رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا عنوان كرد

جریمه های اشتباهی برخی خودروهای دارای معاینه فنی

جریمه های اشتباهی برخی خودروهای دارای معاینه فنی به گزارش ایمن رها رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا در مورد اتصال سامانه معاینه فنی سازمان راهداری به سیمفا، اظهار داشت: اتصال از سامانه سازمان راهداری به سامانه سیمفا در وزارت كشور انجام شده؛ اما همچنان جریمه های اشتباه صورت می گیرد. به طوریكه برخی خودروها، گواهی معاینه فنی دارند؛ اما باز هم جریمه می شوند. این مورد حتما باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.



به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد ترحمی در سی و دومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا در مورد ابطال معاینه فنی خودروها در زمان دودزا بودن و نقص فنی خودرو اظهاركرد: بر مبنای آئین نامه معاینه فنی سال 93 تنها در زمان تصادف، پلیس می تواند معاینه فنی را ابطال و فرد را برای دریافت معاینه فنی مجدد اعزام كند؛ اما می توان در مصوبات كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا به سایر موارد مربوط به لزوم دریافت معاینه فنی مجدد اشاره نمود.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا اظهار داشت: اگر خودرو نقص فنی مستمر داشته باشد و یا دودزا باشد به منظور اصلاح به تعمیرگاه اعزام می شود؛ اما معاینه فنی باطل نمی گردد و لازم است برای ابطال معاینه فنی در صورت دودزا بودن یا داشتن نقص فنی، قانون و مصوبه ای وضع شود.

وی تصریح كرد: باید برای ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا و دارای نقص فنی مستمر قانون یا مصوبه ای وضع شود.




1397/09/08
15:35:54
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: پلیس , تصادف , تعمیر , جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی