دستگیری سارقی با ۳۰۰دسته كلید

دستگیری سارقی با ۳۰۰دسته كلید به گزارش ایمن رها رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری یك سارق كه تحت پوشش لباس مبدل نظامی و با به همراه داشتن ۳۰۰ دسته كلید مبادرت به سرقت از منازل شهروندان می كرد، اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سرهنگ كارآگاه خیرالله دولتخواه، در این باره اظهار نمود: طی یكسال گذشته چندین فقره سرقت مشابه در شهرك های محدوده شرق و غرب تهران انجام شد و برخی از مالباختگان از این سارق شكایت كردند، ازاین رو رسیدگی به مبحث در دستور كار پلیس قرار گرفت و تیمی از ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند.
وی با اشاره به انجام بررسی های فنی و تخصصی توسط كارآگاهان اظهار داشت: در بررسی های انجام شده مشخص شد كه سرقت ها نحوه ای مشابه دارند و سارق یا سارقان بدون تخریب در منازل و صرفا با باز كردن قفل درهای ورودی، وارد منزل شده و مبادرت به سرقت می كنند، این در شرایطی است كه در تمام سرقت های انجام شده یكی از اموال مسروقه كه به صورت ثابت به سرقت برده می شد، تلویزیون، ال سی دی و یا ال ای دی بود.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران اضافه كرد: شباهت این سرقت ها سرنخ های جدیدی را در اختیار كارآگاهان قرار داد و تحقیقات وارد مرحله ای جدید شد تا این كه در آخرین روزهای فروردین ماه امسال، پرونده شكایتی در مورد سرقت منزل به پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع داده شد كه طی آن شاكی اظهار نمود دوربین مدار بسته خانه اش تصاویری از این سارق را ضبط كرده است. ازاین رو بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی فیلم ضبط شده توسط دوربین مدار بسته بررسی و مشخص شد كه سارق بعد از پیاده شدن از یك خودروی سواری سبز رنگ با استفاده از دسته كلیدی كه داشته قفل های منزل را باز كرده و در حالیكه لباس نظامی به تن داشته وارد منزل شده و بعد از سرقت لوازم منزل همچون تلویزیون ال سی دی، را به وسیله خودروی سواری مذكور به سرقت برده است.
سرهنگ كارآگاه دولتخواه با اشاره به اینكه در بررسی های بعدی از فیلم های ضبط شده از راه دوربین های مداربسته، پلاك خودروی مذكور به دست آمد اظهار داشت: بلافاصله با هماهنگی مركز كنترل پلیس پایتخت مالك خودرو شناسایی و كارآگاهان با هماهنگی مرجع قضایی به منزل مالك خودرو اعزام شدند. مالك خودرو كه «صادق» نام داشت، در تحقیقات انجام شده اظهار نمود كه مدتی است خودرو شخصی اش را در اختیار دامادش قرار داده ازاین رو با هماهنگی صورت گرفته مخفیگاه این متهم در محدوده یافت آباد تهران، شناسایی و تیمی از كارآگاهان برای دستگیری متهم به محل اعزام شدند.
وی افزود: متهم به نام «فرزاد» كه آقایی ۳۸ ساله بود دستگیر و از مخفیگاهش هم بازرسی انجام شد كه طی آن برخی از اموال مسروقه همچون سه دستگاه تلویزیون ال ای دی و ال سی دی، كشف شد.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینكه متهم به همراه اموال مسروقه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد، اظهار داشت: متهم بعد از آنكه با شواهد و مدارك پلیس مواجه گردید به جرم خود اعتراف و ادعا كرد كه حدود یك سال پیش به فكر سرقت از منازل شهروندان افتاده و برای این كه شهروندان به تردد وی در شهرك ها و محله ها شك نكنند، لباس و تجهیزات نظامی به تن كرده و با استفاده از خودروی پدر همسرش، مبادرت به سرقت می كرده و در ادامه هم اموال مسروقه را بعد از انتقال با خودرو به محدوده های خلازیر و اطراف آن می برده و به مالخران اموال مسروقه می فروخته است.
وی ادامه داد: متهم همینطور اظهار نمود كه با عنایت به این كه در بین مالخران این وسیله خانگی خرید و فروش خوبی داشته و به سرعت فروش می رفته مبادرت به سرقت این دسته از وسایل می كرده است.
طبق گزارش پلیس آگاهی؛ در بازرسی از وسایل متهم ۳۰۰ قطعه كلید با طرح های متخلف همچون كلیدهای معمولی و كامپیوتری كشف شده كه متهم در این باره گفته است كه با دسته بندی كلیدها و كدگذاری روی آنها می توانسته در كمترین زمان ممكن نوع كلیدی كه به قفل درهای ورودی مجتمع ها و منازل شهروندان مطابقت داشته را پیدا كند و بدون تخریب و دردسر قفل را باز كند.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در انتها اظهار داشت: هم اكنون هشت تن از مالباختگان ضمن حضور در پلیس آگاهی پایتخت، اموال مسروقه خویش را شناسایی كرده و با عنایت به این كه امكان دارد مالباختگان بیشتری در این خصوص به پلیس رجوع كنند، بنابر دستور بازجو شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران، متهم در اختیار كارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
منبع:

1398/02/16
14:39:40
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: پلیس , تخصص , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی