجود دارد كه این سازمان سهم و وظیفه خویش را بعنوان یك نهاد انقلابی برای تحقق دولت اسلامی به درستی ایفا كند، بنابر این؛ نخستین نشست مرتبط با این مورد در سال 94 در شورای پژوهش و تحقیقات ناجا تشكیل و در واقع ؛ نقش ناجا در ارتباط با تشكیل دولت اسلامی بررسی و تبیین شد.
وی ادامه داد: برپایه جلسات شورای پژوهش و تحقیقات؛ برگزاری 3 همایش دوسالانه در جهت گفتمان و تكلیف سازی ناجا با دولت و تمدن اسلامی در دستور كار قرار گرفت.
معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه با اشاره به راه اندازی شورای سیاست گذاری در سازمان عقیدتی سیاسی در جهت پیگیری نقش ناجا در ارتباط با تشكیل دولت اسلامی، افزود: هدایت، تعیین سیاست ها و راهبری این 3 همایش دوسالانه بخشی از دلایل راه اندازی این شورا بود.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینكه در كنار فعالیت شورای سیاست گذاری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، كمیته های علمی، رسانه، اجرایی و پشتیبانی هم شروع به كار كردند، تصریح كرد: سال قبل ضمن اعلام فراخوان مقاله در رابطه با "نقش ناجا در تحقق دولت اسلامی"، جلسات گوناگونی هم با نمایندگان سازمان های عقیدتی نیروهای مسلح، بسیج اساتید و حوزه های علمیه برگزار گردید.
وی اضافه كرد: همزمان با بیان فراخوان؛ 584 چكیده مقاله به دبیر خانه همایش رسید و از این تعداد آثار دریافتی، 392 مورد تایید شد.
سردار شعبانی ساروئی ادامه داد: در گام بعدی؛ 329 چكیده مقاله مورد ارزیابی قرار گرفت و 60 مقاله برگزیده شد، این روند در حالی بود كه هر مقاله از دیدگاه 2 داور تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در گام نهایی از 60 مقاله، 19 مقاله "منتخب" و در آخرین گام از میان این 19 مقاله، 12 مقاله " برتر " برگزیده شد، كه 6 مقاله با عنوان "اصلی" و 6 مقاله با عنوان "رزرو" معرفی گردید.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینكه برگزاری 3 نشست تخصصی در این رابطه با نقش نیروی انتظامی در تحقق دولت اسلامی از دیگر اقدامات ناجا بود، اضافه كرد: نخستین نشست با مسئولیت پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی با عنوان " چیستی دولت اسلامی " برگزار و كتابی با عنوان " چیستی دولت اسلامی " تدوین و چاپ شد.
وی با تاكید بر اینكه كاربردی كردن یافته ها و مقالات دریافتی منطبق با ماموریت های نیروی انتظامی در دستور كار و از دیگر اقدامات پیشرو است، اضافه كرد: خروجی این 3 نشست؛ 3 كتاب بوده، البته بخشی از مقالات در فصل نامه "مطالعات سیاسی" معاونت سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، بخشی هم در فصل نامه" بصیرت و تربیت اسلامی" دفتر مطالعات و تحقیقات سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و بخشی هم در فصل نامه دانشكده عقیدتی سیاسی دانشگاه امین گنجانده شده است.
سردار شعبانی ساروئی اظهار داشت: درصدد دائمی كردن دبیر خانه همایش علمی " نقش و جایگاه نیروی انتظامی در تحقق دولت اسلامی مبتنی بر منظومه فكری مقام معظم رهبری (مدظله العالی)" هستیم و اعضای آن هم تعیین شده اند.
معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تصریح كرد: در حقیقت به دنبال تدوین " یك سند استراتژیك دائمی در مورد جایگاه و نقش ناجا در تشكیل دولت اسلامی" هستیم.
بر اساس گزارش سایت پلیس، وی اظهار داشت: ناجا همواره در بحث تحقق دولت اسلامی پیشگام بوده، اما شایسته است همه دستگاه ها و كارگزاران سهم و نقش خویش را برای تحقق این مهم به درستی ایفا كنند.1396/10/05
19:12:24
5.0 / 5
4881
تگهای خبر: پلیس , نیروی انتظامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی