حریق در انبار چوب ملایر

حریق در انبار چوب ملایر به گزارش ایمن رها مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر از وقوع حریق گسترده در انبار چوب ملایر آگاهی داد.


وحید جوادی در توضیح این خبر اظهاركرد: در ساعت 55 دقیقه بامداد امروز حریق گسترده و حساسی جنب میدان تعاون پشت ترمینال مسافربری نهاوند در انبارچوب و الوار و ام‌دی‌اف اتفاق افتاد.
 
وی افزود: به علت حجم بالای آتش و موقعیت مكانی حساس سازمان آتش‌نشانی ملایر آماده‌باش اعلام كرد كه در این فراخوان كلیه نیروهای عملیاتی و اداری در محل مستقر شدند و بدون فوت وقت اقدامات لازم را آغاز كردند.
 
جوادی ادامه داد: موقعیت مكانی این انبار كه حدود 1500 مترمربع مساحت دارد، از چند نظر به حساسیت حادثه و عملیاتافزود؛ نخست اینكه انبار روبروی نیروگاه برق قرار دارد و محتویات آن شامل انباشتگی انواع چوب و الوار است كه از نوع آتش‌سوزی‌های جامد و تقریبا سریع‌الشتعال است.
 
جوادی اضافه كرد: همچنین در مجاورت محوطه، انبار چوب بوده كه امكان سرایت آتش وجود داشت و نیز باعث خسارت و قطع سیستم برق و گاز كارواش پشت و مجاور خود شده بود.
 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ملایر گفت: متأسفانه حضور و تجمع همشهریان باعث بروز مشكلاتی در حین عملیات شد و دخالت برخی از حاضران و ایجاد مزاحمت به وسیله به‌كار بردن گفته‌های ناصحیح باعث شلوغی مكان حادثه شده بود.
 
وی عنوان كرد: در ضمن وجود كانون و پراكندگی و گسترش آتش در درون انبار از یك طرف و وجود دیوارهای بلند محصوركننده و سقف فلزی انبار مانع نفوذ آب به داخل می‌شد.
 
جوادی در رابطه با نحوه عملیات اطفای این آتش‌سوزی گسترده توضیح داد: در همان ابتدای عملیات در محل حاضر و اقدام به مدیریت و فرماندهی عملیات كرده و نیروهای آتش‌نشانی در ابتدا از دو جبهه شمالی و جنوبی اقدام به نفوذ دفاعی كردند.
 
وی افزود: با استفاده از آب، شعله‌های آتش مهار شد و به علت نوع و اهمیت حریق كلیه نیروهای آتش‌نشان و امدادگران سازمان به تعداد 50 نفر طی چند اكیپ خودروهای عملیاتی سبك و سنگین به تعداد 10 دستگاه در این حادثه خدمت‌رسانی كردند.
 
جوادی خاطرنشان كرد: در ضمن با تمهیدات موثر و با تشخیص صحیح، نیروهای آتش‌نشانی بخش زند، سامن و جوكار به سیستم عملیاتی مستقر در محل اضافه شدند همچنین برای كمك به آبرسانی و پوشش آتش چند دستگاه تانكر آب و 2 دستگاه لودر از واحدهای شهرداری ملایر به عملیات افزوده شد.
 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ملایر اظهار كرد: حریق كاملا مهار شده و چند اكیپ عملیاتی هنوز در محل سخت در حال تلاش و لكه‌گیری آتش هستند، خوشبختانه با اقدام به موقع از سرایت و پیشروی و گسترش حریق به مكان‌های مجاور جلوگیری به عمل آمد.
 
جوادی در رابطه با علت بروز این حادثه اعلام كرد: به گفته حاضران در محل كه از ساعات اولیه در محل بودند، علت حادثه را بی‌احتیاطی و اقدام به جوشكاری داخل انبار اظهار كردند اما نظریه نهایی و قطعی بر عهده كارشناسان سازمان است.
 
وی با بیان اینكه میزان خسارت وارده زیاد است، خاطرنشان كرد: در این حادثه پرخطر تقریبا تمامی مواد چوبی داخل انبار طعمه حریق و بنای ساختمان تخریب شد البته آمار دقیق‌تر و دیگر توضیحات لازم در مورد این حادثه در اسرع وقت اعلام می‌شود.
 
جوادی یادآور شد: در این عملیات سیستم پشتیبانی به خوبی انجام گرفت و در نهایت با استفاده از 200 هزار لیتر به طور تقریبی حریق كاملا مهار شد و نیروها به‌وسیله انواع شیلنگ‌های ضداسید و برزنتی و سرنازل‌های فك‌دار چندكاره و مانیتور و انشعاب‌های متعدد آب به وسیله سه‌راهی تبدیل موفق عمل كردند.
 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ملایر با اشاره به اینكه نیروی انتظامی نیز در این عملیات حضور داشت، گفت: عملیات مربوط به حادثه بامداد امروز با حضور چند اكیپ از شب گذشته تا كنون ادامه دارد و نیروهای سازمان آتش‌نشانی تا ایجاد امنیت در مكان حادثه مستقر و مشغول خدمات‌رسانی هستند.
1396/04/29
16:35:38
5.0 / 5
5326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی