فرمانده مرزبانی: اینكه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد

فرمانده مرزبانی: اینكه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد ایمن رها: فرمانده مرزبانی كشور با اشاره به اینكه تا به امروز هیچ حمایت، پشتیبانی و همكاری واقعی میدانی از سازمان های بین المللی درباب مبارزه با مواد مخدر با ایران دیده نشده است، اظهار داشت: اگر سازمان های بین المللی واقعاً می خواهند شعارهای آنها عملی شود، انتظار داریم تجهیزات مورد نیاز ما در بحث مبارزه با مواد مخدر در اختیار مرزبانی جمهوری اسلامی قرار گیرد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی خوزستان كه امروز سه شنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ما یك دشمن داریم كه از ۲۲ بهمن ۵۷ به بعد تمام منافع نامشروع آن از بین رفته است و ۴۰ سال است توطئه می كند و رجز می خواند، البته هرجا به میدان آمده است شكست خورده است و پوزه او به خاك مالیده شده است. نمونه های مختلفی همچون طبس داریم كه دشمن تهدید خودرا عملی كرد و دیدید كه چه اتفاقی افتاد.
وی ادامه داد: دشمن بارها و بارها از این رجزهای بیهوده خوانده است. امروز رجزی كه می خواند مورد استهزا مردم و ملت ما قرار گرفته است. این حرف ها هیچ تأثیری در ملت و مردم ما ندارد و برعكس می توان گفت انسجام بخش مردم و مسئولین است. ملت جمهوری اسلامی ایران محوری به نام ولایت فقیه دارد.
فرمانده مرزبانی كشور اظهار داشت: به تفسیر خود نظریه پرداز های استكباری، جمهوری اسلامی دو بال سبز و سرخ دارد. بال سرخ آن همان شهادت است كه از عاشورا گرفته شده است. بال سرخ یعنی از مرگ نمی ترسد و خودرا برای آن آماده كرده است. بال سبز آن بال انتظار است یعنی همیشه امیدوار و خوشبین است. جمهوری اسلامی یك زره دارد به نام ولایت فقیه و آنقدر اوج گرفته است كه هیچگاه تیرها به آن نمی رسد. این تفاسیر چیزی است كه خود نظریه پرداز ها به آن رسیده اند.
رضایی اشاره كرد: اینكه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد. وقتی دشمنان فشارهای اقتصادی را وارد كردند، فكر می كردند به هدف رسیده اند. در شهریورماه یا مهرماه بود كه كشور از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی نداشت لكن رهبری در نشستی كه پرسیده شد آیا ۲۲ بهمن كسی بیرون می آید؟ رهبری فرمودند، راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ تماشایی خواهد بود. این مساله رابطه بین رهبری و مردم را شكست ناپذیر كرده است. همه این یاوه گویی ها و رجزخوانی های بی جا، ما را شكست ناپذیر كرده است. امكان دارد كشورهای دیگر از این مساله احساسی داشته باشند اما برای جمهوری اسلامی و آرمان آن جز انسجام بخشی داخلی تأثیری ندارد.
وی درباب تحركات داعش و طالبان در افغانستان اظهار داشت: در كشورهای پیرامون ما همه نوع تهدیداتی وجود دارد همچون تهدیدات تروریستی كه دشمن درست می كند. دیدید كه در سوریه، افغانستان و پاكستان چه می كنند. این ها طرح ها و برنامه های استكباری است كه خودشان درست می كنند. ما هیچ دغدغه ای در مزرها نداریم. همه پیش بینی ها انجام شده، مرزنشین ها توجیه شده اند و پشتیبان ما هستند. تمام دستگاه های امنیتی باز وضعیت را رصد می كنند.
فرمانده مرزبانی كشور اضافه كرد: اگر الان در سوریه و عراق شكست خورده اند خبرها این را نشان داده است كه گروه داعش را به افغانستان انتقال می دهند اما در مرزهای شرقی و غربی ما دغدغه ای نداریم. چیزی كه الان در مرزها بیشتر با آن درگیر هستیم مساله مواد مخدر است. در افغانستان در حدود ۲۰ سال قبل كشت و تولید مواد مخدر به بیشتر از ۴۵ تا ۵۰ برابر رسیده است. اگر در سال ۲۰۰۰ حدود ۲۰۰ تن كشت و تولید مواد مخدر وجود داشت این مقدار حالا به بیشتر از ۹ هزار تن رسیده است.
رضایی اشاره كرد: امسال در طول یك ماه و خرده ای جلوی ورود بیشتر از ۸۰ تن مواد مخدر در مرز را گرفته ایم. این ها توطئه هایی است كه از مرز افغانستان و پاكستان می آمد. در توافقی كه شده است و با هماهنگی های انجام شده با افغانستان، مرزبانی افغانستان به خوبی به صحنه آمده است و هماهنگی و همكاری در حال انجام می باشد. با پاكستان باز به جهت اینكه این همكاری ها تعریف نشده بود، در یكی دو ماه گذشته ارتباطات خوبی برقرار شده است. می توان گفت امروز یكی از زمان هایی است كه بهترین فرصت ها برای مرزبانی دو كشور پاكستان و ایران به وجود آمده است.
وی اظهار داشت: ما شعارهای سازمان های بین المللی را درباب مبارزه با مواد مخدر می بینیم اما تا به امروز هیچ حمایت، پشتیبانی و همكاری واقعی میدانی از سازمان های بین المللی ندیده ایم. در حالیكه خود آنها اقرار كرده اند كه جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه و مقابله با مواد مخدر است اما در این زمینه ما هیچ پشتیبانی عملی از این سازمان ها ندیده ایم.
فرمانده مرزبانی كشور اشاره كرد: اگر سازمان های بین المللی واقعاً می خواهند شعارهای آنها عملی شود، انتظار داریم تجهیزات مورد نیاز ما در بحث مبارزه با مواد مخدر در اختیار مرزبانی جمهوری اسلامی قرار گیرد.
رضایی اضافه كرد: ما نیروهای مرزبانی كشور را صرفاً در حوزه مرزبانان یونیفرم پوش نمی بینیم. برمبنای آرمان انقلاب اسلامی، عملكرد یونیفرم پوش های مرزبانی را با عملكرد و همكاری و تعامل مرزنشینیان ارزیابی می نماییم. ما مرزنشینیان را مرزبان می شناسیم. در این استان همكاری مرزنشینیان با مرزبانان جزو شاخصه ها بود. امروز یك نمونه از مرزبانی واقعی یعنی همكاری مرزنشینان در كشور را در خوزستان شاهد می باشیم.
وی اظهار داشت: خط مرزی خطی است كه در دو طرف آن قوانین مختلفی وجود دارد. از مردم خصوصاً مرزنشینیان و كسانی كه از مرزها تردد می كنند درخواست می كنم به قوانین و مقرارت مرزی توجه نمایند. در یك دهه گذشته خصوصاً ۵ سال قبل با مشاركت مرزنشینان تردد غیرمجاز كه خود یك جرم شمرده می شود به حداقل رسیده است. در خوزستان باز می توان گفت این میزان به كمترین مورد رسیده است اما باز یك مورد باز شایسته نیست.
فرمانده مرزبانی كشور اضافه كرد: در حوزه اروند، قبلاً مشكلاتی داشتیم كه با هماهنگی و همكاری كه با مرزبانی عراق در سال های گذشته داشتیم امروز مشكلی در این عرصه نداریم. تمام قوانین و مقرارت اجرایی شده است و حتی با مرزبانی عراق توافق كرده ایم كه در شرق خط تالوگ كه خط مرزی ما است گارد ساحلی ایران و در غرب آن گارد ساحلی عراق گشت همزمان داشته باشند، این مساله سبب شد حالا اروند یكی از امن ترین مناطق مرزی ما در كشور باشد.

منبع:

1398/02/25
12:28:00
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: امنیت , بین المللی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی