كمالی پور: امكان تشدید مجازات خرید و فروش سلاح، توسط مجلس وجود دارد

كمالی پور: امكان تشدید مجازات خرید و فروش سلاح، توسط مجلس وجود دارد ایمن رها: نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاكید بر اینكه قانون مجازات اسلامی برای خرید، فروش و حمل سلاح مجازات تعیین كرده است، اظهار نمود: ما در این عرصه خلاء قانونی نداریم. اگر هم اعلام كنند كه میزان مجازات در این عرصه ضعیف است این امكان وجود دارد كه مجلس در نوع مجازات تجدید نظر كند.


یحی كمالی پور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ممنوعیت حمل، خرید و فروش سلاح گرم در قوانین عادی كشور و با تاكید بر ضرورت اهتمام هرچه بیشتر نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی به مبارزه با خرید و فروش سلاح بیان كرد: قانون مجازات اسلامی برای خرید، فروش و حمل سلاح مجازات تعیین كرده است، در قانون برای اسلحه شكاری و اسلحه جنگی مجازات مختلفی در نظر گرفته است؛ در واقع طبق قانون این امكان وجود دارد كه افراد به سبب حمل و استفاده غیر مجاز از سلاح حمل كرده مجازات شوند، پس ما در این عرصه خلاء قانونی نداریم. اگر هم اعلام كنند كه میزان مجازات در این عرصه ضعیف است این امكان وجود دارد كه مجلس در نوع مجازات تجدید نظر كند.
وی ادامه داد: عدم توجه به وضعیت دارندگان سلاح، عدم كنترل، عدم نظارت و عدم مدیریت جامعه در حوزه سلاح های غیر مجاز باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، تاكیدات مقام معظم رهبری باز در خصوص این بود كه ما در این عرصه فرهنگ سازی نماییم و در جهت اینكه اسلحه به راحتی در اختیار مردم قرار نگیرد به میزان كافی كنترل و نظارت داشته باشیم، اگر هم این سلاح در اختیار مردم قرار گرفت به شكلی باشد كه مردم به راحتی آنرا حمل نكنند و از آن استفاده نكنند، خلاء این مسائل در جامعه احساس می شود و بیشتر باید به آن توجه گردد.
نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان كرد: ما باید بیشتر در بازتاب اجتماعی این مساله كار نماییم، بحث فضای مجازی در این خصوص امری دارای اهمیت است، مقام معظم رهبری با جدیت اعلام نمودند كه باید با عوامل ناامنی در فضای مجازی برخورد شود، سال هاست كه فضای مجازی لجام گسیخته است و نظارت و كنترل جدی بر این فضا وجود ندارد، در این فضا شاهد هرگونه ارتكاب جرم و شاهد هرگونه فعالیت غیر اخلاقی هستیم، نهایتا نتیجه این لجام گسیختگی اقداماتی است كه برای مملكت لطمه زا خواهد بود و اذهان مردم را خدشه دار می كند و به دنبال آن انسانی بیگناه به قتل می رسد؛همچنین صدها سوژه و جرائم دیگری در این فضای مجازی وجود دارد كه مردم به لحاظ حفظ آبروی خود برای طرح شكایت بازگشت نمی كنند.
كمالی پور اشاره كرد: باید با جدیت به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه گردد، فضای مجازی تحت كنترل جدی پلیس فتا قرار گیرد، اگر هم پلیس فتا نمی تواند به تنهایی این كار را انجام دهد از نهادهای دیگر كمك گرفته شود.
انتهای پیانمنبع:

1398/02/11
13:21:45
5.0 / 5
4537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی