غول قاچاق مواد مخدر مكزیك در دادگاه نیویورك محكوم شد

غول قاچاق مواد مخدر مكزیك در دادگاه نیویورك محكوم شد به گزارش ایمن رها دادگاهی در آمریكا ˮال چاپوˮ، غول قاچاق مواد مخدر مكزیك را در ۱۰ مورد مقصر شناخت.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، ال چاپو كه متهم است از راه وارد كردن ده ها تن مواد مخدر به آمریكا میلیاردها دلار درآمد كسب كرده احتمالاً به حبس ابد محكوم می شود.
روز گذشته (سه شنبه) دادگاهی در نیویورك "خواكین گزمن لوئرا"، ملقب به "ال چاپو" را در ۱۰ مورد گناهكار شناخت. میزان مجازات ال چاپو از جانب دادگاه هنوز اعلام نشده است. ال چاپو یك باند بزرگ را در مكزیك اداره می كرد. این كارتل مواد مخدر به مدت ۲۰ سال دست كم ۱۸۱ تن كوكائین و ۱۰ تن هروئین را به آمریكا وارد كرده است.
ال چاپو كه ۶۱ سال دارد بعنوان غول قاچاق مواد مخدر مكزیك معروف بود. گمان می رود این رئیس كارتل بزرگ مواد مخدر مكزیك در نیویورك به حبس ابد محكوم شود اما گزارش ها حاكیست كه به علت قرارداد بین آمریكا و مكزیك برای این تبهكار حرفه ای مجازات اعدام صادر نخواهد شد.
فرار ال چاپو از زندان مكزیك در سه سال پیش جنجالی را به راه انداخت. غول قاچاق مكزیك موفق شد در سال ۲۰۱۶ میلادی با كندن تونلی از زندان فرار كند. او بعد از این فرار دوباره دستگیر و به آمریكا منتقل شد.
دادگاه رسیدگی به اتهامات ال چاپو، یكی از قدرتمندترین سران قاچاق مواد مخدر در جهان از ماه نوامبر گذشته (حدود سه ماه پیش) در محله بروكلین نیویورك و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شده بود. در روند دادگاه مدارك زیادی ضد ال چاپو عرضه شده و دادگاه نظر ۵۰ شاهد را درباره دامنه فعالیت باند مواد مخدر ال چاپو جویا شده بود.
ال چاپو كه به خاطر جثه اش به "كوتوله" مواد مخدر هم معروف بوده، علاوه بر خرید و فروش مواد مخدر به پول شویی و هدایت باندهای جنایتكار در مكزیك هم متهم شده بود.
به گزارش دویچه وله، هیئت منصفه دادگاه بعد از حدود ۳۵ ساعت بحث و مشاوره طی شش روز سرانجام ال چاپو را در همه موارد گناهكار شناخت.1397/11/24
15:55:53
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: امنیت , فروش , كارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی