واكنش پلیس راهور به افزایش محدوده طرح ترافیك

واكنش پلیس راهور به افزایش محدوده طرح ترافیك به گزارش ایمن رها رییس پلیس راهور تهران اظهار داشت: افزایش محدوده طرح ترافیك، تصمیم یك نهاد نیست.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار محمدرضا مهماندار روز سه شنبه بعد از نشست اطلاع رسانی، فرهنگ سازی در زمان بارش برف و باران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در باره افزایش محدوده طرح ترافیك اظهار داشت: كاهش محدوده طرح ترافیك و یا افزایش آن از اختیارات شورای ترافیك شهر تهران است.

وی اظهار داشت: در خواست معاونت حمل و نقل به این شورا عرضه می گردد و در حوزه های مختلف بررسی و نهایتا تصمیم گیری و اجرا می گردد.

مهماندار تصریح كرد: افزایش محدوده طرح ترافیك، تصمیم یك نهاد نیست.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: به نظر می آید گسترش محدوده طرح ترافیك به محدوده طرح زوج و فرد و دریافت عوارض از زوج و فرد آثار مخربی روی بقیه معابر شهر خواهد داشت.

وی اظهار داشت: اگر فضایی را از مردم بگیریم باید پیش بینی تردد در سایر معابر بزرگراه ها را داشته باشیم.

مهماندار اظهار داشت: به نظر می آید با اجرای این طرح بزرگراه ها و معابر شمال شهر با مشكل روبرو شود اما نهایتا تصمیم گیری با شورای ترافیك است.

ایشان در ادامه با اشاره به تمهیدات برای روزهای بارش برف و باران اضافه كرد: شرایط رانندگی و ترافیك در تهران در زمان عادی و رانندگی و بارش برف و باران متفاوت می باشد و این مورد طبیعی در تمام دنیا است.

رئیس پلیس راهور تهران اظهار داشت: كاهش سرعت خودروها به علت لغزندگی معابر باعث ترافیك می گردد.

مهماندار با اشاره به اینكه در شرایط عادی هم به علت حجم زیاد استفاده از خودرو از ساعت ۶ تا ۹ بامداد و ۱۵ تا ۲۱: ۳۰ ترافیك تهران در اشباع است، اظهار داشت: تهران در شرایط عادی هم ظرفیت ندارد و شهروندان در زمان برف و باران، تمایل دارند از خودرو شخصی استفاده كنند.

وی اظهار داشت: در شرایط بارش باران و برف، حدود ۴۹ درصد از سفرهای درون شهری، كاری است و بقیه برای خرید و تفریح و... است و مردم باید خودشان برای كاهش ترافیك همراهی كنند.

وی با اشاره به اینكه اقدامات اجرایی سقفی دارد، اظهار داشت: لازم است كه مشاركت مردم وجود داشته باشد و سفر غیر ضروری در زمان بارش انجام نشود.

سردار مهماندار در ادامه اظهار داشت: لزوم دارد كه مسئولان اجرایی در زمان بارش برف و باران تصمیم های مدیریتی مثل تعطیلی مدارس و ادارات را اتخاذ كنند تا ترافیك اینگونه نباشند.

وی آغاز به كار با تأخیر ادارات در ایام بارش را از تصمیماتی عنوان نمود كه باعث كاهش ترافیك می گردد.

وی تصریح كرد: اقدامات اجرایی پلیس و شهرداری، مشاركت مردم و اقدامات مدیریتی برای پیشگیری از ورود شهروندان به سطح شهر، روزهای بارش برف را به روزهای فرحبخش تبدیل می كند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه تغییر زمان چراغهای راهنمایی به طور دستی برای شهروندان مشكل تولید می كند، اظهار داشت: چراغ ها و زمان بندی اتومانیك برای شرایط عادی شاید خوب باشد ولی برای بحران جواب نمی دهد.


1397/09/14
14:16:47
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: پلیس , تولید , حمل و نقل , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی