گرمای شدید در مرز آمریكا جان ۷ مهاجر را گرفت

گرمای شدید در مرز آمریكا جان ۷ مهاجر را گرفت به گزارش ایمن رها مقامات تگزاس از مرگ هفت مهاجر همچون یك زن، دو كودك و یك كودك نوپا در گرمای شدید در منطقه مرزی این كشور خبر دادند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، خبر مرگ این هفت مهاجر حاكی از خطر بالای گرمای شدید تابستانی آمریكا برای موج خانواده های آمریكای مركزی است كه از مرز مكزیك و آمریكا وارد این كشور می شوند.
به قول مقامات محلی آمریكا این زن و سه كودك احیانا چند روز قبل از روز یك شنبه كه نیروهای گشت مرزی ایالات متحده اجسادشان را در "ریو گرانده" جنوب تگزاس یافته اند، جان باخته اند. تصور می شود علت مرگ آنها قرار گرفتن در معرض گرما و كم آبی در منطقه ای در حدود ۲۹ كیلومتری شرق شهر "مك آلن" بوده باشد.
نمایندگان گشت مرزی ایالات متحده در منطقه "دل ریو"ی تگزاس بعد از تماس هایی در تاریخ ۱۹ و ۲۰ ژوئن در خصوص گم شدن چند مهاجر، اجساد دو مرد را در نزدیكی شهر "كریزو اسپرینگز" یافتند.
یك جسد تجزیه شده دیگر هم در سرچشمه رودخانه "ریو گرانده" در نزدیكی "نورماندی" تگزارس در تاریخ ۲۰ ژوئن كشف شده است.
بازداشت مهاجران ثبت نشده از ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی تابحال به بالاترین میزان خود رسیده است كه نزدیك به ۶۰ درصد آنها را كودكان و خانواده هایی می سازند كه برای گرفتن پناهندگی به آمریكا مهاجرت كرده اند.
دولت ترامپ محدودیت هایی در خصوص تعداد افرادی كه روزانه بتوانند از راه دروازه های ورودی آمریكا پناهنده شوند، اعمال كرده و مصاحبه هایی كه چندین ماه به طول می انجامد خیلی از خانواده ها را مجبور می كند تا برای رسیدن به مقصود خود دست به عبور خطرناك از مرزهای آمریكا بزنند.
قاچاقچیان هم جان مهاجران را با رها كردن آنها در مناطق متروكه مرزی و عبور دادن مهاجران از راه رودخانه "ریو گرانده" با قایق های چوبی به خطر می اندازند.
هم چنین افزایش امنیت و حصاركشی اطراف مرزهای آمریكا و مكزیك بدان معناست كه مهاجرانی كه اخراج شده اند برای طفره از ترك كشور و بازگشت به آن اغلب مسیرهای بسیار خطرناكی را بپیمایند.
در اوایل ماه جاری میلادی یك دختر شش ساله هندی بعد از آن كه قاچاقچیان یك گروه از مهاجران را در بیابان های دورافتاده مرزی آمریكا رها كردند، جان باخته بود. تصور می شود در ماه آوریل هم یك مرد و سه كودك مهاجر به علت واژگونی قایقشان در رودخانه "ریو گرانده" كشته شده باشند.
بنا بر گزارش رویترز، گشت مرزی ایالات متحده از كشته شدن ۲۸۳ مهاجر در مرزهای آمریكا در سال ۲۰۱۸ میلادی اطلاع داده است. این در شرایطی است كه فعالان حقوق بشر اعلام نموده اند شمار این قربانیان بسیار بیشتر از این آمارهاست چون كه اجساد خیلی از مهاجران مفقود شده و كشته شده در این مناطق هیچگاه پیدا نشده و اطلاعات ثبت شده توسط گشت مرزی آمریكا شامل تمام موارد ثبت شده توسط مقامات محلی نمی گردد.1398/04/05
01:10:16
5.0 / 5
4783
تگهای خبر: امنیت , خطرناك , قربانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی