نجات بیشتر از 30تن از حریق برج مسكونی در سعادت آباد

نجات بیشتر از 30تن از حریق برج مسكونی در سعادت آباد ایمن رها: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات بیشتر از سی نفر از ساكنان یك برج مسكونی درپی وقوع حریق در طبقه همكف این ساختمان آگاهی داد.


سید جلال ملكی در گفت و گو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: وقوع حادثه حریق در یك برج مسكونی در محدوده سعادت آباد در ساعت 11: 50 امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد كه درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه گروه نجات، نردبان هیدرولیكی، تشك نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در یك مجتمع مسكونی در سعادت آباد، اعزام كرد.
وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه اظهار داشت: اولین گروه از آتش نشانان حدود چهار دقیقه بعد در محل حاضر شده و مشاهده نمودند كه حریق در طبق همكف یك برج 10 طبقه مسكونی 40 واحدی رخ داده و درپی آن یك واحد 80متری مسكونی كه قسمتی از آن از طرف مالك به محل نگهداری از لوازم جشن تولد و... بدل شده بود، گرفتار حریق شده و دود زیادی تمامی طبقات ساختمان را فراگرفته است.
ملكی با با اشاره به اینكه آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات خودرا آغاز كردند، اظهار داشت: یك گروه از آتش نشانان با مراجعه به طبقات بیشتر از 30 نفر ازساكنان این مجتمع مسكونی را از میان دود خارج كرده و به محلی امن انتقال دادند وهمزمان گروهی دیگر از آتش نشانان نیز مبادرت به اطفای حریق در این واحد كردند كه مدتی بعد شعله های آتش بطور كامل مهار و اطفا شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه در این حادثه تنها مالك ساختمان كه مردی 80 ساله بود، به سبب دودگرفتگی در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت، اظهار داشت: آتش نشانان بعد از ایمن سازی محل و لكه گیری حوالی ساعت 13: 30 به عملیات خود خاتمه دادند.
وی با اشاره به اینكه علت این حادثه از طرف كارشناسان آتش نشانی در دست بررسی می باشد، اظهاركرد: متاسفانه بررسی های اولیه نشان داد كه این برج مسكونی فاقد هرگونه سیستم اعلام و اطفا حریق بوده و اگر حادثه ای مشابه در نیمه شب رخ داده بود، احتمال وقوع تلفات نیز در آن وجود داشت.
منبع:

1398/05/01
17:25:28
5.0 / 5
5022
تگهای خبر: 125 , آتش نشانی , اورژانس , ایمنی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی