ورود آتش نشانی به ساختمان های پایتخت مجاز شد

ورود آتش نشانی به ساختمان های پایتخت مجاز شد ایمن رها: معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از فراهم شدن امكان بازدید ایمنی از تمامی ساختمان های پایتخت آگاهی داد.


محمود قدیری در گفت وگو با ایسنا درباره امكان بازدید ایمنی از ساختمان های موجود در سطح شهر اظهار داشت: همواره یكی از مشكلاتی كه پیش روی آتش نشانی وجود داشت بازدید ایمنی از ساختمان های موجود بود، چونكه متاسفانه در موارد متعددی اجازه بازدید به آتش نشانان داده نمی شد یا حتی در بعضی موارد تصمیمات آتش نشانی قدرت اجرایی لازم را نداشت.
وی با اشاره به اینكه برای حل این مساله اقدامات متعددی انجام گرفت، افزود: اواخر هفته گذشته در جلسه ای با حضور مسئولان آتش نشانی تهران و معاون دادستان تهران این مساله را در بین گذاشتیم و خوشبختانه با همكاری دادستانی مقرر شد تا اگر لزوم انجام بازدید ایمنی از ساختمانی وجود داشت اما مالكانش مانع از این اقدام شدند، با دستور قضایی این بازدیدها صورت گیرد.
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه با همكاری دستگاه قضایی امكان بازدید از تمامی ساختمان ها در شهر تهران فراهم گردید، اظهار داشت: در همین راستا باز بنا داریم تا از ساختمان های بلند مرتبه مسكونی در سطح شهركه در گذشته بازدید از آنها با مشكلاتی همراه بود، بازدید ایمنی انجام دهیم.
قدیری با اشاره به اینكه ۲۸ شاخص برای ایمنی ساختمان ها به خصوص ساختمان های بلندمرتبه وجود دارد، اظهار داشت: این موارد باید در ساختمان ها رعایت شود كه در بازرسی های ایمنی كه بر طبق اولویت بندی ها صورت خواهد گرفت، به آن توجه میگردد.
وی درباره اینكه آیا ساختمان های بلندمرتبه در مناطقی مانند منطقه ۲۲ ایمنی لازم را دارند، اشاره كرد: بخشی از بازدیدها مربوط به دارا بودن امكانات و تجهیزات و بخشی دیگر از آن مربوط به ساختمان هایی است كه امكانات لازم را دارند اما از آنها استفاده نمی كنند، در خیلی از ساختمان های بلند مرتبه ما حالت دوم وجود دارد، یعنی امكانات و تجهیزات لازم وجود دارد اما از آنها استفاده نمی گردد.
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره تمهیدات پس از بازدید ایمنی از ساختمان ها باز اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده با مقام قضایی پس از بازدید ایمنی از ساختمان با عنایت به شرایط و خلاءهای موجود به مالك فرصت داده می شود كه نقصها و مشكلات را حل و فصل كند كه اگر در موعد مقرر نسبت به رفع مشكلات و خلاءهای ایمنی اقدام نكند ساختمان با مجوز مقام قضایی پلمب خواهد شد.
به قول قدیری، این تصمیم در مورد تمامی ساختمان ها در سطح شهر شامل ساختمان های مسكونی، تجاری، اداری و... است و البته طبیعی است كه ساختمان هایی با جمعیت بیشتر و احتمال ریسك بالاتر در اولویت قرار دارند.
1397/09/09
22:57:21
5.0 / 5
4622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی