رئیس پلیس راهور ناجا در گفت وگو با مهر:

سیستم RDS می تواند در كاهش تصادفات كمك نماید

سیستم RDS می تواند در كاهش تصادفات كمك نماید به گزارش ایمن رها رئیس پلیس راهور ناجا در صورتیكه به نقش RDS در كاهش تصادفات اشاره می كرد، اظهار داشت: متاسفانه برخی خودروسازان این سیستم را روی خودرو های تولید داخل نصب نمی كنند.


سردار سید كمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه پلیس راهور برای كاهش تصادفات و كشته های ناشی از تصادفات درون شهری و یا برون شهری اظهار نمود: یكی از مشكلاتی كه در حوزه كاهش تصادفات و جانباختگان جاده ای و شهری داریم اطلاع رسانی های لحظه ای به رانندگان است. وی ادامه داد: لزوم دارد در مواقع خاص جایی كه حادثه ای رخ داده است، رانندگان بلافاصله باخبر شوند تا خودروهایی كه از قبل در حال تردد هستند گرفتار آن حادثه نشوند. رئیس پلیس راهور ناجا اشاره كرد: این پیام فوری بوسیله سیستم اطلاع رسانی لحظه ای به نام RDS انجام می شود؛ RDS یا همان RADIO DATA SYSTEM در واقع یك سیستم هشداردهی است. برخی خودرو های تولید داخل مجهز به RDS هستند هادیانفر با اشاره به اینكه برخی خودرو های داخلی مجهز به این سیستم هستند، اظهار داشت: در واقع بخش زیادی از خودروهایی كه در داخل كشور فعال است و تولید می شود مجهز به سیستم RDS هستند. وی با گلایه از خودروسازان اظهار داشت: برخی خودرو سازان به جهت اینكه كسی به این حوزه توجه نداشته در خودروهایی كه جدید تولید می كنند این سیستم را نصب نمی كنند. رئیس پلیس راهور ناجا اشاره كرد: البته باید بگویم كه تجهیز كردن خودرو به سیستم RDS خیلی هم ارز بر نیست و اینگونه نیست كه خودروساز برای نصب این سیستم هزینه گزافی را متحمل شود. سردار هادیانفر افزود: ما بعنوان پلیس راهور در حال تعامل و پیگیری با خودروسازان هستیم كه برای تمام خودرو های تولید داخل سیستم را نصب كنند. وی با اشاره به راه تشخیص مجهز بودن خودرو به سیستم RDS اظهار داشت: نشانه اینكه سیستم صوتی خودرویی RDS دارد یا خیر هم این است كه وقتی رادیو را روشن می كند بلافاصله اسم یك شبكه رادیویی را می نویسد (به عنوان مثال رادیو پیام) این یعنی سیستم صوتی آن خودرو مجهز به این سیستم است. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اشاره كرد: حالا شاید بگویید چه نیاز به RDS است؟ وقتی ضبط یا رادیو یك خودرو روشن باشد و هنگامی كه نیاز به ارسال پیام اضطراری پلیس به راننده ای باشد آن صدایی كه از ضبط خودرو در حال پخش شدن است متوقف می شود و پیام پلیس در خودرو پخش می شود و راننده می تواند از آگهی پلیس بهره مند شوند و درگیر حادثه یا سبب ترافیك نشود.
سردار هادیانفر بیان كرد: البته استفاده از این سیستم آگهی سه گردنگیر دارد، یك اینكه جاده های كشور از نظر زیرساختی مجهز به FM باشند كه البته الان محور تهران به رشت و آزادراه تهران_شمال به طول ۳۲ كیلومتر مجهز به FM هستند و یك بخش دیگر بحث خودرویی است كه خودرو باید تجهیزات RDS را داشته باشد و یك بخش دیگر هم سامانه كنترلی است كه باید آن سیستم رادیویی را در اختیار پلیس قرار بدهد.


منبع:

1398/05/23
14:42:02
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: پلیس , ترافیك , تصادف , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی