بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

پاسخ هاشمی به پرسشی درباره حادثه دانشگاه آزاد، پنجشنبه تهران برفی می گردد

پاسخ هاشمی به پرسشی درباره حادثه دانشگاه آزاد، پنجشنبه تهران برفی می گردد ایمن رها پاسخ هاشمی به پرسشی درباره حادثه دانشگاه آزاد، پنجشنبه تهران برفی می گردد


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در د سترس خواهد بود:
قول سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه بیماران خاص در سال ۹۸
دكتر مهدی شادنوش، رییس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، اظهار داشت: بر مبنای دستور مستقیم آقای دكتر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، قول داده شده كه اعتبارات بیماران خاص در بودجه سال ۱۳۹۸ به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص پیدا كند.
وی ادامه داد: مقرر شده كه سازمان برنامه و بودجه با همكاری مركز پژوهش های مجلس، اعتبارات بیماران خاص را در ردیف مستقل بودجه ای متمركز كنند.
پنجشنبه تهران برفی می شود
احد وظیفه، مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه فردا (۱۲ دی) سامانه بارشی جدید وارد كشور می شود، اظهار داشت: این سامانه سبب بارش باران و برف در غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، قزوین و البرز می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی همینطور تصریح كرد: به جهت بارش برف در دامنه های البرز و زاگرس مركزی، لغزندگی جاده های كوهستانی، مه آلودگی و كاهش دید رخ خواهد داد و در استان خوزستان و شمال بوشهر رگبار و رعد و برق همراه با آب گرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها پیش بینی می گردد.
تهران، پنجمین كلانشهر پر ریسك دنیا در مقابل زلزله
احمد صادقی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینكه مدیریت بحران تبدیل به مدیریت مقابله شده است اظهار داشت: مدیریت ریسك حوادث باید در ادبیات جایگزین بحث مدیریت بحران شود، به عبارت دیگر پیشگیری باید مقدم بر مقابله باشد.
وی خاطرنشان كرد: اگر می خواهیم تاب آوری شهر یا روستا را در دستور كار قرار دهیم نخستین كار این است كه باید به درك درستی از مخاطره برسیم، البته ما فرض را بر این می گذاریم كه مدیران درك درستی از مخاطره دارند امادر حقیقت این شرایط لحاظ نمی گردد و وقتی می بینیم كه در حریم رودخانه ها یا به روی گسل ها ساخت و ساز می گردد این نشان دهنده این است كه درك درستی از مخاطره وجود ندارد.
در گفت و گو با ایسنا اعلام شد
آموزش كمك های اولیه به دانشجومعلمان
دكتر شهاب الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از امضای تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگیان برای آموزش كمك های اولیه و امداد و نجات به دانشجو معلمان اطلاع داد.
وی با اشاره به همكاری های سازمان جوانان با وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: در سال های گذشته همكاری این دو سازمان به گونه ای بود كه آموزش و پرورش پست های سازمانی كارشناس هلال احمر داشت و رئیس سازمان جوانان قائم مقام وزیر هم محسوب می شد اما هم اكنون این ساختار متفاوت شده است، اما ارتباط كاری همچنان پابرجا می باشد و همچنان كانون دانش آموزی هلال احمر یكی از چهار تشكلی است كه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارد و در كنار سایر تشكل ها، یك تشكل مصوب و قانونی شمرده می شود.
مدیریت ناپذیری موتورها بلای جان هوای تهران
وحید حسینی، دبیر كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا با اشاره به اینكه موتورسیكلت ها به یك ناوگان مدیریت ناپذیر تبدیل گشته اند، اظهار داشت: از آنجائیكه مبحث موتورسیكلت ها جنبه های اجتماعی و امنیتی دارد، ساماندهی این دستگاه ها باید در سطح وزارت كشور مطرح شود.
به قول حسینی، از آنجائیكه مبحث موتورسیكلت ها جنبه های اجتماعی و امنیتی دارد، ساماندهی این دستگاه باید در سطح وزارت كشور مطرح شود البته یك سال و نیم پیش در شورای عالی ترافیك كشور مصوبه ای دارای بندهای مختلف در مورد موتورسیكلت ها تصویب گردید اما به اجرا نرسید.
حناچی در حاشیه دوچرخه سواری سه شنبه این هفته خبر داد
مذاكره شهرداری با شركت های دانش بنیان برای تولید دوچرخه های باطری دار
پیروز حناچی، شهردار تهران از رایزنی و مذاكره با شركت های دانش بنیان برای حل آلودگی هوای تهران اطلاع داد.
وی در مورد گرانی دوچرخه اظهار داشت: الان تولید كنندگان دوچرخه پای كار آمدند و ما هم باید كمك نماییم كه دوچرخه های باطری دار با قیمت پایین تر عرضه شود و با شركت های دانش بنیان هم در این خصوص مذاكره كردیم اما راهش این است كه این دوچرخه ها در ایران تولید شود و تكنولوژی اش به داخل كشور بیاید.
وجود ۲۳ هزار كلاس درس فرسوده در تهران
علی شهری، مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از وجود ۲۳ هزار كلاس درس فرسوده در استان تهران اطلاع داد كه نیازمند تخریب، نوسازی و بازسازی هستند.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به اینكه در این حوزه با مشكلاتی همچون تامین زمین در تهران روبرو می باشیم اظهار داشت: علاوه بر این بعنوان مثال امروز اگر مدرسه ۹ كلاسه را تخریب نماییم دیگر نمی توانیم یك مدرسه ۹ كلاسه جدید به جای آن بسازیم و باید مدرسه را سه یا چهار كلاسه بسازیم، چونكه استانداردهای ساخت فضاهای آموزشی به نسبت دهه های گذشته تغییر كرده اند.
حواشی یك موسسه خیریه و دستور وزیررفاه
وحید قبادی دانا، به دنبال دستور وزیر رفاه برای پیگیری مبحث «موسسه فدك رضوان»، رسیدگی و توقف هرگونه بازپس گیری مسئولیت ها و امكانات تحویلی به بخش غیردولتی، رئیس سازمان بهزیستی كشور در مورد این مركز و حواشی آن توضیحاتی عرضه داد.
قبادی دانا با اشاره به اتمام مهلت این موسسه برای واگذاری مسئولیت خود در اول دی ماه اظهار داشت: با عنایت به اینكه مدیرعامل این موسسه نسبت به این مورد استنكاف نمی كند، با حضور مدیرعامل مجموعه خیریه، نشست اضطراری در پنجم دی ماه در محل معاونت توان بخشی سازمان برگزار شده و مصوب می گردد كه بهزیستی تهران، با رعایت كلیه الزامات قانونی و حفظ سلامت كامل جسمی و روانی توان خواهان، اقدام به بازپس گیری مركز كند.
زنگ خطر نرخ اعتیاد دبیرستانی ها /رایزنی برای شناسایی اموال قاچاقچیان
اسكندر مومنی، دبیركل ستادمبارزه با مواد مخدر از پیگیری این ستاد برای ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان عمده مواد مخدر اطلاع داد.
وی درباره آمار اعتیاد در بین دانش آموزان اظهار داشت: طبق آمارهای ما نرخ اعتیاد در بین دانش آموزان مقطع دبیرستان حدود ۲ درصد است كه یك زنگ خطر جدی بشمار می رود و باید اقدامات اساسی در این زمینه صورت گیرد.
واكاوی تب كریسمسی ایرانیان در فضای مجازی
احمد بخارایی، جامعه شناس درباره علت رغبت برخی نوجوانان ایرانی به جشنها و مراسم غیرایرانی اظهار داشت: علاقه برخی جوانان به جشن های غربی یا غیرایرانی ناشی از مدیریتی است كه از سطح خرد تا كلان افراد را تحت تاثیر قرار داده است. بخش قابل توجهی از این رفتارها میان جوانان "نمایشی" است، چراكه جوانان هیچ درك و اطلاعی از تاریخچه زندگی حضرت مسیح و یا ارتباط معناداری با فرهنگ مسیحیت ندارند و تنها با استفاده از این مراسم خویش را در فضاهایی چون فضای مجازی و میان اقوام نمایش می دهند.
معاون وزارت بهداشت اعلام كرد
انتشار حساب های ملی سلامت/كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران
دكتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت از كاهش سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت طبق حساب های ملی سلامت اطلاع داد.
جان بابایی تصریح كرد: بر این اساس طی ۱۶ سال سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت، ۲۱.۳۱ درصد كاهش یافته است. در مقابل سهم پرداخت های دیگران یعنی دولت و شركت ها ۱۸.۵۴ درصد افزایش یافته است. در عین حال سهم پرداخت های غیرمستقیم خانوارها هم ۲.۷۸ درصد افزایش یافته است.
پاسخ هاشمی به پرسشی درباره حادثه دانشگاه آزاد
محسن هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چرا به حادثه دانشگاه آزاد واكنش نشان نداده، چون كه می گویند این ساختمان در زمان پدر شما ساخته شده، به شوخی اظهار داشت: "قرار شد پدر به پسر كاری نداشته باشد."
او همینطور در مورد لایحه بودجه ۹۸ دولت و كم شدن سهم شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده، گفـت: شورای عالی استان ها جلسات زیادی در این زمینه برگزار كرده است و حتما این مسئله را دنبال می نماییم تا حقی از شهرداری ها ضایع نشود.
وضعیت قیمت تجهیزات پزشكی به روایت نمودار؛
پروتز زانو و استنت قلبی ارزان شد
دكتر رضا مسائلی، مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و كاهش قابل ملاحظه قیمت های تجهیزات و ملزومات پزشكی، ده ها میلیون یورو در كشور صرفه جویی ارزی شده است.
وی درباره تغییر قیمت استنت های قلبی در خلال سال های اجرای طرح تحول هم افزود: قیمت استنت های قلبی برندهای پرفروش پیش از طرح تحول سلامت ۸۰۰ یورو بود كه هم اكنون به ۳۰۰ یورو كاهش یافته است. بر این اساس كاهش قیمتی ۷۰ درصدی را در استنت های قلبی شاهد بودیم. همینطور از زمان اجرای طرح تحول سلامت تابحال در این حوزه ۳۰۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشته ایم.
به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
پنجشنبه تهران برفی می شود
پاسخ هاشمی به پرسشی درباره حادثه دانشگاه آزاد
روش ها و مزایای ماساژ كف پا
زنگ خطر نرخ اعتیاد دبیرستانی ها /رایزنی برای شناسایی اموال قاچاقچیان
حواشی یك موسسه خیریه و دستور وزیررفاه1397/10/11
22:38:15
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی