مددكاران اجتماعی وزارت بهداشت عضو افتخاری هلال احمر شدند

مددكاران اجتماعی وزارت بهداشت عضو افتخاری هلال احمر شدند ایمن رها: رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از استقبال مددكاران اجتماعی وزارت بهداشت برای نمایش خدمات داوطلبانه در جمعیت هلال احمر در شرایط عادی و بحرانی آگاهی داد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمد نصیری در آئین بزرگداشت روز ملی مددكار اجتماعی در وزارت بهداشت با اشاره به اینكه جمعیت هلال احمر بعنوان یك سازمان اجتماعی، با سابقه ترین نهاد در حوزه فعالیت مددكاری اجتماعی در كشور با بیشتر از ۹۲ سال قدمت است، اظهار داشت: مددكاران اجتماعی این سازمان، دغدغه بهبود كیفیت زندگی قشرهای لطمه پذیر به خصوص در زمان حادثه ها را دارند و توانمندسازی در عرصه اجتماعی با حضور آنها صورت می گیرد.

نصیری اضافه كرد: می توان ضمن انعقاد تفاهم نامه ای با مجموعه مددكاری وزارت بهداشت، فعالیت های اثرگذاری در راه اندازی باشگاه مددكاری اجتماعی و در نهایت رصد لطمه های اجتماعی برای جلوگیری از وقوع بحران های اجتماعی انجام داد.

وی اشاره كرد: برای نقش آفرینی مددكاران در فرایند توسعه، توانمندی صاحبان حِرَف یاورانه امری لازم است كه آن هم با دانش افزایی و هم افزایی میسر می شود. بدین منظوربرگزاری دوره های آموزشی گوناگون و مانورهای قبل از بحران پیش بینی شده است تا در صورت وقوع حادثه ها بتوان به درستی كاهش آثار بلایا و لطمه های ناشی از آن در كنار نمایش خدمات امدادی توسط امدادگران مداخلات مددكارانه تحقق یابد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه كرد: اولویت فعالیت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر كشور در سال های پیش رو در شرایط عادی كمك به فرایند تأمین دارو و درمان بیماران نیازمند است و می خواهیم با مشاركت مددكاران اجتماعی كه وظیفه ای بسیار ثمین و طاقت فرسا را عهده دار هستند، نیازمندان واقعی را شناسایی و برای كاهش آلام آنان افق روشنی را ایجاد نماییم.

نصیری با اشاره به لزوم توسعه حوزه مددكاری اجتماعی در بحران اظهاركرد: در زلزله كرمانشاه، مددكاران مشاركت فعالانه ای را از خود نشان دادند كه امیدواریم با عنایت به ظرفیت قانونی جمعیت هلال احمر در استفاده از خدمات داوطلبی، بیشتر از گذشته از مشاركت مددكاران اجتماعی به صورت برنامه ریزی شده بهره مند شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وی در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات مددكاران اجتماعی، از مددكاران حاضر برای پیوستن به جمع عظیم داوطلبان جمعیت هلال احمر دعوت كرد كه با استقبال جمع كثیری روبرو شد.
1397/12/17
00:35:58
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , حادثه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی