سردار كمالی:

تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب هیچ توجیه منطقی ندارد

تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب هیچ توجیه منطقی ندارد ایمن رها: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح اظهار داشت: اجرای این قانون هیچ توجیه منطقی ندارد و بهتر است مدافعان این طرح در مجلس به نظر كارشناسی نیروهای مسلح توجه نمایند.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار موسی كمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح در واكنش به تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب اظهار نمود: دلایل غیرمنطقی بودن تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب از نظر بنده شامل ۶ بند است.
وی اضافه كرد: اولین دلیل مخالفت با این طرح این است كه یكی از اهداف این قانون، كاهش تعداد مشمولان غایب كه سنی از آنها گذشته بود، لكن نتیجه عكس داد چون تعداد مشمولان غایب در زمان تصویب این قانون، دو میلیون و یكصد هزار نفر بود اما هم اكنون به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.
سردار كمالی با اشاره به راه درروهای قانونی كه میگردد برای این طرح داشت اظهار داشت: تعداد كسانی كه بیشتر از ۸ سال غیبت دارند و از طرح استفاده می نمایند، سالانه كمتر از هزار نفر است اما هر ساله چند هزار نفر به غایبین اضافه می شوند تا پس از ۸ سال از جریمه استفاده كنند.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح اشاره كرد: این طرح موجب كمبود سرباز شده پس فشار زیادی به سربازان در حال خدمت وارد میگردد.
وی با اشاره به سبب دیگری از مخالفت خود با تصویب این طرح كه مربوط به تضعیف روحیه در میان سربازان می شود، اظهار داشت: با تصویب مجدد این طرح احساس تبعیض و بی عدالتی در میان سربازان رواج یافته و روحیه آنها را تضعیف می كند.
سردار كمالی اشاره كرد: تمام نیروهای با كارشناسی و استدلال قوی در نیروهای مسلح با آن (تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب) مخالف هستند.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح مهمترین دلیل خود برای مخالفت با تصویب مجدد این طرح را كوتاه شدن دست نیروهای مسلح برای نمایش تسهیلات همچون كاهش خدمت گروهی از مشمولان و حتی استمرار وضعیت فعلی دانست.
وی درانتها اشاره كرد: در نتیجه با یك حساب سرانگشتی، اجرای این قانون هیچ توجیه منطقی ندارد و بهتر است مدافعان محترم این طرح در مجلس به نظر كارشناسی نیروهای مسلح توجه نمایند.

1397/10/27
22:10:19
5.0 / 5
4820
تگهای خبر: جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی