افزایش 25 درصدی كشفیات سرقت

افزایش 25 درصدی كشفیات سرقت به گزارش ایمن رها رئیس پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۲۵ درصدی كشفیات مجموع سرقت ها در ۳ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار محسن حسن خانی با اشاره به تشدید اقدامات مبارزه با سرقت پلیس آگاهی اظهار نمود: كشف كل سرقت ها در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در سراسر كشور بیشتر از ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینكه سرقت های مهم شامل سرقت های منزل، طلافروشی، مغازه، بانك، اتومبیل، موتورسیكلت، اماكن، كیف قاپی، احشام و محموله است، اضافه كرد: كشفیات این گونه سرقت ها در خرداد ماه امسال ۱۶ درصدافزایش نسبت به زمان مشابه سال قبل را نشان داده است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینكه كشفیات سرقت در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۳ درصد افزایش داشته است، بیان كرد: اجرای طرح های ضربتی مختلف، همكاری تنگاتنگ پلیس های تخصصی، افزایش میزان آگاهی و جدی گرفتن هشدارهای پلیسی از جانب مردم عزیزمان نقش مهمی در تحقق این موفقیت داشته است.
او همینطور ابتكار تشكیل قرارگاه مقابله با سرقت توسط فرمانده ناجا را یكی از اقدامات مهم و اثرگذار برای مقابله و جلوگیری از سرقت دانست و اضافه كرد: از فروردین ۹۸ تابحال بیشتر از ۲۰ جلسه تعاملی بین این پلیس و سایر پلیس های تخصصی، روسای پلیس آگاهی استان های سراسر كشور، معاونان عملیات و پیشگیری استان ها و همینطور سازمان های مربوطه همچون قوه قضائیه، وزارت كشور و... برگزار شده و این روند همچنان تداوم دارد.
رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه مقابله با سرقت را یكی از اولویت های مهم ناجا برشمرد و اظهار داشت: از زمان راه اندازی قرارگاه مركزی مبارزه با سرقت توانستیم كشف را افزایش و متعاقبا وقوع را هم كنترل كنیم؛ به صورتی كه كاهش فاصله بین زمان وقوع و كشف جرم و همینطور استرداد اموال به مال باختگان از اهداف اصلی ما در حوزه مبارزه با سرقت است.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی كنترل سرقت ها را با هدف به حداقل رساندن آن در سطح جامعه ضروری دانست و اضافه كرد: تلاش ما بر این است تا مردم یقین داشته باشند كه پلیس همواره در كنار آنها است و در تأمین امنیت شهروندان از هیچ كوششی فروگذار نخواهد كرد.
رئیس پلیس آگاهی ناجا در انتها اظهار داشت: همكاری و مشاركت سازمان ها در بالا بردن هزینه ارتكاب جرم برای مجرمان، رعایت نكات ایمنی و امنیتی از جانب شهروندان در نگهداری اموال و اشیای قیمتی و همینطور توجه به هشدارهای پلیس، تأثیر شگرفی در جلوگیری از وقوع جرایم بخصوص سرقت خواهد داشت.1398/04/18
13:07:58
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: امنیت , ایمنی , پلیس , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی