جزییاتی از سقوط مرگ آور 2 پاراگلایدر سوار در یزد

جزییاتی از سقوط مرگ آور 2 پاراگلایدر سوار در یزد به گزارش ایمن رها حادثه سقوط پاراگلایدر در یكی از كمپ های كویرنوردی شهر یزد باعث مرگ هر دو سرنشین آن شد.


محمدصلواتی، رییس هیات انجمن های ورزشی استان یزد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ضمن تایید این خبر، خاطرنشان كرد: این حادثه به دنبال پاره شدن چتر پاراگلایدر در ارتفاع بیشتر از 100 متری روی داد و متاسفانه هر دو سرنشین این پرنده، جان خویش را از دست دادند.
وی با بیان این كه «اكبر خانجانخانی» مسئول كمیته ورزش های هوایی استان یزد یكی از حادثه دیدگان بوده است، اظهار داشت: این اتفاق ظهر روز گذشته در كمپ هفت سنگ در 12 كیلومتری یزد روی داد و به رغم استفاده از چتر كمكی و كاهش ارتفاع پرنده تا نزدیكی های سطح زمین و همینطور انتقال حادثه دیدگان توسط اورژانس، هر دو آنها فوت شدند.
به نقل از صلواتی، یكی از سرگرمی های كمپ های گردشگری انجام ورزش های هوایی است كه در كمپ مذكور هم قریب یكسال به صورت پاراگلایدرسواری با دو سرنشین مشتمل بر خلبان و مسافر انجام می شده و در واقع یكی از محل های كسب درآمد ورزشكاران این رشته در حوزه گردشگری ورزشی بوده است.
وی با تاكید بر این كه خانجانخانی مسئول كمیته ورزش های هوایی استان از خلبانان زبده و فعال این رشته در استان بود كه سال قبل هم دو فستیوال كشوری در این رشته را به میزبانی یزد برگزار كرده بود، در مورد دیگر فوتی این حادثه، اظهار نمود: مسافر این پرواز غم انگیز، دختر یك خانواده بوده كه متاسفانه با وجود تلاش های عوامل اورژانس و بیمارستان بعد از چند ساعت، وی هم فوت كرد.
رییس هیات انجمن های ورزشی استان با بیان این كه علت حادثه باید به صورت فنی و توسط كارشناسان این حوزه بررسی شود، اظهار داشت: هیات انجمن های ورزشی استان دارای 18 كمیته همچون كمیته ورزش های هوایی است كه روسای این كمیته ها هم به پیشنهاد استان ولی با تایید و حكم انجمن كشوری صادر می گردد و هیات انجمن های ورزشی استان عمدتاً در نقش ستادی با این كمیته های ورزشی در ارتباط می باشد.1397/10/01
15:24:13
5.0 / 5
4964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی