سردار كمالی:

جزئیات افزایش حقوق سربازان اعلام گردید

جزئیات افزایش حقوق سربازان اعلام گردید به گزارش ایمن رها رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۹۸ را شرح داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سردار موسی كمالی درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان اظهار داشت: امسال با پیگیری های انجام شده حقوق سربازان هم افزایش داشته و حدود ۱۸ درصد به نسبت سال قبل به رقم آن اضافه گردید. وی با اشاره به اینكه افزایش حقوق از اول اردیبهشت ماه برای سربازان اعمال شد، اضافه كرد: حق عائله مندی سربازان متأهل هم همچون كارمندان دولت حدود ۱۷۱ هزار تومان بعنوان حق همسر و ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر فرزند به سربازان متأهل تعلق می گیرد.

كمالی درباره اینكه آیا معوقات فروردین ماه سربازان پرداخت شده یا خیر هم اظهار داشت: برابر پیگیری هایی كه ما انجام دادیم؛ معوقات حقوق فروردین ماه سربازان همراه با حقوق جدید اردیبهشت ماه به حسابشان واریز شده است.

كمالی با اشاره به اینكه حقوق سربازان وظیفه برابر قانون باید حداقل ۶۰ و حداكثر ۹۰ درصد حداقل حقوق كاركنان نیروهای مسلح باشد، اظهار داشت: امسال حداقل حقوق كاركنان پایور یك میلیون و ۸۷۵ هزار و ۶۰۰ تومان است كه ۶۰ درصد آن برابر یك میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۶۰ تومان و ۹۰ درصد آن حدوداً معادل یك میلیون و ۶۸۸ هزار تومان است كه این مبلغ با عنایت به درجه سربازان با آنان تعلق می گیرد و بر این اساس فردی با درجه سرباز یا ناوی معادل ۶۰ درصد و فردی با درجه ستوان یكم پزشك یا ناوبان یكم پزشك معادل ۹۰ درصد این مبلغ را دریافت خواهد نمود.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستادكل نیروهای مسلح با اشاره به اینكه هم اكنون سربازان متأهل تحت پوشش كمیته امداد به صورت ۱۰۰ درصدی شامل این مقررات می شوند، اظهار داشت: بر این اساس سرباز متاهلی كه خودش یا والدین شان تحت پوشش كمیته امداد باشند اگر با درجه سرباز یا ناوی به خدمت اعزام شود یك میلیون و ۱۲۵ هزار و ۳۶۰ تومان حقوق خواهد داشت و به همین ترتیب این مبلغ برای سربازان با درجه ستوان یكم پزشك یا ناوبان یكم پزشك به یك میلیون و ۶۸۸ هزار تومان می رسد.

وی با اشاره به اینكه در مورد سربازان مجرد تحت پوشش كمیته امداد این رقم به میزان ۷۰ درصد محقق شده است، اظهار داشت: بر این اساس سرباز یا ناوی ۷۸۷ هزار تومان حقوق داشته و سربازی با درجه ستوان یكم پزشك یا ناوبان یكم پزشك هم یك میلیون و ۱۸۱ هزار تومان حقوق دارد.

كمالی با اشاره به حقوق سربازان در مناطق عملیاتی، یعنی مناطق ۱۸ ماه خدمت اظهار داشت: در این مناطق پایین ترین میزان حقوق برای سرباز یا ناوی در بالاتر از سطح گردان ۴۷۲ هزارتومان و از سطح گردان و پایین تر از آن ۵۶۲ هزار تومان است و حداكثر آن هم برای سربازان با درجه ستوان یكم پزشك یا ناوبان یكم پزشك دربالاتر از سطح گردان ۷۰۸ هزار تومان و از سطح گردان و پایین تر از آن ۸۴۴ هزار تومان است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح درباره حقوق سربازان مناطق مناطق نوع ۲ كه خدمت در آنها ۱۹ ماه است، اظهار داشت: حداقل حقوق برای این سربازان با درجه سرباز یا ناوی ۳۹۳ هزار تومان و حداكثر آن هم با درجه ستوان یكم پزشك یا ناوبان یكم پزشك ۵۹۰ هزار تومان است.

به قول كمالی حقوق سربازان دیگر مناطق با طول مدت ۲۱ ماه خدمت هم حداكثر ۲۲۵ هزار تومان برای سرباز یا ناوی و حداكثر ۳۳۷ هزار و ۶۰۰ تومان برای ستوان یكم پزشك یا ناوبان یكم پزشك است. وی با اشاره به اینكه حق تأهل و فرزند به این مبالغ افزوده خواهد شد، تصریح كرد: از مبالغ ذكر شده، معادل یك درصد بابت بیمه عمر و حوادث، ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان بیمه تكمیلی و هزینه بهداشت و درمان كسر خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح درباره حقوق سربازان امریه هم اظهار داشت: این مبالغ برای تمام سربازان است و حقوق سربازان امریه هم از آن تبعیت خواهد نمود

1398/03/04
21:30:53
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی