رئیس پلیس آگاهی ناجا

كشف بالغ بر ۶۰ درصد از جرایم با دخالت تشخیص هویت

كشف بالغ بر ۶۰ درصد از جرایم با دخالت تشخیص هویت به گزارش ایمن رها رئیس پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: بالغ بر ۶۰ درصد از جرایم در پلیس آگاهی با دخالت تشخیص هویت و تكیه بر مستندات علمی و علوم آزمایشگاهی به كشف می رسد.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار محمد رضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در حاشیه جلسه روسای تشخیص هویت پلیس آگاهی سراسر كشور اظهار نمود: اساس كار پلیس آگاهی از بررسی صحنه جرم شروع می شود كه این اكیپ صفر تا صد كشف پرونده را به عهده دارند.
وی به نقش پر اهمیت تشخیص هویت در رسیدگی به جرم اشاره نمود و اضافه كرد: كشف پرونده های پلیس آگاهی زمانی برای ما اهمیت پیدا می كند كه تشخیص هویت در آن دخالت داشته باشد.
رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح كرد: با افتخار می توانیم بگوییم بالغ بر ۶۰ درصد از جرایم در پلیس آگاهی با دخالت مركزتشخیص هویت با استفاده از مستندات علمی و علوم آزمایشگاهی به كشف رسیده است.
وی با اشاره به اینكه آموزش كاركنان این مركز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: در جذب و آموزش این حوزه باید دقت لازم صورت گیرد، علاوه بر این معتقدیم باید خویش را در این زمینه با برگزاری همایش ها، كارگاه ها و اتاق های فكر و همینطور ارتقاء تجهیزات به روز نماییم.
سردار مقیمی افزود: بررسی صحنه جرم در تشخیص هویت یعنی فوریت پیگیری موضوع، كاركنان این حوزه متعهد به كشف جرم هستند و باید تمام توان خویش را برای نتیجه درست به كار گیرند.
وی همینطور بیان كرد: در این مركز امكان جابه جایی كاركنان در قسمت های دیگر پلیس آگاهی همانند سایر ادارات امكان پذیر نیست چون كه تخصصی بودن كار كارشناسان مجرب، آنرا از سایر بخش ها مجزا كرده است.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینكه به علت حساسیت بالای مركز تشخیص هویت، تقویت این مركز را از اولویت های مهم پلیس آگاهی می دانیم، خاطرنشان كرد: تشخیص هویت پلیس آگاهی نوك پیكان در مبارزه با مجرم و كشف جرایم است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا ارتباط مستقیم كارآگاهان با كارشناسان این مركز را لازم و ضروری عنوان نمود و اظهار داشت: معمولا گزارشات كاركنان تشخیص هویت پاسخگوی همه سوالات كارآگاهان است و در كشف پرونده كمك ساز است.
وی با اشاره به اینكه می توانیم با افتخار بگوییم كشف جرایم به سمت علمی شدن می رود، اضافه كرد: در گذشته پرونده ها با استفاده از روش های سنتی منجر به كشف می شدكه درصد آن پایین بود اما امروز با اثبات جرم به روش علمی، مجرم چاره ای جز اقرار ندارد و به دستاوردهای خوبی رسیده ایم.

1397/11/15
20:42:16
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: آموزش , پلیس , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی