تشریح اقدامات آتش نشانی در مناطق سیل زده خوزستان

تشریح اقدامات آتش نشانی در مناطق سیل زده خوزستان ایمن رها: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران جزئیات عملكرد آتش نشانان اعزامی به استان خوزستان را تشریح نمود.


سید جلال ملكی در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده از طرف آتش نشانی تهران در مناطق سیل زده استان خوزستان، اظهار نمود: در تقسیم بندی های ستاد بحران كشور، استان تهران و بالطبع آن شهرداری تهران بعنوان استان معین برای منطقه سیل زده دشت آزادگان انتخاب شدند.
وی با اشاره به این كه تابحال دو اكیپ از آتش نشانان تهرانی به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام شدند، اشاره كرد: در مجموع بیشتر از ۶۵ آتش نشان تابحال به مناطق سیل زده اعزام شده اند. ضمن این كه ده ها نفر از آتش نشانان تهرانی باز آمادگی خودرا برای حضور در مناطق سیل زده و امدادرسانی و هموطنان خوزستانی را اعلام نموده است.
ملكی درباره اقدامات صورت گرفته از طرف آتش نشانی تهران باز تصریح كرد: یك تیم از آتش نشانان با چندین دستگاه موتور پمپ آب در منطقه شهرك پیام در جنوب اهواز مستقر هستند. در این شهرك آب رود كارون طغیان كرده و پشت سیل بندها متوقف شده است، اما در بعضی از نقاط آب از زیر سیل بندها به داخل شهرك نفوذ كرده است كه آتش نشانان یك هفته است كه با حضور در این محل مبادرت به تخلیه آب از داخل منازل و معابر این محدوده كرده اند بطوریكه تابحال میلیون ها لیتر آب را خارج كرده و عملیات هم اكنون باز ادامه دارد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود، افزود: همین طور گروهی دیگر از آتش نشانان در شهر سوسنگرد مبادرت به تخلیه آب از زیر گذر اصلی این شهر در مجاورت رود كرخه قرار داشت، كرده اند. علاوه بر این با امدادرسانی به بعضی از شهروندان ساكن این شهر مبادرت به تخلیه آب از منازل آنها باز كرده اند.
ایشان سپس افزود: یك تیم دیگر از آتش نشانان باز در راه جاده بستان ــ سوسنگرد مستقر شده و در ساخت سیل بندی كه مانع از انحراف آب به سمت جاده و زمین های پایین دستی می شد، مشاركت داشتند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درانتها اشاره كرد: آتش نشانان تهرانی تا هر زمانی كه ستاد بحران و شهرداری تهران مصوب كنند، در محل حضور خواهند داشت و به شهروندان و مناطق سیل زده امداد رسانی خواهند كرد.1398/01/29
14:15:59
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی