اخاذی ۳۵۰ میلیون تومانی با نامه تهدیدآمیز

اخاذی ۳۵۰ میلیون تومانی با نامه تهدیدآمیز ایمن رها: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهمی آگاهی داد كه با ارسال نامه، یكی از شهروندان و اعضای خانواده اش را تهدید به مرگ كرده بود.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در توضیح این خبر اظهار داشت: در مورخه سوم مهرماه ۱۳۹۷پرونده ای با سوژه "تهدید به قتل" از كلانتری ۱۰۲ نیاوران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
اظهارات شاكی پرونده:
شاكی پرونده سپس حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به كارآگاهان اظهار داشت: "در محل كارم در منطقه جمشیدیه مشغول انجام كارهای روزمره بودم كه آبدارچی شركت نامه ای را به من تحویل داد؛ ظاهر نامه ساده و بدون تمبر و آدرس پستی بود كه بر روی آن نوشته بود به دست مهندس... یعنی من برسد؛ نامه را كه باز كردم با دو برگ نامه تایپ شده مواجه شدم كه در آن نویسنده نامه سپس كلی تهدید از من درخواست ۳۵۰ میلیون تومان كرده بود و در نامه نوشته بود كه باردیگر تماس گرفته و نحوه تحویل پول را اطلاع خواهد داد.
شاكی در ادامه اظهارات خود اعلام داشت تهدید های این فرد ناشناس سبب سلب آرامش ونگرانی او و خانواده اش شده است و نویسنده نامه طی یك ماه سپس ارسال آغازین نامه، چندین نوبت او و خانواده اش را از راه تماس با خطوط تلفن همراه متعلق به اعضای خانواده اش تهدید كرده است و در ادامه ی این تهدیدات، نامه دوم خودرا ارسال كرده و همچنان به تهدیدات خود ادامه می دهد.
تحقیقات پلیسی:
كارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تحقیقات خودرا در ارتباط با شناسایی فرد تهدید كننده آغاز كردند و با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی متهم شده و او را در یك عملیات غافلگیرانه دستگیر كردند.
با دستگیری متهم و مواجه حضوری با شاكی پرونده مشخص شد كه متهم قبل از این و در حدود چند سال قبل، بعنوان كارگر خدماتی در منزل شاكی حضور و تردد داشته است و بواسطه همین حضور در زندگی شاكی، شناخت كاملی از وضعیت مالی، شرایط زندگی، محل زندگی و كار وی داشته است كه سپس گذشت سالها از آن ماجرا، با انگیزه اخاذی مالی مبادرت به ارسال نامه و گرفتن تماسهای تهدیدآمیز كرده است.
در زمان دستگیری متهم و در بازرسی از منزل متهم، نامه تهدید آمیز دیگری اینبار خطاب به یكی از پزشكان سرشناس مقیم تهران بدست آمد كه متهم در این نامه باز پزشك مورد نظر را به دلایل واهی تهدید كرده است.
سرهنگ كارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان این خبر اظهار داشت: "با تكمیل پرونده، متهم با صدور قرار قانونی از طرف شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه یك تهران روانه زندان شده است".

1397/09/07
20:17:14
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: پزشك , پلیس , خدمات , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی