جانشین فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران مطرح كرد؛

كمبود چهار هزار دوربین نظارتی در جاده های كشور

كمبود چهار هزار دوربین نظارتی در جاده های كشور ایمن رها: جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه برای به حداقل رساندن تصادفات باید ۶ هزار دوربین نظارتی در كشور نصب شود از كمبود چهار هزار دوربین در این زمینه آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه همایش پلیس، عدالت ترمیمی و جلوگیری از جرم در جمع خبرنگاران اظهار نمود: رفتار پلیس برگرفته از ملزومات اصلی دین مبین اسلام است و جمهوری اسلامی ایران هم مبتنی بر احكام دین ایجادشده است.
وی اضافه كرد: پلیس تراز انقلاب اسلامی و پلیس دین مبین اسلام قاعدتاً باید همه رفتارهایش مبتنی بر احكام دین باشد، عدالت ترمیمی در مقابل عدالت سزا دهی تعریف می شود.
سلیمانی اشاره كرد: سزا دهی یعنی كه اگر هركس به كسی سیلی زد در مقابل باید سیلی بخورد یا طرف خودش قدرت دارد و جبران می كند یا حاكمیت به دیگران باید كمك كنند كه جبران آن سیلی شود.
وی اظهار داشت: حاكمیت هم باید از حق بزه دیده دفاع كند و هم بایستی بزه كار را به سزای عملش برساند و درعین حال كه تنبیه برایش در نظر گرفته می شود، اجازه بدهد كه فرصت جبران را پیدا كند.
وی اظهار داشت: خیلی از مشكلات ما بعنوان پلیس وقتی كه با گرفتاری های مردم مواجه می شویم و یا از هزاران پرونده كه بررسی می نماییم بخش عمده اش مربوط می شود به تصادفات بسیار جزئی كه به راحتی با یك تسهیل گر می شد دعوا را به صوت صلح تبدیل كرد.
جانشین فرمانده ناجا اشاره كرد: الحمدالله بیشتر از ۷۵ درصد پرونده هایی كه ارجاع می دهیم به مددكاری و مشاوره به صلح میان طرفین ختم می شود.وی اضافه كرد: در سال ۹۶ این عدد به حدود ۱۶ هزار نفر رسیده كه ۱۲ هزار نفر را موفق به نجات شدیم، اما به دلیلهای مختلف ظرفیت های موجود پاسخگوی نیازهای آینده نیست.
سردار سلیمانی تصریح كرد: تعداد خودروهای ما دو برابر شده، جاده ها چندین برابر شده، تردد مردم بیشتر شده و مسافرت ها به همین ترتیب به صورت نسبتاً تصاعدی در حال رشد است و ظرفیت های ما محدود مانده و هماهنگی مطلوب این است كه سازمان های ذی ربط به پلیس كمك كنند.
جانشین فرمانده ناجا تاكید كرد: اگر یك پشتیبانی جدی صورت نگیرد، ما در آینده با افزایش تلفات مواجه خواهیم بود چراكه نسبت به سال قبل تا امروز به میزان بسیار كمی كمتر از ۲ درصد افزایش تلفات داشته ایم ولی اگر خواسته هایی كه داریم و پیگیری كردیم عملی نشد این آمار نه تنها كاهش نمی یابد بلكه افزایش هم پیدا می كند.
وی با اشاره به خدمات پلیس برای كاهش تصادفات در جاده ها اظهار داشت: بیشتر از ۶ هزار دوربین در جاده های كشور باید نصب شود كه امروز به دو هزار مورد نصب دوربین جدید در جاده ها رسیده ایم.
وی تاكید كرد: پلیس باید به بالگرد مجهز شود، باید به پهپاد مجهز شود و سازمان دیگر باید به پلیس كمك كنند و دراین رابطه به ۱۵۰۰ گشت جدید در جاده ها نیاز داریم.
وی درانتها اظهار داشت: حدود ۵۱ درصد از تلفات در جاده ها سر صحنه اتفاق می افتد است یعنی چیزی حدود ۷ درصد از سر صحنه تا بیمارستان و چیزی حدود ۴۱ درصد عمده تلفات تصادفات در بیمارستان ها اتفاق می افتد و عمده دلیل آن هم كمبود تجهیزات پلیس برای رساندن مصدوم به بیمارستان است؛ كه اگر بتوانیم با تجهیزات نوین خدمات بهتری را به مصدوم در سر صحنه بدهیم هم آن ۴۱ درصد و هم آن ۷ درصد قابل كاهش است.

1397/12/06
14:12:20
5.0 / 5
4651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی