پیدا شدن كامیون تا سند منزل در ابركوه یزد

پیدا شدن كامیون تا سند منزل در ابركوه یزد ایمن رها: دادستان عمومی و انقلاب ابركوه اظهار داشت: در طرح برخورد با رباخواران در ابركوه تنها طی دو ماه اخیر معادل 2 میلیارد تومان پول نقد، چك، سند منزل و خودرو و موارد مشابه به صاحبان اصلی آنها بازگردانده شد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمدحسین ابراهیمی با اشاره به اجرای طرح مبارزه با رباخواری در ابركوه از شهریورماه سال گذشته، اظهار نمود: سپس انجام تحقیقات و برنامه ریزی های اساسی و دادن فرصت توبه به متهمان در ماه رمضان، اقدامات عملی با همكاری اداره اطلاعات، اطلاعات سپاه، مشاركت های مردم و برخی مسئولان سپس ماه مبارك، آغاز و همچنان ادامه دارد.
وی اشاره كرد: در زشتی و منفور بودن عمل ربا همین بس كه خداوند این جرم شنیع را مبارزه با خودش معرفی كرده است پس اقدام مردم و مسئولین ابركوه امروز مصداق جهاد در راه خداست كه به ما كمك می نماید تا رباخواران شناسایی و مجازات شوند.
ابراهیمی تاكید كرد: رباخواران آن چنان ظاهر موجهی دارند كه متأسفانه با مظلوم نمایی عده ای از مسئولان باز حامی آنان شده و ادعا می كنند این ها افراد با آبرویی هستند، در حالیكه این چنین نیست و بعضی از این رباخواران زندگی خانواده ها را متلاشی كرده، آنها را از خانه هایشان آواره و حتی به ناموسشان هم چشم دارند.
تهدید افراد مدیون توسط رباخواران
دادستان ابركوه از تشكیل چندین پرونده با سوژه رباخواری در شهرستان آگاهی داد و اضافه كرد: در تمامی این پرونده ها مبالغ دریافتی توسط افراد مدیون بسیار ناچیز بوده اما با وجود پرداخت اصل پول به رباخواران، نه تنها مبلغ اولیه هنوز پابرجا می باشد بلكه به بیشتر از سه تا چهار برابر یا بیشتر رسیده است.
این مقام قضایی تاكید كرد: اخیراً شنیده شده كه برخی رباخواران طرف مقابل خودرا تهدید می كنند كه اگر شكایت كنی، فلان می نماییم و چنان می نماییم كه در این رابطه باید به این افراد متذكر شویم؛ تا زمانی كه افراد مظلوم در پناه قانون هستند، نه تنها رباخواران راه به جایی نمی برند بلكه جرم تهدید هم به پرونده آنان اضافه خواهد شد.
موقوف پرونده های رباخواران توبه كننده
ابراهیمی از عودت حدود 2 میلیارد تومان پول نقد، چك، سند منزل و كامیون طی دو ماه گذشته به مالكان اصلی آگاهی داد و اشاره كرد: رباخوارانی كه اموال را بازگردانده و توبه می كنند، رسیدگی به پرونده آنان متوقف میگردد ولی در عین حال عملكرد آنان مرتباً رصد میگردد و در صورت احراز روی آوردن به اقدامات سابق، پرونده آنان مجدداً به جریان افتاده و این دفعه با قاطعیت بیشتری با آنها برخورد میگردد.
وی، انجام معاملات صوری را شگرد رباخواران عنوان نمود و افزود: برمبنای تحقیقاتی كه انجام میگردد و بر طبق قانون، معاملات صوری باطل بوده و زمانی هم كه معاملات باطل اعلام گردد، بحث ربا مطرح خواهد شد و در همین راستا باز بزودی با برخی اصناف متخلف برخورد خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب ابركوه تصریح كرد: در طرح مبارزه با رباخواران عده ای سودجو باز قصد داشتند كه بدهی واقعی خودرا ربا جلوه دهند كه با تحقیقات انجام شده و همكاری سایر ارگان های مربوطه، موفق نشدند.
وی از حمایت نماینده مردم ابركوه و نطق وی در مجلس پیرامون برخورد با ربا باز قدردانی كرد و اظهار داشت: افرادی كه با اجرای این طرح منافع میلیاردی خودرا در خطر می دیدند، برای متوقف كردن آن تلاش كردند ولی دادستانی همچنان مصمم است با همكاری مردم این جرم و گناه بزرگ و بلای ویرانگر را در ابركوه از ریشه بسوزاند.
غفلت های جبران ناپذیر والدین در قبال فرزندان
ابراهیمی كه در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن(ع) شهرستان ابركوه سخن می گفت، به بیان برخی لطمه های اجتماعی در شهرستان پرداخت و اظهار داشت: امروزه خطرات و لطمه های فراوانی در كمین نوجوانان و جوانان قرار دارد كه اگر والدین لحظه ای از آن غفلت كنند، جبران این لطمه ها دشوار و بعضاً غیرممكن است.
وی به برخی اقدامات صورت گرفته در امتداد برقراری امنیت اجتماعی همچون دستگیری سارقان، مال خرها، فروشندگان مواد مخدر و صدور حكم تبعید برای یك فروشنده، مصرف كنندگان مواد و اعزام آنان به كمپ های ترك اعتیاد و پلمب واحدهای تجاری و مسكونی در رابطه با فروش مواد باز اشاره نمود.


1397/10/10
14:04:49
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: امنیت , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی