معاون مبارزه با جرائم سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت:

مالخر گوشیهای مسروقه با 1000 دستگاه موبایل دستگیر شد

مالخر گوشیهای مسروقه با 1000 دستگاه موبایل دستگیر شد ایمن رها: معاون مبارزه با جرائم سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری مرد جوانی آگاهی داد كه بیشتر از یكهزار دستگاه گوشی تلفن همراه را از سارقان خریداری نموده بود.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، سرهنگ كارآگاه احمد نجفی در توضیح این خبر اظهار نمود: ظهر بیشت و یكم آذرماه سال ۹۷ یكی از شهروندان تهرانی مركز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و از سرقت گوشی تلفن همراه گرانقیمتش در محدوده خیابان فاطمی آگاهی داد. این مقام انتظامی، عنوان داشت: بلافاصله تیمی از ماموران كلانتری ۱۲۵ یوسف آباد، وارد ماجرا شده و به بعد از تجمیع اطلاعات به دست آمده پرونده را در اختیار كارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دادند. وی ادامه داد: شاكی بعد از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی، به كارآگاهان گفت، در خیابان فاطمی در حال صحبت با موبایلش بوده كه ناگهان ۲ موتورسوار گوشی وی را قاپیده و متواری شدند اما وی قادر به شناسایی آنان است. معاون مبارزه با جرایم خاص پلیس آگاهی پایتخت، افزود: بدنبال اظهارات مرد جوان، دستگیری سارقان در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت و در نهایتا كارآگاهان با بهره گیری از روش های علمی كشف جرم و پایش های اطلاعات، دریافتند كه در تاریخ دهم اردیبهشت ماه امسال تلفن همراه مسروقه در اختیار فردی به نام «ظاهر» قرار دارد كه بلافاصله با هماهنگی از طرف مرجع قضایی، این فرد به اداره هجدهم احظار و درباب گوشی مسروقه از وی تحقیق شد.
سرهنگ نجفی، اشاره كرد: این فرد در تحقیقات انجام شده گفت: گوشی تلفن همراه را از فردی به نام «سها» به مبلغ ۷۰۰ هزار تومان خریده و قرار شده بعد از تحویل كارتن گوشی، ۳۰۰ تومان دیگر به وی پرداخت كند، اما او را دیگر ندیده است. وی گفت: با سرنخ های به دست آمده، كارآگاهان، دستگیری سها را در دستور كار قرار دادند و با اقدامات پلیسی مشخص شد وی دارای چهار فقره سابقه كیفری در زمینه كیف قاپی است. این مقام انتظامی، افزود: با شناسایی مخفیگاه این متهم در شهرستان بهارستان، با ستاندن نیابت قضائی در تاریخ ششم تیرماه امسال، طی یك عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی ۵۹ دستگاه انواع گوشی تلفن همراه، تبلت، ۲۰كارتن جعلی گوشی و ۱۵ دستگاه گوشی اوراق شده كشف شد. كارآگاه نجفی، اشاره كرد: با انتقال متهم و اموال مسروقه به اداره هجدهم، تحقیقات ادامه یافت و متهم ضمن اعتراف به جرم خود گفت: حدود یكسال است به خرید و فروش گوشی تلفن همراه مسروقه می پردازد و در محدوده میدان آزادی به افراد رهگذر به قیمت نازلی می فروشد. معاون مبارزه با جرائم خاص پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: این متهم در طول یك سال قبل تا كنون بیشتر از یك هزار دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه خرید و فروش كرده و با پول حاصله از این راه را صرف زندگی و تهیه مواد مخدر كرده است. سرهنگ احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی، با اشاره به این كه متهم تا كنون چهار بار به جرم سرقت و مالخر به زندان افتاده است، اظهار داشت: با عنایت به اعتراف صریح متهم به جرم خود، با صدور قرار قانونی از طرف مرجع قضائی، برای انجام تحقیقات تكمیلی و دستگیری سارقان گوشیهای مسروقه در اختیار كارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. او در آخر اشاره كرد: شهروندان عزیز در صورت نیاز استفاده از تلفن همراه در معابر عمومی حتما از دستگاه های جانبی همچون هندزفری استفاده كنند تا از جلب توجه سارقان جلوگیری نمایند.


منبع:

1398/05/11
15:52:23
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: پلیس , سرقت , شهروندان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی