سردار مهری در گزارش ایمن رها:

برخورد پلیس با مسافران بی حجاب در داخل هواپیما

برخورد پلیس با مسافران بی حجاب در داخل هواپیما به گزارش ایمن رها فرمانده پلیس فرودگاه های كشور اظهار داشت: با قاطعیت با كشف حجاب در فرودگاه ها برخورد می نماییم و ابلاغ كتبی به ما شده كه این مورد را با قوت و قدرت حتی داخل هواپیما ادامه دهیم.سردار حسین مهری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اظهاراتش در مورد اینكه آیا پیشگیری از سوار شدن مسافران بدحجاب به هواپیما از جانب پلیس فرودگاه ها، زیربنای قانونی دارد یا خیر؟ اظهار داشت: بر مبنای قانون، پلیس موظف است با جرم مشهود روبرو شود. به خصوص اینكه قانون برای جرم مشهود مجازات تعیین كرده است.
وی اضافه كرد: كسی كه كشف حجاب كند، پلیس حتما برخورد خواهد نمود.
فرمانده پلیس فرودگاه های كشور در پاسخ به این پرسش كه آیا برخورد با كشف حجاب در فرودگاه ها، احتیاج به حكم قضائی دارد؟ تصریح كرد: با مرجع قضائی هماهنگ می نماییم و حكم قضائی دریافت خواهیم كرد. ضمن اینكه مقامات قضائی هم اعلام نموده اند در جرایم مشهود، پشتیبان پلیس هستند و ما هم حتما برخورد خواهیم كرد. با عنایت به اینكه كشف حجاب جز جرام مشهود است، با این جرم بدون تعارف برخورد می شود.
وی خاطرنشان كرد: پلیس در مرحله اول به افرادی كه در فرودگاه ها كشف حجاب كنند، تذكر می دهد؛ اگر فرد متخلف به تخلف خود ادامه داد، بعنوان جرم مشهود آنرا پرونده كرده و تحویل مقام قضائی خواهیم داد.
سردار مهری افزود: البته اغلب مسافرانی كه در فرودگاه به علت وضعیت ظاهری نامناسب از جانب پلیس تذكر دریافت می كنند، به تذكرات عمل می كنند و ما هم در همان مرحله كار را خاتمه می دهیم.
وی در پاسخ به این پرسش كه اگر از كشف حجاب مسافران در داخل هواپیما گزارش برسد، از مسافرت فرد متخلف جلوگیری می شود یا خیر؟ اظهار داشت: با هماهنگی با همكاران ما در سپاه حفاظت پروازها، به ما گزارش داده و رسیدگی می نماییم.
فرمانده پلیس فرودگاه های كشور درباره پروازهای خارجی هم خاطرنشان كرد: اگر كشف حجاب مسافران پروازهای خارجی در فرودگاه های داخل ایران باشد مشمول این قانون می شود.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا تابحال موردی هم داشته اید؟ اظهار داشت: هنوز نه.
سردار مهری افزود: این مورد را با قاطعیت انجام می دهیم و حتی از جانب مقامات ارشد مورد حمایت قرار گرفته ایم و به ما كتباً ابلاغ كرده اند كه با این موارد حتما برخورد شود.

1398/04/13
12:51:26
5.0 / 5
4845
تگهای خبر: پلیس , حفاظ , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی