انتقاد از تاثیرات منفی زندان فشافویه بر زندگی مردم شهر ری

انتقاد از تاثیرات منفی زندان فشافویه بر زندگی مردم شهر ری به گزارش ایمن رها رئیس شورای شهر حسن آباد فشافویه با انتقاد از قرارگیری زندان تهران بزرگ در فشافویه اظهار داشت: آب و گاز سازمان زندان ها از شهر حسن آباد فشافویه تأمین می شود و بدهی های گسترده این سازمان به دستگاه های مختلف شهر حسن آباد دارد كه باعث پیشگیری از توسعه زیرساخت ها در این شهر شده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، علیرضا زندی كریمخانی در نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان ری با خبرنگاران اظهار داشت: انتقال صنایع مزاحم بدون كارشناسی به سمت بخش های مختلف شهرستان ری باید مورد مخالفت قرار می گرفت و از آن پیشگیری می شد. متأسفانه مشكلات شهر تهران حل نمی گردد بلكه آنرا به سمت بخش های شهرستان ری منتقل می كنند.
وی با اشاره به قرارگیری ندامتگاه در این منطقه اظهار داشت: سازمان زندان ها با این جمعیت در حقیقت یك شهر به حساب می آید كه به شهرهای ری اضافه شده است. آیا زیرساخت های لازم برای این محدوده تعیین شده است؟ آب و گاز سازمان زندان ها از شهر حسن آباد تأمین می شود و این سازمان ها بدهی های گسترده به دستگاه های مختلف شهر حسن آباد دارد كه باعث پیشگیری از توسعه زیرساخت ها در این شهر شده است. همینطور در بخش پساب هم كه به سمت بخش های ما سرازیر می شود اختصاص عادلانه ای صورت نمی گیرد. امروز شهرستان ری سرریز مشكلات تهران شده و حتی پساب ها هم به صورت منصفانه تقسیم نمی شوند.
زندی افزود: وقتی قرار شد سازمان زندان ها به بخش فشافویه منتقل شود صورت جلسه ای میان فرمانداری و شهرداری تهران تنظیم شد تا امكاناتی همچون حمل و نقل جاده ای و امكانات زیربنایی برای این محدوده تعیین شود كه متأسفانه این كار انجام نشد.
رئیس شورای شهر حسن آباد فشافویه در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به اینكه فشافویه قدمت بسیاری دارد و بیشتر از ۴۰ درصد تولید لبنیات تهران را انجام می دهد، اضافه كرد: متأسفانه فشافویه را به نام زندان می شناسند در حالیكه این زندان در حقیقت زندان تهران بزرگ است. در حالی این مجموعه سازمان زندان ها به فشافویه منتقل شد كه مسائل امنیتی آن مورد توجه قرار نگرفت. در حقیقت مسائل امنیتی این محدوده را افزایش ندادند. حتی یك كلانتری در این محدوده اضافه نشده است.
زندی در تشریح سایر معضلات فشافویه اظهار داشت: امروز خانواده های زندانیانی كه حكم حبس ابد دارند برای دسترسی ساده تر در ابراهیم آباد ساكن شده اند. مسكن مهری كه داخل حسن آباد در شهرستان ری وجود دارد امكانات زیربنایی لازم را ندارد و حضور زندان در این شهرستان مشكلات بسیاری را فراهم نموده است. متأسفانه در تصمیم گیری های كلان هنگامی كه می خواهند انتقالی به شهرستان ری داشته باشد باید نظرخواهی ها از مردم این شهرستان كه بطور قطع بهترین كارشناسان هستند، صورت گیرد.
وی افزود: امكانات به این شهرستان نمی آید اما مشكلات و معضلات خیلی راحت به این شهرستان منتقل می شود. اگر نماینده مستقلی از جانب شهرستان ری در مجلس حضور داشته باشد بطور قطع می توانیم حقوق این شهرستان را احقاق نماییم. البته ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی هم در این شهرستان وجود دارد همچون شهرك صنعتی شمس آباد كه اقدام بسیار مناسبی بود كه در نظام جمهوری اسلامی ایران انجام شد و نقش موثری در اقتصاد شهرستان ری داشت.1398/05/16
15:45:17
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: امنیت , تولید , حمل و نقل , سیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی