همكاری پلیس با دو اپلیكیشن مسیریاب ایرانی برای كاهش ترافیك پایتخت

همكاری پلیس با دو اپلیكیشن مسیریاب ایرانی برای كاهش ترافیك پایتخت ایمن رها: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران از امضای تفاهم نامه میان پلیس راهنمایی و رانندگی و دو اپلیكیشن مسیریاب ایرانی آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، بامداد امروز تفاهم نامه همكاری علمی-اطلاع رسانی بین پلیس راهور تهران بزرگ و مسیریاب های داخلی در مركز فرماندهی پلیس راهور تهران امضاء شد.
این تفاهم نامه جهت تسهیل تردد رانندگان، مدیریت سفر، مدیریت زمان جهت انجام سفرهای درون شهری و برون شهری و همینطور به منظور اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران پایتخت از اجرای طرح های مختلف ترافیكی و اقدامات ترافیكی در سطح شهر، تفاهم نامه ای را با مسیریاب های تولید داخلی كشور «بلد» و «نشان» امضاء شده است.
سردار محمدرضا مهماندار -رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران- بعد از امضای این تفاهم نامه در باره مفاد آن اظهار نمود: به منظور استفاده از ظرفیت های داخلی به خصوص در حوزه IT بنا گذاشته ایم از مسیر یاب های داخلی كه جوانان وطن با همت بلندشان تولید كردند استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینكه مسیریاب های داخلی كم و كاستی نسبت به مسیر یابی های خارجی ندارند اظهار داشت: جوانان ما توانسته اند این مسیر یابها را مناسب سازی و بومی كنند ازاین رو پشتیبانی از آنها نیز یكی از وظایف ماست.
رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به ترافیك شهر تهران اظهار داشت: شهر تهران روزانه ۲۰ میلیون تردد اتفاق می افتد، طبیعی است كه برای كنترل این حجم از ترافیك نیازمندیم تا از توانایی های حوزه IT و ITS استفاده نماییم.
وی ادامه داد: استفاده از این اپلیكشن های داخلی می تواند سبب كاهش زمان سفر شود و ترافیك را نیز هدایت می كند. به شهروندان سفارش می نماییم تا از مسیریاب های داخلی استفاده كنند چون كه این اپلیكیشن ها علاوه بر اینكه زمان سفر را كاهش خواهد داد خاصیت های دیگری نیز دارد.
سردار مهماندار با اشاره به اینكه امروز پس از مطالعات زیاد تصمیم گرفتیم همكاری دو طرف را با دو اپلیكیشن داخلی آغاز نماییم اظهار داشت: یكی از اهداف ما پشتیبانی از تولید داخلی است و هدف دیگر ما نیز تبادل اطلاعات بین پلیس راهنمایی و رانندگی و این مسیریاب ها است.
وی با اشاره به ممنوعیت و محدودیت های تردد و بستن خیابان هایی كه روزانه در سطح شهر ایجاد می شود انجام می شود اظهار داشت: تمام این مسائل موجب ایجاد اختلال می شود اما هر چقدر كه ارتباط بین پلیس راهنمایی و رانندگی در این دو اپلیكیشن افزایش یابد می توانید اطلاعات تغییرات بوجود آمده در مسیرها را در كوتاه ترین زمان به مردم اطلاع داد كه این مورد می تواند یك برتری نسبت به مسیریابهای خارجی باشد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با اشاره به اینكه ارتباط آنلاین پلیس با اپلیكیشن های مسیریاب یك مزیت است اظهار داشت: با افزایش ارتباط میان پلیس راهنمایی و رانندگی و مسیریاب ها دقت به شدت افزایش خواهد یافت و اطلاعات به روز رسانی سریع تری خواهند داشت.

وی با اشاره به هدف دیگر امضای این تفاهم نامه میان پلیس و این دو اپلیكیشن اظهار داشت: یكی از اهدف دیگر استفاده از اطلاعات برای رفع نقاط گلوگاهی نقاط حادثه خیز و مشكلات ترافیكی در سطح شهر است همینطور می تواند موجب كاهش ترافیك نیز بشود.

سردار مهماندار اضافه كرد: هدف بعدی نیز پیشبینی پذیری ترافیك است تا بر مبنای مدلهای سفر در داخل شهر و مكان های خاص پیشبینی ها را به شهروندان نمایش نماییم.
وی با تاكید بر اینكه همكاری بین پلیس ناجا و اینبار اپلیكیشن گامی برای كاهش ترافیك است اظهار داشت: آمادگی داریم كه اگر شركت های دیگر نیز توانایی های لازم را داشته باشند با آنها همكاری نماییم قطعا تجربه استفاده از این برنامه ها نشان خواهد داد كه ترافیك با رفع مشكلات ترافیكی كاهش پیدا خواهد نمود.
رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به اینكه كشور های هوشمند كشورهایی هستند كه ابزارهای خویش را بومی می كنند اظهار داشت: امروزه چین و روسیه به سراغ نقطه یابی های ماهواره ای گام برداشتند كه به نظر می آید در ایران نیز این توانمندی وجود دارد.
وی افزود: ما باید ابزارهای در دسترس و مختص خودمان داشته باشیم كه امید داریم با این شتاب بتوانیم پیشرفت مناسبی داشته باشیم.

منبع:

1398/02/29
15:01:29
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , تولید , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی