آیت الله موحدی كرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران:

گناه نكنیم تا زمین لزره تمام شود، باید به هر قیمتی تكنولوژی ژاپن در مقابله با زلزله را بگیریم

گناه نكنیم تا زمین لزره تمام شود، باید به هر قیمتی تكنولوژی ژاپن در مقابله با زلزله را بگیریم ایمن رها: خطیب نماز جمعه این هفته تهران در سخنان خود در مورد وضعیت آلودگی هوا، زلزله، اقدام اخیر ترامپ در مورد قدس، وضعیت یمن و غیره پرداخت.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، آیت الله موحدی كرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران 6 دی ولادت امام حسن عسگری(ع) و 8 دی وفات حضرت معصومه (س) را تبریك و تسلیت گفت و اظهار نمود: روز 5 دی ماه كه چند روز پیش بود روز ایمنی در برابر زلزله و كاهش اثرات بلایای طبیعی نام داشت، عجیب است این روز چقدر با وضع امروز ما متناسب است، مردم روزهای تلخی را به مناسبت زلزله و هوای آلوده در این ایام پشت سر گذاشتند، زلزله های مختلف و پی در پی واقعا فاجعه است.

وی خاطرنشان كرد: یك فرد ظاهربین می گوید، این یكی از عوارض زمین و خلاء های داخل زمین و خارج شدن گازها و بخارها و... است، این را قبول داریم اما تمام این حوادث ظاهری یك علت اصلی معنوی هم دارد. اگر در زمین زلزله اتفاق می افتد این گناهان روی زمین است كه زمین را می لرزاند، خداوند برای بندگانش غیر از خیر چیزی نمی خواهد و خودش فرموده كار خوب یا بد به خودتان برمی گردد.

خطیب نماز جمعه تهران همینطور بیان كرد: این گناهانی كه روی زمین اتفاق می افتد، زمین را می لرزاند و این دامن های آلوده، این تجاوز حرام، این خوردن به ناحق بیت المال، این تصرفات غلطی كه در اموال عمومی می شود، این دروغ ها و اهانت ها، این غفلت ها و بی توجهی ها به مردم كه بار مسئولان در این زمینه بسیار سنگین است و بی توجهی به حال محرومان گناه بزرگی است و این رواج ربا در بانك ها و غیره این هاست كه زمین را می لرزاند.

موحدی كرمانی تصریح كرد: بر مردم رحم نماییم، گناه نكنیم لرزه زمین تمام می گردد. اگر مردم پاك باشند، تقوا داشته باشند بركاتی از زمین و آسمان به روی آن ها گشوده می گردد. خدا برای مردم غیر از خوبی هیچ چیزی نمی خواهد، اگر مردم خوب باشند زندگی شان در دنیا هم بهشت می گردد و اگر ستم كنند، آبروی یكدیگر را ببرند، بر هم رحم نكنند و مسوول به وظیفه و مسوولیتش عمل نكند بله زمین می لرزد.

وی در ادامه اظهار نمود: بله زمین عوامل طبیعی دارد، اما ریشه آن در عوامل معنوی هم است، در خیلی از كشورها مشكل زلزله را حل كرده اند، در كشوری مانند ژاپن مرتب زمین می لرزد، اما آسیبی به مردم نمی رسد. چرا این تكنولوژی را نمی گیریم، اگر نداریم از آن ها كه در اختیارشان است به هر قیمتی بگیریم بالاخره تكنولوژی دارند كه میزان خسارت ها را به صفر رسانده اند، باید به هر قیمیتی است به دست آوریم ولو به این قیمت باشد كه این هایی كه حقوق چنین و چنان دارند، حقوق كمتر بگیرند، 17 میلیون بشود 12 میلیون و با این پول تكنولوژی را بخریم تا جلوی زلزله را بگیریم.

خطیب نماز جمعه تهران همینطور با اشاره به مساله آلودگی هوا اظهار داشت: هوای آلوده یك فاجعه بود، هنوز هم متاسفانه هست. این هوای آلوده عده ای را بیمار كرده و عده ای را به مرگ كشانده، مردم از شهرهای آلوده فرار كرده اند، این سخن كه بعضی می گویند در دهلی، پكن و مكزیكوسیتی هم مانند ما هستند، این نشد سخن، نه افتخار است نه عذر موجه است. در همین پكن كه اسم می برند طبق اطلاعات موثقی كه به دست آوردیم در هر محله دستگاه هایی به نام برج های هوا گذاشته و هوای آلوده را گرفته و هوای سالم را وارد می كنند، ذراتی هم كه می گیرند به محصولات پرارزش تبدیل می كنند.

موحدی كرمانی ادامه داد: در هر ساعت 30 هزار مترمربع تصفیه می كنند، در ماه هشتم سال 2008 میلادی كه قرار بود المپیك در چین برگزار شود، از اول سال هفته ای یك بار باران مصنوعی در ایام جمعه داشتند، چرا جمعه؟ برای این كه یك شنبه كه مردم تعطیل هستند هوای تمیزی داشته باشند و حتی نزدیك به برنامه المپیك در سال 2008 یك روز در میان این باران وجود داشت و هوا تمیز می شد، بله درست است در صنعت عقب هستیم آن هم از مظالم پهلوی پدر و پسر، اما بالاخره 40 سال است انقلاب كردیم وقت كمی نیست.

وی اضافه كرد: قرآن می گوید می خواهیم شما الگو باشید، شما ملت مسلمان و شیعه، شما كشور اسلامی. حالا بیگانه و كفار برای ما الگو شدند. تازه چین نه تنها برای این مساله بلكه برای فضای آلوده مجازی هم فكر كردند، فیلتر قرار دادند تا فكری كه مخالف نظام آنهاست وارد مغز مردم چین نشود. اما ببینید چند روز قبل رهبری در مورد فضای مجازی چه گفتند فرمودند امروز در فضای مجازی هزاران توپخانه در حال شلیك به سمت ملت ایران است. حالا كه وضع این است، این شد حرف كه بگویند فضای مجازی را آزاد بگذاریم تا هر حرف غلط و هر فكر مسمومی اجازه پیدا كند وارد مغزها شود این چه تفكری است. خدا ان شالله مسئولان ما را از خواب بیدار كند.

خطیب نماز جمعه تهران همینطور خطاب به رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت: به نظرم ترامپ در حال سقوط است این آقا تعادل فكری و روانی ندارد، به خصوص این حركت اخیرش اقدام ننگین و مفتضحانه اش در مورد قدس كه فریاد سازمان ملل را بلند كرد و سازمان ملل او را محكوم كرد، علاوه بر این كه متحدانش در اروپا و سایر كشورها اینچنین كردند. اینك هم كه قصد خانه خدا را كرده و به جنگ خدا آمده؛ آقای ترامپ خیلی خوابی نه! خیلی احمقی.

موحدی كرمانی تصریح كرد: ترامپ به حماقت مسئولان قبلی آمریكا اعتراف كرد، می گوید احمقانه 7 تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه كردیم این جمله را با انتقاد از سیاست خارجی و سیاست داخلی دولت های قبلی گفت، 7 تریلیون دلار كم نیست به ناحق خرج كردند تا ضربه بزنند به بشریت، اسلام و ایران اما نتوانستند هیچ غلطی كنند. من به ترامپ می گویم خوب است خودت هم بیدار شوی و فكر كنی. خودت هم احمق هستی و مرتب كارهای احمقانه می كنی به همین تصمیمی كه در مورد قدس گرفتی بیشتر فكر كن، قدس صاحب دارد صاحب این خانه خداست، ابرهه خواست به كعبه ضربه بزند نابود شد، یزید منجنیق گذاشت تا كعبه را سنگ بار كند هنوز شروع نشده خبر آمد یزید به درك رفت، حالا تو هم تصمیم گرفتی در مورد نخستین قبله مسلمین این كار را انجام دهی، مطمئن باش كه نابود خواهی شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: بر مبنای گزارش صلیب سرخ مردم مظلوم یمن از گرسنگی در حال مرگ هستند، این سخن صلیب سرخ است می گوید از هر 10 نفر كه در یمن هستند 6 نفر به سختی می توانند چیزی برای خوردن پیدا كنند.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: عربستان صعودی كه دم از اسلام و قرآن می زند، حیا كند، خونریزی و آدم كشی بس است، قدری تجدیدنظر كرده و فكر كند واقعا مسلمان است و این اندازه مسلمان می كشد. این عربستان مدعی اسلامیت، حمام خون راه انداخته و این طور جنایت می كند و آمریكا و اسرائیل از او حمایت می كنند.
موحدی كرمانی همینطور با اشاره به اظهارات گستاخانه وزیر خارجه بحرین اظهار داشت: وزیر خارجه بحرین جسارتی به ایران كرد كه به نظر بنده او حقیرتر و پست تر از آن است كه در تریبون نماز جمعه اسم او برده شود، جواب ابلهان خموشی است.
وی در ادامه با اشاره به سالروز 9 دی ابراز كرد: فقط یك جمله بگویم، چها كه نكردند، حركتی به وجود آوردند و در این حركت چه اتفاقاتی كه نیفتاد، چقدر به ماه رمضان بی احترامی شد، روزه خواری آشكارا انجام گرفت، به تمثال مبارك امام (ره) توهین شد، به عاشورا اهانت شد، به خون مقدس امام حسین (ع) اهانت شد، خوب بود حیا می كردید، یهودی و نصرانی در عاشورا شركت می كنند، اما شما در ایران اسلامی چه كردید چه جنایتی كردید خدا اگر از شما بگذرد از اهانتی كه به امام حسین (ع) كردید نخواهد گذشت.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح كرد: شما كور بودید، كر بودید، ندیدید آمریكا مردم را تشویق می كند تا به خیابان ها بیایند، دشمن ایران كار شما را تشویق می كند، اسرائیل تشویق می كند، اگر مدعی هستید این ها مربوط به ما نیست چرا خودتان را كنار نكشیدید، مردم را تشویق هم كردید، ضربه ای كه به ایران زدید كمتر نمونه ای در تاریخ ما دارد، بالاخره نمی دانم خدا از شما بگذرد مردم از شما نمی گذرند، خدا این كشور را از خطر شما و امثال شما حفظ كند.
وی در انتها با تاكید بر توجه به تقوا اظهار نمود: تا می توانید تقوا را رعایت كنید هرچه در توان دارید مصروف تقوا كنید، خویش را به گناه آلوده نكنید، گناه انسانیت انسان را ضایع می كند و انسان را از حد حیوانات هم پائین می آورد.


این خبر تكمیل می گردد.


1396/10/08
21:16:58
5.0 / 5
5117
تگهای خبر: زلزله , صلیب سرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی