مدیرعامل انجمن جامعه ایمن كشور گفت

ضرورت اصلاح ۳۵۰۰ نقطه حادثه خیز جاده ای در كشور

ضرورت اصلاح ۳۵۰۰ نقطه حادثه خیز جاده ای در كشور ایمن رها: مدیرعامل انجمن جامعه ایمن كشور اظهار داشت: سه هزار و 500 نقطه حادثه خیز جاده ای در كشور داریم كه از این تعداد یك هزار و 580 نقطه پرتكرار هستند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، جواد نوفرستی قبل از ظهر امروز اول مرداد ماه در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار نمود: امروز حركت جدید انسانی شروع شده تا آمار تكان دهنده ای كه گاهی در حوادث و سوانح با آن مواجه ایم را كاهش دهیم.
وی با اشاره به اینكه هر كسی در هر مسئولیتی است باید نسبت به ایمن سازی و رفتن به سمت جامعه ایمن تلاش كند، اضافه كرد: ایمنی برای پیش گیری از حوادث بسیار تاكید شده و در این راستا شهرستان زرند با اقداماتی كه در حوزه كاهش حوادث ترافیكی، خودكشی، خودسوزی و... در كشور پیشتاز است و از آن بعنوان الگوی كشور یاد می شود.
وی افزود: همچون اقداماتی كه در شهرستان زرند انجام شده و ارزش زیادی دارد كاهش آمار خودكشی از ۱۶ فقره به ۳ فقره است و نشان داده است در این زمینه كار شده است. همین طور كاهش حوادث ترافیكی این شهرستان زمانی رقم خورده كه در كل استان حوادث ترافیكی رشد داشته است.
مدیرعامل انجمن جامعه ایمن كشور با طرح این سوال كه آیا از فاجعه بم برای كاهش خطرپذیری و حوادث طبیعی و حادثه شین آباد زاهدان درس گرفتیم، تصریح كرد: اساس كار برای جامعه ایمن پیش گیری از حوادث و سوانح است و كوتاهی سلسله افراد و سازمان ها سبب رخ دادن حوادث می شود.
نوفرستی در ادامه با اشاره به آمار حوادث سال قبل در سطح كشور، گفت: ۱۷ هزار فوتی از حوادث ترافیكی و ۳۶۴ هزار مصدوم از این حوادث بر جای مانده، از فوتی ها دو هزار و ۳۰۰ كودك یتیم شدند كه تبعات بعدی را به دنبال دارد. همین طور ۶۰۰ هزار مصدوم از نزاع ها، پنج هزار قتل و خودكشی و دو هزار فوتی ناشی از حوادث كار از دیگر آمار دلخراش سال قبل است.
وی با اشاره به اینكه سه هزار نفر فوتی ناشی از سوختگی ها، سه هزار نفر فوتی ناشی از حوادث در منزل، ۲۶ هزار فوتی ناشی از آلودگی هوا داشتیم، اضافه كرد: سال قبل حدود ۱۴ هزار تا ۱۵ هزار نفر مصدومان حوادث در استان كرمان بوده اند.
مدیرعامل انجمن جامعه ایمن كشور در ادامه با بیان این مطلب كه ۳۵۰۰ نقطه حادثه خیز جاده ای در كشور داریم كه یك هزار و ۵۸۰ نقطه پرتكرار هستند، اشاره كرد: بایستی نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز اقدام گردد. خیلی از كارها نیاز به بودجه چندانی ندارد و می توانیم حتی خیران ایمنی و سلامت را فعال نماییم.
نوفرستی همفكری، همكاری و هماهنگی دستگاه ها را لازمه پیشگیری حوادث و داشتن جامعه ایمن دانست و اظهار داشت: این خصوصیات الگوی موفق جامعه جهانی برای جامعه ایمن است.
وی به فاكتورهای هفت گانه جامعه ایمن اشاره و بیان كرد: ایجاد تشكیلات هماهنگ و بدون موازی كاری، داشتن برنامه مستمر، داشتن برنامه ای كه هدفش ارتقای ایمنی گروه ها و محیط های در معرض خطر باشد، برنامه های مبتنی بر تمامی شواهد موجود، برنامه هایی كه تعداد مصدومان و علل حوادث را مستندسازی كند جزء این شاخص ها هستند.
به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، درانتها این جلسه فرماندار، اعضای شورای اداری و جامعه رسانه شهرستان رفسنجان، میثاق نامه جامعه ایمن شهرستان را امضا كردند.
منبع:

1398/05/02
11:43:56
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: ایمنی , ترافیك , حادثه , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی